OMG tinklo apžvalga: naujausias „Ethereum Scaling Solution“ sprendimas

Nors projekto plėtra buvo gana lėta ir net jos socialinė žiniasklaida beveik metus tylėjo, OMG vėl atsidūrė dėmesio centre.

Vos prieš kelias dienas, birželio 1 d., „OmiseGO“ pakeitė prekės ženklą OMG tinklas. Tai buvo kartu su oficialiu viešu jų pagrindinio tinklo beta versijos paleidimu, kuris buvo kuriamas daugiau nei 2 metus.

Tiems, kurie nėra susipažinę, OMG tinklas siekia tapti galutine decentralizuota pasaulio birža, leidžiančia vartotojams sklandžiai pervesti beveik bet kokį turtą tarp sienų ir net tarp esamų mokėjimo šliuzo gigantų, tokių kaip „PayPal“ ir „Alipay“..

Šio straipsnio pabaigoje jūs suprasite, kodėl OMG tinkle yra žmonių, sakančių OMG!

OMG tinklo santrauka

„OMG Network“ istorija prasideda nuo patronuojančios bendrovės „Omise“. Omise yra mokėjimo vartų įmonė iš Bankoko, Tailando, kurią 2013 m. įkūrė Birželis Hasegawa.

Omise logotipas

Vaizdas per Omise

Galite manyti, kad Omise yra Pietryčių Azijos atitikmuo tokioms įmonėms kaip „PayPal“ ir „Stripe“. Daugiausia Tailande, Japonijoje ir Singapūre veikiantis „Omise“ turi įspūdingą partnerių sąrašą, įskaitant „McDonald‘s“ ir „Allianz“.

Įveskite „Vansa Chatikavanij“, Tailande gimęs viešosios infrastruktūros specialistas, užaugęs JAV. 2000-ųjų pradžioje ji padėjo daugeliui Pietryčių Azijos šalių, įskaitant Tailandą, Malaiziją, Indoneziją, Laosą ir Mianmarą, plėtoti savo infrastruktūrą dirbdama su Pasaulio banku, kad užtikrintų paskolas įvairiems projektams..

Pasaulio banko logotipas

Vaizdas per „Wikimedia“

„Chatikavanij“ buvo sukrėstas, kaip sudėtinga ir laiku šias lėšas iš bankų perduoti darbuotojams, kurie iš tikrųjų kūrė infrastruktūrą. 2010 m. Jos tėvas pasiūlė pažvelgti į nuostabią technologiją, vadinamą kriptovaliuta, ir supažindino ją su „Bitcoin“.

Sužavėta šia alternatyva ji pažymėjo interviu kad ji bandė pasiūlyti Bitcoiną Pasaulio bankui kaip būdą pervesti jų plėtros lėšas. Jos pačios žodžiais: „iš esmės jie žiūrėjo į mane taip, lyg būčiau girtas“.

OmiseGO

Po kelerių metų „Chatikavanij“ pradėjo suburti komandą, kuriančią brangios ir fragmentiškos finansinės ekosistemos, randamos Rytų Azijoje, sprendimą..

Ieškodama reikiamo talento, ji slapta išbandė brakonieriavimo kūrėjus iš Omise. Kai Jan Hasegawa ėmėsi šio klausimo, jis paskambino jai ir paklausė, ar ji būtų suinteresuota bendradarbiauti kuriant tai, kas galiausiai taps „OmiseGO“.

2020 m. Paleisti OMG tinklą

Vaizdas per „Allcrypto“

Kai po kelerių metų Hasegawa ir Chatikavanij išgirdo apie „Ethereum“, jie manė, kad tai puikus tinklas, kuriame galima kurti „OmiseGO“ platformą. Jie kreipėsi į „Ethereum“ kūrėją Vitaliką Buteriną, kad gautų pagalbos kuriant projektą.

Buterinas kartu su kitu „Ethereum“ kūrėju, vardu Josephas Poonas, galiausiai tapo „OmiseGO“ tinklo architektais ir netgi turėjo ranka rašydamas savo Baltas popierius.

Nuo pat įkūrimo „OmiseGO“ vizija buvo palengvinti turto sandorius tiek fizinėse, tiek skaitmeninėse sienose. Negana to, jie norėjo tapti subjektu, kuris bankų bankus bankų neturės Pietryčių Azijoje ir galiausiai visame pasaulyje. Ironiška, kad „OmiseGO“ šūkis yra „Išimkite banką iš banko “, kuris yra skirtas palaikyti kriptovaliutų bendruomenę ir jos etosą.

Neišmeskite banko OMG

Vaizdas per Consensys

Siekdamas užtikrinti, kad projektas neprarastų garo iškart vartuose, OMG tinklas labai stengėsi kurti partnerystę ir patekti į gerąją Tailando reguliavimo institucijų pusę. Šis sunkus darbas pasiteisino 2017 m., Kai jie pagaliau gavo linktelėjimą iš Tailando finansų ministerijos.

Be to, jie yra apsėsti vartotojo patirties ir daugiausia dėmesio skyrė patogių savo produktų tarpinių fazių kūrimui. Tačiau tik šių metų birželio 1 d. „OmiseGO“ pateikė tai, ką žadėjo nuo savo debiuto 2017 m. – savo pirmąjį viešai prieinamą pagrindinį tinklą kartu su papildoma premija oficialiai pakeisdami savo vardą į patrauklesnį OMG tinklą.

OMG ICO

Pirmasis „OmiseGO“ monetų siūlymas žetonui OMG ERC-20 įvyko 2017 m. Birželio mėn. 65 proc. Viso OMG 140 mln. Tiekimo buvo parduota už maždaug 50 centų JAV dolerių už žetoną kainą.

Tai surinko daugiau nei 25 milijonus JAV dolerių. Iš likusių 35% 20% pasiliko patronuojanti bendrovė „Omise“, 10% buvo skirta ankstyviesiems projekto kūrėjams, o 5% buvo skirta ateities „Ethereum“ piniginėms..

Kaip veikia OMG tinklas?

Dabar, kai išleista „OMG Network V1 Mainnet Beta“, galime patogiai gilintis į tai, kaip ji veikia. Kaip minėta straipsnio pradžioje, būtent „Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas ir „Ethereum“ kūrėjas Josephas Poonas sukūrė pagrindinę OMG tinklo struktūrą.

OMG tinklo sluoksniai

Visi „OmiseGo“ tinklo sluoksniai. Vaizdas per „OmiseGo“ tinklaraštis

Pora anksčiau pasiūlė vadinamą protokolą Plazma kuriais siekta padidinti „Ethereum“ tinklo našumą. Jie parengė adaptuotą plazmos versiją „Minimalus gyvybingas plazma“, kurią OMG tinklo komanda visiškai sukūrė, kadGyvybingesnė plazma“.

Kas yra plazma?

Nors plazmoje naudojama gana sudėtinga technologija, ją suprasti konceptualiu lygiu yra gana lengva. „Ethereum“ gana ilgai turėjo problemų dėl mastelio. „Blockchain“ tinklas gali apdoroti tik apie 14 operacijų per sekundę (TPS).

Daugelį metų „Ethereum“ bendruomenės kūrėjai bandė sukurti sprendimą, kuris galėtų padidinti „Ethereum“ našumą neaukojant jo decentralizavimo ir saugumo, idealiu atveju be tinklo pertvarkymo..

„Blockchain“ trilema

Liūdnai pagarsėjusi „Blockchain“ trilema. Vaizdas per „OmiseGo“ tinklaraštis

Ši problema paprastai vadinama „blockchain trilemma“. Dažnai sakoma, kad tik du iš trijų mastelio, decentralizavimo ir saugumo idealų kada nors gali būti patenkinti esamais „blockchain“ sutarimo mechanizmais (būtent darbo ir akcijų paketo įrodymu)..

„Plazma“ buvo vienas iš daugelio sprendimų, kurį pagrindinė „Ethereum“ kūrėjų komanda paliko nuošalyje ir suprato, kad jų geriausias žingsnis buvo visiškai pertvarkyti dabar kuriamą „Ethereum“ tinklą, žinomą kaip „Ethereum 2.0“..

Plazma techniškai yra sava „blockchain“ – antrasis „Ethereum“ sluoksnis, kuris šnekamojoje kalboje vadinamas „vaikų grandine“. Siekdamas optimizuoti mastelį, jis apdoroja operacijas paketais, o ne po vieną. Taip OMG tinklas tai apibūdina prilygindamas tai automobilio sujungimui. Surinkę kelias operacijas ir patvirtinę jas visas vienu metu pagal pagrindinę „Ethereum“ blokų grandinę, galite pasiekti eksponentiškai aukštesnį TPS.

Plazmos architektūra

Kaip veikia plazmos architektūra. Vaizdas per „YouTube“

OMG tinklui būdingoje „Plasma“ versijoje naudojamas „Proof of Stake“ sutarimo mechanizmas, apimantis 3 komponentus. Pirmoji yra išmanioji sutartis, kuri perduoda operacijų duomenų paketus į pagrindinę „Ethereum“ blokų grandinę.

Antrasis yra „Operatorius“ – subjektas, suteikiantis skaičiavimo galią, reikalingą sandoriams sujungti, blokams sukurti ir tuos blokus, kuriuose yra operacijų paketai, siųsti į išmaniąją sutartį. Trečiasis komponentas yra „Stebėtojas“, kuris stebi tinklą, ar nėra pažeidimų, ir užtikrina, kad Operatoriaus „Ethereum“ blokinei grandinei pateikta informacija yra teisinga..

Chatikavanij pareiškė kad pats OMG tinklas daugiausia dėmesio skiria masteliui ir saugumui decentralizacijos sąskaita. Operatoriai yra centralizuoti, o stebėtojai užtikrina tinklo saugumą stebėdami operatorių veiksmus. Taip Buterinas suprojektavo minimalią gyvybingą plazmą iš dėžutės. Tikėtina, kad trūksta decentralizacijos, kodėl ji buvo pripažinta „minimaliai“ perspektyvia.

Kas yra plazma

Vaizdas per OmiseoGo

„OMG Network“ kūrėjai atliko keletą papildomų pakeitimų, kad optimizuotų „Plasma“ dizainą, būtent, pašalindami kelių tinklo patvirtinimų poreikį, jums dažnai reikia apdoroti operaciją kitose blokų grandinėse ir suteikdami vartotojams galimybę nedelsiant atsiimti savo lėšas iš tinklo kaip atsargumo priemonę. Tai paskatino juos pavadinti savo plazmos versiją kaip Gyvybingesnė plazma.

Ką veikia OMG tinklas?

Neseniai išleista „OMG Network V1 Mainnet Beta“ turi tik vieną funkciją, nors ir labai svarbią. Tai leidžia jums perduoti „Ethereum“ ir „ERC-20“ žetonus už trečdalį kainos ir nepaprastu greičiu.

OMG tinklo pagrindinis tinklas

Pranešimas apie V1 paleidimą. Vaizdas per OmiseoGo

Šiuo metu „Ethereum“ blokinė grandinė ribojama nuo 14 iki 20 TPS. Priešingai, OMG tinklas gali apdoroti maždaug 4000 TPS. Visai neblogai!

Kaip jau spėjote, OMG žetonas naudojamas mokėti mokesčiams šiame viršgarsiniame tinkle ir galiausiai jį naudos tinklo stebėtojai. Nors pagrindinis grynasis leidimas gali būti žingsnis teisinga linkme, vis dar reikia nueiti didelę schemą, kur nori būti OMG tinklas.

OMG tinklo gairės

OMG tinklo gairės yra gana trumpos. Nors atrodo, kad kūrimas buvo labai greitas nuo 2017 m., Tik 2019 m. Balandžio mėn. Jie užbaigė testuojamą savo protokolo versiją. Kuriant buvo praleistas beveik kiekvienas terminas ir iki šiol buvo realizuotos tik kelios tinklo funkcijos.

OMG tinklo gairės

OMG tinklo gairės. Vaizdas per „YouTube“

Į naujausią „YouTube“ vaizdo įrašą, CTO Kasima Tharnpipitchai (žinoma kaip „Kasima“) išsamiai aprašė svarbiausius etapus, kurių buvo laikomasi nuo 2018 m. Tai apima „Vojingesnės plazmos“ protokolo sukūrimą 2018 m., Milijonus bandomųjų operacijų, kurias jie atliko keliuose bandomuosiuose tinkluose nuo 2019 m., auditus, atliktus pagal jų pažangias sutartis Consensys kruopštumas, ir, žinoma, paleidus „OMG Network V1 Mainnet Beta“.

„Kasima“ taip pat išsamiai aprašė tolesnius OMG tinklo žingsnius, t. Y. Išplėsti turto tipus, kurie gali būti vykdomi tinkle, už „Ethereum“ ir „ERC-20“ žetonų, taip pat įvedant stebėjimo mechanizmą stebėtojams..

Kol kas OMG tinklo stebėtojai taip pat yra centralizuoti, susidedantys iš patikimų šalių, kurias žino jos kūrimo komanda. Tikslios datos, kada OMG tinklas tikisi šias funkcijas įtraukti į savo platformą, nebuvo numatytos.

OMG kainų analizė

OMG turi gana įspūdingą kainų istoriją. Pristatytas rinkose 2017 m. Liepos mėn., Kai jo ICO kaina buvo maždaug 50 centų JAV dolerių, kitą mėnesį jis išaugo iki daugiau nei 12 USD, kol nusistovėjo iki maždaug 7 USD..

Kripto bulių vykdymo metu 2017 m. Pabaigoje / 2018 m. Pradžioje OMG pasiekė beveik 25 USD USD už žetoną kainą, kuri yra daugiau nei dvigubai didesnė už ankstesnę aukštą kainą. Tai buvo nepaprastai 50 kartų didesnis nei jo ICO kaina!

OMG kainų efektyvumas

OMG kainų efektyvumas. Vaizdas per „CoinMarketCap“

Nors per ateinančius metus OMG valgė purvą, kaip ir daugelis kitų kriptovaliutų, ji žemiau savo ICO kainos nukrito tik vieną kartą ir tai buvo šiais metais per žaibišką katastrofą kovo mėnesį, kur Bitcoin dėl koronaviruso krizės per kelias valandas prarado daugiau nei 65% savo vertės.

Pastarosiomis savaitėmis OMG kaina buvo maža nuo maždaug 50 centų iki beveik 2 JAV dolerių, greičiausiai dėl to, kad jau seniai buvo paleista „OMG Network V1 Mainnet Beta“..

Valiutų sąrašai

Klausimas, kurį turėtumėte užduoti, yra tai, kur NEGALITE gauti OMG! Joje yra daugiau nei 200 prekybos porų, kurių turi būti daugiau nei 3 dešimtys biržų (mes nebevykdėme skaičiavimo po 30). Deja, žinoma, kad ne visi šie mainai yra ypač patikimi ar netgi tinkami.

„Binanace OMG Network“

Laimei, sąraše yra „Coinbase Pro“, „Binance“, „Huobi“ ir „Kraken“. Likvidumas yra puikus, o prekyba vyksta labai aktyviai – daugiau nei pusė OMG rinkos viršutinės ribos yra parduodama kas 24 valandas. Prekybos apimtis taip pat gana teisingai paskirstyta tarp 10 geriausių biržų, kuriomis prekiaujama.

OMG kriptovaliutų piniginės

Kadangi OMG yra ERC-20 žetonas, jį galima laikyti beveik bet kurioje „Ethereum“ palaikančioje piniginėje. Skaitmenines OMG pinigines sudaro „Trust Wallet“ (mobilioji), „Atomic“ piniginė (mobilioji), „MetaMask“ (žiniatinklis / darbalaukis) ir „My Ether“ piniginė (žiniatinklis / darbalaukis)..

OMG kriptovaliutos aparatinės įrangos piniginės yra „Ledger“, „Trezor“ ir „KeepKey“. Jei norite gauti daugiau informacijos apie OMG kriptovaliutų pinigines, galite peržiūrėti mūsų geriausių „OmiseGo“ piniginių sąrašą.

Mūsų tinklas OMG

Nors OMG tinklas atrodo gerai popieriuje, praktiškai jis buvo ramus. Be dažnų vėlavimų ir praleistų tikslų, OMG tinklas praeityje pateko į ugnį už melagingą savo partnerystės pobūdžio reklamavimą.

Nors jos patronuojanti įmonė „Omise“ turi keletą žymių partnerių, OMG tinklas negali to pasakyti (kol kas). Bendras atotrūkis tarp lūkesčių ir tikrovės per visą šio projekto trukmę suteikė jam gana prastą reputaciją.

Kodėl vystymasis toks lėtas?

Tai klausimas, kurį OMG bendruomenė klausė daugelį metų. Nors oficialus OMG tinklo komandos atsakymas buvo tas, kad jie bando įsitikinti, jog tinklas turi vientisumą, kurio reikia norint pasiekti tokio lygio pritaikymą ir mastą, kokio jie siekia, „Omise“ generalinio direktoriaus Jun Hasegawa komentarai siūlo ką kita.

Vitalik Buterin OMG

Vitalikas Buterinas. Vaizdas per Verslo viešai neatskleista informacija

Hasegawa buvo „OmiseGO“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, kai ji buvo paleista, tačiau pasitraukė iš OMG tinklo pirmininko pareigų, o Chatikavanij užėmė sostą kaip generalinis direktorius. Kol Hasegawa dar buvo generalinis direktorius, interviu jis pažymėjo kad „OmiseGO“ kūrėjų komanda palaikė glaudžius ryšius su „Buterin“ ir „Poon“ plėtodama „Plasma“ vaikų grandinės tinklą.

Nėra prasmės manyti, kad priežastis, kodėl buvo tiek daug vėlavimų, praleistų taikinių ir net vidinės klaidos tinkle kai ji buvo išleista į vidų 2019 m., yra todėl, kad nebeliko dviejų ją sukūrusių asmenų.

Negalima paneigti, kad tokie kūrėjai kaip „Buterin“ ir „Poon“ yra genijai ar bent jau vizionieriai. Nesant nuolatinio palaikymo užkulisiuose, „OmiseGO“ kūrėjų komanda tikriausiai susidūrė su kai kuriais reikšmingais klausimais, kurių kai kurių galėjo būti neįmanoma išspręsti be pagalbos iš Buterino ar Poono pagalbos, kurie abu savo dėmesį skyrė kitiems projektams..

Papildomi OMG tinklo trūkumai

Kaip dažnai būna su kriptovaliutų projektais, yra tam tikrų abejonių dėl viso turto tiekimo. Manoma, kad didžiausias OMG tiekimas yra 140 milijonų, tačiau, kaip aiškiai matyti „CoinMarketCap“, maksimali OMG pasiūla yra šiek tiek didesnė už šią sumą. Taip pat problemiška, kad jų pagrindinis tinklas „blockchain explorer“ nesigilinama, kas iš tikrųjų vyksta OMG tinkle.

OMG tinklo statistika

OMG tinklo statistika. Vaizdas per „CoinMarketCap“

Be to, keletas „Reddit“ gijų „OmiseGO subreddit“ aptarė, kaip įmanoma turėti fiksuotą OMG tiekimą, į kurį taip pat galima įtraukti. Jei OMG tinklas iš tikrųjų nori tapti pasaulio mainais, kiek laiko ekosistema gali išsilaikyti dėl mažo 20% tiekimo, kurį išlaikė Omise? Tai tik 28 milijonai žetonų.

Galiausiai OMG tinkle netrūksta konkurentų, kurie tiesiogine prasme daugelį metų į priekį kuria savo platformas. Aktualiausias turbūt yra „Ren“ projektas, kurio tikslas yra išsamus sąveikus „Etheruem“ sprendimas.

OMG konkursas

OMG varžybos „DeFi“. Vaizdas per Blokas

Pagrindinis „Ren“ tinklas pradėjo veikti gegužės 27 d., Likus vos kelioms dienoms iki pagrindinio „OMG Network“ tinklo. Tai gali padaryti tai, ko greičiausiai darys OMG tinklas, ty saugiai ir nepatikimai sandorį su kriptovaliutomis tarp „blockchain“..

Esant tokiam vangiam pasirodymui, pasienio nesąžiningai rinkodarai ir nestokojant konkurentų, OMG tinklo ateitis atrodo gana niūri. Tai sakant, atrodo, kad kūrėjų komanda yra pasiryžusi ir toliau remtis naujausio pagrindinio grynojo paleidimo pagreitiu.

Pasisekus, jie gali pakankamai greitai pasiekti kitus etapus, kad išlaikytų tempą su panašiais kriptovaliutų projektais.

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me