NXT monetų apžvalga: giliai pasinerkite į originalų „Blockchain 2.0“

„Nxt“ yra viena iš seniausių kriptovaliutų ir yra ne tik tai, bet ir visa platforma, kuri buvo sukurta siekiant patobulinti šiuolaikinę „blockchain“ technologiją.

Tiesą sakant, „NXT“ buvo viena iš pirmųjų „kūrėjų“ blokų grandinių, kurios tikslas buvo pateikti ne tik sandorių apskaitą. Jie norėjo sukurti tinklą, kuris leistų kitiems projektams plėtoti savo blokines grandines jo gale.

Atnaujintas 2016 m., NXT tinklas noriai priėmė savo monikerį ir pažymėjo naujesnę versiją „NXT 2.0“.

Nuo tada „NXT“ negavo tiek aprėpties, kiek kai kurie kiti išmaniaisiais sutartimis pagrįsti „blockchains“, tačiau ar tai vis dar įdomus projektas? Šioje apžvalgoje mes giliau pažvelgsime.

Kas yra „Nxt Blockchain 2.0“?

„Nxt“ buvo sukurtas kaip būdas pagerinti esamą „Bitcoin“ blokų grandinę, suteikiant naują būdą teikti sutelktinį finansavimą, valdymą ir pakeisti esamas finansines technologijas. Visa tai turi suteikti „Nxt“ moneta.

Nors „Nxt“ kūrėjai žengė žingsnį toliau, taip pat pristatydami modulinį įrankių rinkinį, kuris leidžia kūrėjams naudoti „Nxt blockchain“, kad būtų sukurtos įvairios papildomos programos, praplečiančios „Nxt blockchain“ ir tinklo funkcionalumą..

Platforma buvo sukurta tiek individualiems vartotojams, tiek verslui. Jau „Nxt“ gali būti naudojamas kaip mainai prekybai kitomis kriptovaliutomis, kaip būdas sukurti savo kriptovaliutą remiantis „Nxt“ blokų grandine, arba kaip būdas decentralizuoti balsavimą ir saugoti duomenis.

„Nxt“ yra „blockchain“ technologijos ateitis ir jau vadinama „Nxt 2.0“, nors tai buvo viena iš pirmųjų kriptovaliutų, sukurtų po to, kai atsirado „Bitcoin“, kuri buvo pristatyta 2013 m. Lapkričio mėn..

Nxt istorija

NXT platformos apžvalga

Vaizdas per nxtplatform.org

Pirmą kartą „Nxt“ Bitcointalk.org gijoje paminėjo 2013 m. Rugsėjo 28 d. Anonimas vartotojas, pasivadinęs BCNext. Tas vartotojas vykdė sutelktinį finansavimą „Nxt“ plėtrai, surinkdamas 21 BTC (tuo metu „Bitcoin“ vertė buvo apie 250 USD)..

„Nxt“ buvo greitai sukurtas ir paleistas lapkričio mėnesį, o genezės blokas buvo paskelbtas 2013 m. Lapkričio 24 d.

Jis buvo unikalus tuo, kad buvo parašytas „Java“ nuo nulio ir buvo pats pirmasis „blockchain“, kuris naudojo akcijų paketo įrodymą tik kaip bendro sutarimo metodą. Iš viso buvo sukurta 1 milijardas monetų ir išdalinta 73 originalioms suinteresuotosioms šalims, atsižvelgiant į jų indėlio lygį.

Dalis „Nxt“ šaltinio kodo buvo išleista 2014 m. Sausio 3 d., O visas šaltinio kodas buvo išleistas kaip atvirasis šaltinis pagal MIT licenciją 2014 m. Kovo 1 d..

„BCNext“ galiausiai atsitraukė nuo „Nxt“ projekto, o plėtrą ėmėsi „The Nxt Foundation“. Tačiau dėl išteklių trūkumo „Nxt“ fondas negalėjo veiksmingai vadovauti projektui ir teisės buvo parduotos „Jelurida BV“ kuris šiuo metu tvarko „Nxt“ plėtrą.

Kaip veikia Nxt?

„Nxt“ yra „blockchain“ akcijų paketo įrodymas, o tai reiškia, kad nėra kasybos, kaip yra su „Bitcoin“. Tai taip pat reiškia, kad monetų tiekimas yra statiškas. Iš pradžių sukurta 1 milijardas monetų yra viskas, kas kada nors bus.

Platforma buvo sukurta teikiant finansines paslaugas ir kuriant papildomas programas kaip pagrindinį dėmesį. Ši funkcija puikiai išsiskiria tuo, kad nuo 2013 m. Pradžios „Nxt“ blokų grandinėje buvo sukurta ir išleista daugybė paslaugų ir programų..

Kaip jau buvo minėta aukščiau, „Nxt“ nebuvo sukurtas kaip „Bitcoin“ kodo klonas, tačiau „Java“ buvo parašytas nuo nulio, o tai suteikia jam keletą unikalių technologinių funkcijų, kurių nėra kitose blokinėse grandinėse. Tai taip pat buvo pati pirmoji kriptovaliuta, dirbanti vien tik dėl bendro sutarimo mechanizmo įrodymo, ir iš pradžių blokų kūrimo greitis buvo maždaug viena minutė..

„Nxt“ klientas taip pat buvo unikalus, kai buvo paleistas, nes dirbo kaip smegenų piniginė. Tai reiškė, kad raktai nebuvo laikomi piniginės faile ir kad prie jūsų paskyros buvo galima prisijungti iš bet kurio „Nxt“ kliento egzemplioriaus per jūsų slaptą slaptafrazę.

Sukurtos „Nxt“ funkcijos

„Nxt“ buvo sukurtas kaip daugiafunkcis ir per daugelį metų turėjo daug funkcijų. Štai keletas funkcijų, kurios buvo įdiegtos arba kurias planuojama plėtoti ateityje:

„NXT“ funkcijos

Šaltinis: nxtplatform.org

Turto birža:

„Nxt Asset Exchange“ buvo sukurta siekiant pasiūlyti saugią, tiesioginę tarpusavio prekybą, tačiau skirtingai. Vartotojai gali lengvai sukurti savo projektus „Nxt“ per šį mainą. Keitimasis leis prekiauti kriptografiniu turtu, bet ir daiktais, išskyrus monetas ir žetonus.

Tai daro sukurdamas prekybos įrašą, kuris „nuspalvina“ turtą, kad jis būtų pažymėtas kaip skaitmeninis turtas. Tai ne tiek skiriasi nuo spalvotų monetų, esančių Bitcoin pasaulyje, ir jas galima naudoti norint sukurti tiltą tarp skaitmeninio ir fizinio pasaulio.

Naudojant šią funkciją, Nxt pagrindu sukurtas turtas gali būti bet koks, pradedant kriptovaliutomis ir baigiant akcijomis ar obligacijomis, net nekilnojamasis turtas ar idėjos galėtų būti išsaugotos „Nxt“ blokų grandinėje, nekintamai.

Pinigų sistema:

Kartu su minėtu turto mainais vartotojai gali lengvai paleisti savo kriptovaliutą naudodami „Nxt“, panašų į „Ethereum“ pagrįstus žetonus, ir tada gali prekiauti, keistis ir dalytis visomis kitomis „Nxt“ palaikomomis valiutomis..

Duomenų debesis:

„Nxt“ buvo sukurtas tam, kad būtų galima saugoti duomenis, o vartotojai gali pasiekti duomenų debesų sistemą, kad saugotų, skelbtų ir patikrintų duomenis „blockchain“. Jis yra saugus, paprastas ir veiksmingas ir galėtų būti labai naudingas dokumentams, tokiems kaip sutartys, testamentai, aktai ir bet kuris kitas dokumentas, kurį reikia saugiai, patikrinamai sukurti ir saugoti..

Pranešimų sistema:

Su savavališkų pranešimų sistema, užkoduota „Nxt“, galite perduoti pranešimus paprastu tekstu arba užšifruotu. Jis yra susietas su duomenų saugojimo sistema ir leidžia vartotojams nuolat laikyti iki 1000 baitų duomenų arba laikinai 42 000 baitų duomenų.

Aukščiau paminėtas duomenų debesis iš tikrųjų atsirado iš „Arbitrary Messages“ sistemos, be to, jis taip pat buvo naudojamas kaip failų bendrinimo paslauga decentralizuotoms programoms („Dapps“)..

Balsavimo sistema:

Viena žaidimo keitimo funkcija yra galimybė sukurti pritaikytas apklausas „Nxt blockchain“. Tam reikia naudoti „Nxt“ monetas ar kokį nors kitą „Nxt“ pagrįstą turtą, tačiau kiekvienas gali sukurti balsavimo apklausą kriptografiškai patikrintu būdu. Balsai gali būti naudojami bet kokiems tikslams, o ši funkcija gali panaikinti apklausas ir rinkėjų sukčiavimą.

Paskyros kontrolė:

Su „Nxt“ galima sukurti kelių parašų paskyras, o „Nxt“ kūrėjai pažadėjo palengvinti decentralizuotos autonominės organizacijos (DAO) valdymą naudojant „Nxt“ blokų grandinę.

Autentifikavimo sistema:

Kriptografiškai saugiai tikrindami duomenis, viešai įrodykite, kad esate „Nxt“ paskyros savininkas.

Papildiniai:

„Nxt“ yra modulinis, leidžiantis kurti trečiųjų šalių papildinius, kad išplėstų „Nxt“ funkcionalumą tokiais būdais, apie kuriuos greičiausiai dar net nesvajota..

„Alias“ sistema:

„Nxt“ apima sumanią „Alias“ sistemą, leidžiančią vieną teksto dalį pakeisti kita. Tai atveria kelią kurti sistemas, kuriose raktiniai žodžiai gali atspindėti kitus dalykus ir galėtų būti plačiai naudojami pirkinių krepšelių programose, decentralizuotose DNS sistemose ir daugelyje kitų..

Sąskaitos knyga:

„Nxt“ sąskaitos knygos knyga sukurta taip, kad ją būtų lengva perskaityti, todėl bet kuris vartotojas gali greitai ir lengvai pamatyti savo sąskaitos likutį ir visas įvykdytas operacijas. Jei esate susipažinę su banko išrašais, būsite lygiai taip pat namuose, kaip ir „Nxt“ sąskaitos knyga.

„NXT“ piniginės demonstracija

Šaltinis: demo.nxt.org

Paskyros ypatybės:

„Nxt“ leidžia pažymėti kitas paskyras metaduomenimis, kurie galėtų būti naudojami įvairiais būdais. Pavyzdžiui, pardavėjas galėjo pažymėti visus ankstesnius pirkėjus.

Kaip veikia NXT moneta?

„Nxt“ žetonas yra kriptovaliuta, kuri skatina operacijas „Nxt“ tinkle. Jis naudojamas kaip operacijos mokestis atliekant pervedimus iš vieno vartotojo kitam. Jis taip pat gali būti naudojamas kuriant „spalvotas monetas“ ar turtą, kuris atspindi kitą skaitmeninį ar net realaus pasaulio fizinį turtą. Be to, jis naudojamas balsuoti ar kaupti duomenis. Viską, atliktą „Nxt“ blokų grandinėje ir tinkle, skatina „Nxt“ prieigos raktas.

Be abejo, galite naudoti „Nxt“ kaip ir bet kurią kitą skaitmeninę valiutą, mokėdami už prekes ar paslaugas arba tiesiog prekiauti ja biržose, kaip tai darytumėte „Bitcoin“, „Ethereum“ ar bet kuria kita kriptovaliuta. „Nxt“ galima įsigyti kai kuriose didžiausių kriptovaliutų biržose, tokiose kaip „HitBTC“, „Poloniex“ ir „Bittrex“.

„Nxt“ ateitis

„Nxt“ toliau kuriama ir palaikoma, tačiau „Nxt“ kurianti įmonė daugiau dėmesio skyrė savo naujam projektui „Ardor“ ir jo vaikų grandinei. Ignis. „Ardor“ laikomas patobulinta „Nxt“ versija ir yra lengvas bei labiau keičiamo dydžio. Tai taip pat leidžia sukurti kuo daugiau šoninių grandinių arba vaikų grandinių, o Ignis bus pats pirmasis iš jų.

„Nxt“ turėtojai gavo „Ardor“ (ARDR) ir „Ignis“ (IGNIS) orlaivį santykiu 1: 1 ir 1: 0,5 atitinkamai „Ardor“ blokų grandinės genezėje 2018 m. Sausio 1 d..

Galų gale „Ardor“ ateitis atrodo šviesi, o platforma turi ambicingų ateities planų. Tačiau „Ardor“ ir „Ignis“ apžvalga nepatenka į mūsų „Nxt“ apžvalgą.

Apibendrinant

„Nxt“ buvo originalus monetų monetų įrodymas, ir kai kurie mano, kad tai yra „blockchain 2.0“ realizavimas – patobulinta „Bitcoin“ versija, sukurta naudojant „Java“.

Per daugelį metų jis prarado blizgesį, o kitos „blockchain 2.0“ technologijos pavogė jo akiratį, tačiau tai vis dar yra galingas ir unikalus „blockchain“. Plėtodama „Ardor“, „Jelurida“ grupė tikisi atkurti „blockchain 2.0“ technologijos ryšį su patobulintu ir keičiamu sprendimu..

Galite sužinoti daugiau apie „Nxt“ čia arba įsitraukite į aktyvią entuziastų ir kūrėjų bendruomenę čia. Taip pat rasite „Nxt“ kliento atsisiuntimą ir internetinę demonstracinę versiją, kuri parodys, kaip klientas veikia prieš atsisiųsdami..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me