Nickas Szabo: vienas iš „Crypto“ įkūrėjų

Mes gyvename skaitmeniniame amžiuje: per daug informacijos eroje. Tie iš mūsų, kurie nori – ir daugelis iš mūsų – gali nuolat prisirišti prie nuolatinio naujienų ir turinio srauto, kuris be paliovos sklinda iš dienos po dienos..

Idėja laukti naujienų skaitymo rytiniame laikraštyje tampa keista ir keista praeities relikvija. Turime neribotą informaciją perbraukdami pirštu; apie įvykius galime išgirsti beveik iš karto, kai tik jie įvyko. Vienas dalykas eina paskui kitą greitai, nesibaigiančiai paeiliui; naujienos yra senos naujienos beveik iš karto.

Nickas Szabo dabartis

Žmogus, mitas legenda. Pristatome Bitcoin. Vaizdas per slankus.

Tokiu būdu nesunku apimti srauto ir pamesti praeitį. Pasaulis juda per greitai, kad galėtume sekti viską, kas vyksta, nes nauja informacija nuolat plūsta kelią į mūsų smegenis. Laikui bėgant iškraipoma ir sunku sustoti ir pamatyti naujausios istorijos perspektyvą.

Mes taip įsivėlė XXI amžiaus suirutė, kad XX-ojo įvykiai gali atrodyti pernelyg tolimi, kad nebebūtų svarbu. Pasaulis pajudėjo. Mes turime dar aktualesnių rūpesčių. Vis dėlto gija, siejanti praeitį su dabartimi, nėra taip lengvai nutraukiama, net jei ir pamirštame jos egzistavimą. Šiandienos įvykiai vis dar įsišakniję prieš daugelį metų. Mes tiesiog turime atidžiau pažvelgti, kad juos pamatytume.

Nuo Budapešto iki Bitcoin

Neseniai išaugęs kriptovaliutų ir juos palaikanti „blockchain“ technologija iš pirmo žvilgsnio gali būti mažai susijusi su įvykiais, įvykusiais daugiau nei prieš 60 metų Rytų Europos kampelyje. Pabandykite rasti giją, sujungiančią bitkoiną su 1956 metų pabaigos Vengrijos revoliucija, ir jums bus atleista už tai, kad nepastebėjote jo.

Bet ji egzistuoja ir yra viena iš labiausiai gerbiamų šifravimo vardų: kažkas, kas, be abejo, padarė daugiau nei beveik bet kas, kad šis paradigmos pokytis būtų kuriamas, saugomas ir naudojamas kaip turtas. Nicko Szabo ir bitkoino istorijos prasideda vadovaujant komunistinės Rytų Europos padangėms.

Komunizmas

Didysis komunizmo ketvertas: tikriausiai negalvoji apie BTC. Vaizdas per history.com

Prieš nagrinėdami, kaip šis pokario antitarybinių nuotaikų įsiplieskimas padėjo formuoti bitkoiną, verta pabrėžti, kad Nickas Szabo yra gana paslaptinga figūra. Tai tinka žmogui, kuris padarė tiek daug, kad padėtų sukurti bitkoiną ir kriptovaliutą apskritai.

„Bitcoin“ gimė iš ilgesio siekti didesnio privatumo ir sumažinti vyriausybių ir institucijų priežiūrą. Privatumas ir anonimiškumas yra labai svarbūs jo raidai ir tų, kurie padėjo jį sukurti, įsitikinimams. Nickas Szabo daugeliu atžvilgių įkūnija bitkoino filosofiją.

Vengrijos sukilimas

Vengrijos sukilimas, 1956. Vaizdas via Dienos naujienos Vengrija

Taigi kriptografijos istorijoje Szabo yra pagrindinis dalykas, kurį daugelis spėja, kad jis gali būti tas garsiausias privatumo vanagas: Satoshi Nakamoto, bitkoino išradėjas. Nors jis ne kartą tai neigė, jis yra vienas iš mažų žmonių, turinčių reikiamų įgūdžių ir žinių, reikalingų norint tapti rimtu kandidatu..

Tai reiškia, kad jo pasiekimai kompiuterių mokslo ir kriptografijos srityse, taip pat didžiulis pinigų prigimties supratimas daro jį pakankamai nepaprastą, netgi leidžiantį suprasti, kad jis gali būti ne Satoshi. Koks jis bebūtų, ir kad ir kokie būtų jo istorijos faktai, jis neabejotinai yra pagrindinė finansinės revoliucijos, kurią mes visi išgyvename, figūra.

Fonas

Taigi, ką konkrečiai susijęs su 1956 m. Vengrijos sukilimu su kriptografija? Na, vienas žymiausių Nicko Szabo dalykų yra apie jį turimos biografinės informacijos trūkumas. Mes žinome, kad jis yra amerikietis, ir žinome, kad jis studijavo informatiką Vašingtono universitete, kurį baigė 1989 m. Mes taip pat žinome, kad jis tada skaitė teisės studijas George’o Vašingtono universiteto teisės mokykloje. Apie jo vaikystę, ankstyvą gyvenimą ir tėvystę mes beveik nieko nežinome.

Tačiau Szabo atskleidė interviu kad jo tėvas kovojo Vengrijos sukilime prieš Sovietų Sąjungą, iki pat penktojo dešimtmečio pabaigos. Kaip rezultatas,

… jis kartu su daugeliu kitų žmonių, su kuriais susidūriau su komunistinėmis visuomenėmis, turi daugybę siaubo istorijų apie priespaudą, žmonių žudymą, jų turto vagystę ir pan. Taigi, jei ką tik gimėte ir augote JAV, galbūt nežinojote tiek daug apie galimą valdžios piktnaudžiavimą.

Todėl atrodo, kad Szabo užaugo giliai suprasdamas, kaip lengvai vyriausybės ir, be kita ko, kitos centralizuotos valdžios institucijos gali piktnaudžiauti savo turima galia. Ekstremaliausiais pavyzdžiais, pavyzdžiui, Sovietų Sąjungos pavyzdžiu, šios vyriausybės gali siųsti kariuomenę į gatves nužudyti protestuojančių civilių. Tačiau ne viskas piktnaudžiaujama ginklo vamzdžio gale.

Didžioji finansinė krizė

2008 m. Finansinė katastrofa pasiekė namus. Vaizdas per Žemės rutulys ir paštas

Valdžia, atsirandanti kontroliuojant finansų sistemą, yra daug klastingesnė ir atviresnė piktnaudžiavimui. Daugelis šifruotojų nurodys 2008 m. Finansinės katastrofos pasekmes kaip įrodymą: nelaimę sukėlusius bankus gelbėjo ir palaikė viso pasaulio vyriausybės, o paprasti mokesčių mokėtojai liko prisiimti išlaidas..

Būtent šioje status quo atmosferoje, kuri save išsaugojo likusių mūsų sąskaita, pradėjo atsirasti bitkoinai, o revoliucijos priešakyje – Szabo. Pasiūlymai, kuriuos jis teikė daugelį metų, turėjo įsilaužti į pagrindinę sritį.

Klojant pamatus

Szabo yra geriausiai žinomas dėl savo dviejų pagrindinių indėlių į bitkoiną ir kriptografiją kaip visumą: jo dokumentas Bitų auksas ir jo sumanių sutarčių samprata. „Bit Gold“ laikomas bitkoino pirmtaku, kurį Satoshi Nakamoto toliau tobulins bitkoino baltraštis. Išmaniosios sutartys, apie kurias Szabo pirmą kartą parašė dar 1996 m., Leidžia įvykdyti kriptovaliutų operacijas ir palaiko viso lauko gyvybingumą. Paprasčiausiai kriptografijos nebūtų be Nicko Szabo darbo.

Kripto saugumas

Pasitikėjimo mažinimas veikloje. Vaizdas per „Shutterstock“

Svarbiausia suprasti šį darbą – ir visą Szabo filosofiją – yra jo pasitikėjimo mažinimo koncepcija. Tai kelia teoriją, kad kaip rūšis, optimizuota geriausiai funkcionuoti grupėse, kuriose yra ne daugiau kaip 150 individų, turime sukurti būdus, kaip kuo mažiau pasitikėti nepažįstamais žmonėmis.

Mūsų šiandien labai urbanizuota visuomenė reiškia, kad norėdami tęsti savo gyvenimą ir užsiimti verslu, esame priversti reguliariai bendrauti su nepažįstamaisiais, todėl turime imtis veiksmų, kad apsisaugotume nuo galimo piktnaudžiavimo jų rankose..

Teisinių sistemų sukūrimas yra vienas iš būdų tai padaryti, nors Szabo nori tai vertinti paprasčiau. Jam priežastis, dėl kurios galime užrakinti duris (nebent gyvename mažoje bendruomenėje ir nepažįstame visų), yra pasitikėjimo mažinimas kaip pagrindinė forma.

Bitų auksas

Ši pasitikėjimo mažinimo idėja įtvirtino Szabo saugaus, decentralizuoto ir nepatikimo mokėjimo tinklo idėją, kurią jis pavadino „Bit Gold“. Pirmą kartą jis paskelbė jo teorija dar 2005 m. ir, naudodamas laiko žymėtus blokus, spręsdamas kriptografinius galvosūkius, kad gautų atlygį ir pasikliautų darbo įrodymu, jis yra labai panašus į bitkoinų tinklą. Jo pasiūlymą galima suskirstyti į septynis etapus:

  • Generuojama vieša iššūkio eilutė
  • Kompiuterio mazgas naudoja etalono funkciją, kad sukurtų darbo įrodymo eilutę iš iššūkio eilutės
  • Kad būtų užtikrinta decentralizacija, darbo įrodymą žymi viena iš daugelio paslaugų
  • Kompiuterio mazgas paima abi eilutes (darbo įrodymą ir iššūkio eilutę) ir prideda jas prie „Bit Gold“ paskirstyto nuosavybės pavadinimų registro.
  • Naujausia „Bit Gold“ eilutė sukuria iššūkio bitus kitai sukurtai eilutei
  • Kitas kompiuterio mazgas patikrina „Bit Gold“ eilutę pavadinimų registre
  • Tada šis antrasis mazgas patikrina likusias proceso dalis: iššūkio bitus, laiko žymą ir darbo įrodymo eilutę

„Bit Gold“ anaiptol nebuvo baigtas straipsnis, tačiau jo pasiūlymai buvo esminiai pagrindinei bitkoino architektūrai, kurią Satoshi toliau tobulins. Tai taip pat galbūt pirmą kartą parodė, kad yra galimas priešnuodis daugeliui pinigų sistemos trūkumų, kaip pripažino pats Szabo:

Apibendrinant galima pasakyti, kad visi žmonijos kada nors panaudoti pinigai buvo vienaip ar kitaip nesaugūs. Šis nesaugumas pasireiškė įvairiausiais būdais, pradedant klastotėmis ir baigiant vagystėmis, tačiau labiausiai žalinga tikriausiai buvo infliacija. Bitų auksas gali mums suteikti precedento neturinčius pinigus nuo šių pavojų.

Išmaniosios sutartys

Vien tik bitų auksas būtų neįtikėtinas laimėjimas visiems, į kuriuos galima pretenduoti, tačiau Szabo tai buvo tik viena vystymosi sritis. Jo darbas šioje srityje būtų tolesnis pagrindas kuriant tiek bitkoiną, tiek kriptovaliutų ir „blockchain“ sąvokas..

Išmani sutartis vykdoma savarankiškai, užkodavus jose įterptą kriterijų rinkinį. Kai viena šalis įvykdo savo sutarties dalį (pavyzdžiui, įnešdama pinigus į sąskaitą), sutartis automatiškai įvykdo kitos šalies įsipareigojimą (pavyzdžiui, pristato produktą ar paslaugą). Visi intelektualiosios sutarties aspektai palaikomi „blockchain“ tinkle, o tai leidžia operacijoms būti nekintamoms ir sekamoms.

Išmaniosios sutartys „Bitcoin“

Pažangios sutartys yra ateitis. Vaizdas per „Shutterstock“

Kaip ir „Bit Gold“ atveju, išmaniųjų sutarčių funkcionalumas leidžia decentralizuotai vykdyti patikimus sandorius ar susitarimus tarp atskirų ir anonimiškų vartotojų. Jų vykdymas savaime pašalina bet kokio vykdymo būdo ar valdžios sistemos poreikį. Jie iš esmės save reguliuoja.

Pirmą kartą Szabo pasiūlė pažangias sutartis 1994 m., Dar prieš pradėdamas mąstyti apie „Bit Gold“. Šios dvi jo mąstymo kryptys, paskelbtos ilgai prieš Satoshi bitkoino baltraštį, yra priežastis, dėl kurios daugelis žmonių įtaria, kad Szabo yra nepagaunamas bitkoino įkūrėjas ir šventas visų dalykų kripto tėvas.

Nicko Szabo interviu

Kalbinamas Nickas Szabo. Vaizdas per Vidutinis

Nors jis ir toliau tai neigia, jo žinios ir supratimas ne tik apie susijusias technologijas, bet ir apie ekonomiką bei pinigų sistemų veikimą daro jį įtikinamu kandidatu.

Įdomus šios teorijos variantas yra tas, kad vėlesni tyrimai parodė, kaip buvo pakeista pirminio pranešimo data, kad ji atrodytų taip, lyg ji būtų paskelbta po Satoshi baltraščio. Tai kelia klausimą, ar Szabo bandė sąmoningai aprėpti savo takelius, norėdamas panaikinti gandus apie tai, kad jis yra bitkoino kūrėjas.

Ekonominis mąstymas

Szabo labai skeptiškai vertina šiandien naudojamą „fiat“ pinigų sistemą, vadindamas ją „eksperimentu“ su „dėmėta istorija“. Pakeitęs ankstesnes pinigų sistemas, kurios buvo paremtos auksu ar kitais tauriaisiais metalais, „fiat“ sutelkė galią į rankas. vyriausybių ir bankininkų.

Finansų sistema, palaikoma vyriausybių ir joms tarnaujančių centrinių bankų, lėmė tokią valdžios centralizaciją. Kai mes naudojame „fiat“, mes, Szabo žodžiais, „iš esmės pasitikėdami krūva nepažįstamų žmonių savo gyvenimo santaupomis“.

„Fiat“ trūkumai taip pat apima hiperinfliacijos grėsmę, pastebėtą Veimare, Vokietijoje 1920 m., O pastaruoju metu tokiose vietose kaip Zimbabvė ir Venesuela, kur netinkamas valdymas žmonių kišenėse esančius pinigus tapo beverčiais. valandos.

„Fiat“ prieš auksą

„Fiat“ prieš auksą. Vaizdas per „Shutterstock“

Nors ir atrodė, kad senovinė sistema, tauriųjų metalų atraminės sistemos turėjo daug privalumų, ypač tai, kad jos suteikė žmonėms daugiau galimybių kontroliuoti turimus pinigus. Remiamas ribotu aukso ar kitų netauriųjų metalų kiekiu reiškia, kad vyriausybės negalėjo paprasčiausiai užburti pinigų iš oro ir rizikuoti devalvacija bei infliacija.

Szabo įvertinimas apie smulkesnius ekonomikos teorijos aspektus buvo lemiamas jo darbas kuriant sistemas ir koncepcijas, kurios įgalina bitkoiną ir platesnį kriptografijos pasaulį.

Ar jis Satoshi?

Neįmanoma tiksliai pasakyti, ar Szabo iš tikrųjų yra žmogus, slypintis už bitkoiną, o ne tas, kuris tik padėjo pakloti jo kūrimo pagrindus. Pasiūlymo „Bit Gold“ datos redagavimas yra intriguojantis, kaip ir interviu atliktas Szabo liežuvis. su Timu Ferrissu. Kalbėdamas apie antrojo sluoksnio sprendimus, galima išgirsti sakant: „Aš tikrai eisiu į antrą sluoksnį, turiu omenyje, kad sukūriau„ Bitco “… auksą dviem sluoksniais“.

Nickas Szabo Satoshi

Satoshi Nakamoto: vis dar paslaptis. Vaizdas per „Shutterstock“

Paskutinis svarstymas šioje byloje yra tai, kad nors yra įrašų apie korespondenciją tarp Satoshi ir kitų cypherpunks, tokių kaip Hal Finney, tarp Satoshi ir Szabo nėra nė vieno. Tai nedidelis punktas, bet galėtų reikšti, kad Szabo ir Satoshi iš tikrųjų yra vienas ir tas pats asmuo.

Szabo šiandien

Kriptografinėje erdvėje gausu didesnių už gyvenimą simbolių, kurie kalba apie savo augintinių projektus ir rapsodizuoja apie bitkoiną. Szabo, be abejo, vis dar yra projekto, kuriam padėjo įgyvendinti (didesniu ar mažesniu laipsniu), advokatas, tačiau lieka paslaptis, kiek dar apie jį žinome.

Nors jis retkarčiais teikia derybas ir interviu, pagrindinė jo išeitis šiomis dienomis yra „Twitter“, kur jis skelbia ir persiunčia beveik nuolat. Jis panašus į daugelį šifruotų OG tuo, kad dažnai kalbasi apie BTC, nors ir ne tiek, kiek atrodo, kad piktinasi kairiųjų, pagrindinės žiniasklaidos ir kitų, prieštaraujančių D.Trumpo administracijai, neteisybėmis. Interviu metu girdimą pamatuotą, autoritetingą toną pakeičia kur kas ryškesnis, konservatyvesnis balsas.

Nickas Szabo „Tweets“

Nicko Szabo „Tweets“. Vaizdas per „Twitter“

Ši nuostata rodo dichotomiją kripto bendruomenėje. Nors BTC ir jo altcoino palikuonys yra vieningi kaip kelias į finansinę laisvę ir pabėgimą nuo vyriausybės kontrolės, čia taip pat giliai įtvirtinti ir tie patys politiniai susiskaldymai, kurie yra platesnėje visuomenėje..

Bet šis kriptografinės erdvės padalijimas galbūt galėtų padėti rasti bendrą kalbą. Jei erdvė būtų tvirtai nukreipta į dešinę ar į kairę, tai abejotina, ar kada nors būtų galima pasiekti masinį priėmimą.

Užtat reikia tikėtis, kad kriptografija gali suteikti galimybę tiems, kurie yra bet kurioje politinio spektro pusėje, susivienyti po viena vėliava ir įvykdyti finansų sistemos pokyčius, dėl kurių šaukiasi pasaulis. Galų gale, mes visi kenčiame pagal centralizuotą finansų kontrolės sistemą, nepaisant to, už ką balsuojame ar kuo tikime.

Nors Nicko Szabo politinės pažiūros tikrai nėra visų skonio, galime bent jau visi sutikti, kad jis padarė tiek pat, kiek ir kas, kad kurtų geresnę finansinę ateitį mums visiems.

Panašus vaizdas per „YouTube“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me