Ontologijos apžvalga: Neo pagrįstas decentralizuotas pasitikėjimo tinklas

Ontologija yra projektas, pastaruoju metu sulaukiantis nemažai dėmesio. Tokia, kuri pamažu kopė į Monetų rinkos dangtelio reitingą.

Tai taip pat yra vienas perspektyviausių projektų, atsirandančių iš „Neo“ ekosistemos, kuri pati yra gana revoliucinė blokų grandinė. Ontologija siekia sukurti „decentralizuotą pasitikėjimo tinklą“, kuriame vartotojai valdytų savo duomenis ir galėtų juos efektyviai „išnaudoti“.

Taigi, tai skamba įdomiai, bet ar verta?

Šioje ontologijos apžvalgoje bandysiu į tai atsakyti. Taip pat išanalizuosiu ONT ilgalaikio naudojimo atvejus ir jo kainodaros galimybes.

Kas yra ontologija?

Nors Ontologija skelbia save kaip viešą „blockchain“, ir būtent tai, kad ji buvo sukurta siekiant patenkinti verslo klientų poreikius, tų, kuriems reikia privatumo ir kurie nesiekia dalytis savo duomenimis privačiame „blockchain“.

Tai paverčia Ontologiją „blockchain-as-a-service“ (BaaS) platforma, kuri tampa gana įprasta. Ontologija bando suteikti verslo vartotojams lengvą būdą pasinaudoti decentralizuotu ir paskirstytu blokų grandinės pobūdžiu.

Ontologija „Neo Collab“

Vaizdas per Ontologijos tinklaraštis

Ontologijos vartotojai ras ID valdymą, išmaniąsias sutartis, decentralizuotą keitimąsi duomenimis ir galimybę sukurti savo skaitmeninį turtą ir programas, kuriuos galima priglobti „Ontology dApp“ platformoje..

Ontologiją sukūrė tie patys kūrėjai, kurie sukūrė NEO, todėl pamatysite jų abiejų panašumus, pvz., Dvigubų žetonų sistemą, kur ONT yra tas pats, kas NEO, o ONG teikia tinklui energiją taip pat, kaip ir GAS valdo NEO tinklą.

Ontologijos pagrindai

Ontologiją sukūrė Kinijos technologijų kompanija „Onchain“, kuri nuo 2014 metų užsiima verslo paskirstytojo tinklo architektūros ir „blockchain“ sprendimų kūrimu. „Onchain“ įkūrė Da HongFei, kuris lieka generaliniu direktoriumi, ir Erikas Zhangas, einantis CTO pareigas..

Šie du taip pat buvo „Antshares“ kūrėjai 2016 m., O vėliau ši blokų grandinė tapo NEO. Tuo tarpu jie taip pat pristatė „Ontology“ 2017 m. Lapkričio mėn.

Yra panašumų tarp NEO ir ontologijos, tačiau yra ir aiškių skirtumų, dėl kurių tinkami ir galimi tinklai. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad net jei dviejų projektų valdymas ir plėtra sutampa, jie yra atskiri.

„Onchain“ prižiūri abu, tačiau „Onchain“ taip pat lieka atskirai nuo abiejų projektų.

Ontologijos technologija

Kas daro Ontologiją išskirtine iš kitų „blockchain“ projektų, yra tai, kad tai ne tik viena „blockchain“, bet ir „blockchain“ tinklas, kuris buvo sukurtas tam, kad įmonės vartotojams būtų lengva perkelti nuosavybės teises saugomas sistemas į paskirstytą knygos technologiją su minimaliu prastova ir trikdžiais. susijusios sistemos.

Nors pagrindinė „blockchain“ yra vieša, kitos pritvirtintos grandinės yra tarsi privati ​​įmonės erdvė. Tai suteikia jiems greitai ir lengvai „blockchain“ technologijos pranašumus, nereikia samdyti kūrėjų komandos ar nerimauti dėl saugumo, kurį teikia pagrindinis ontologinis „blockchain“..

Ontologija Šoninės grandinės

Sąveika tarp pagrindinių mainchainų ir šoninių grandinių ontologijoje. Vaizdas per Ontologijos tinklaraštis

Be šių dviejų tinklų skirtumų, taip pat rasite keletą panašumų kuriant NEO ir Ontology, o tai neturėtų stebinti, turint omenyje, kad jie dalijasi ta pačia kūrėjų komanda.

Vienas iš pagrindinių panašumų yra tas, kad jos yra tiek išmaniosios sutarčių platformos, naudojamos decentralizuotoms programoms (dApps) priglobti, tiek yra „Ethereum“ tinklo konkurentės..

Ontologija buvo sukurta specialiai sprendžiant įmonės naudojimo problemas, su kuriomis susidūrė „Ethereum“ tinklas. Pagrindinė problema kyla dėl to, kad „Ethereum“ yra atviro kodo, tačiau daugelio įmonių nedomina atvirojo šaltinio platforma, nes jos nori, kad duomenys būtų saugomi ir saugiai nuo pašalinių akių..

Palyginta ontologija

Ontologija, palyginti su kitais šoninės grandinės sprendimais

Ontologija vaidina papildomą vaidmenį, be įmonės poreikių palaikymo, ir tai yra tiltas tarp NEO ir senų sistemų. Skirtingai nuo daugelio esamų „blockchain“ projektų, „Ontology“ nerūpi, kad jos kriptovaliuta tampa sandorio valiuta, nukreipta į vartotoją. Vietoj to, jis yra sutelktas į savo įmonės vartotojų bazės poreikius.

Nors galite manyti, kad nesijaudinimas tapti sandorio valiuta gali būti neigiamas kainų augimui, iš tikrųjų tai gali padėti palaikyti ONT žetono kainą, tačiau vėliau parodysiu, kaip ONT ir ONG valiutos veikia kartu, kiekvieno vertė ir kaip jas priėmė biržos ir kriptovaliutų rinkos.

Galimo naudojimo atvejai

Viskas, kas aptarta aukščiau, yra tik įmonės sukūrimas ir kelios teorinės idėjos. Čia mes susipažinsime su ontologijos mėsa arba tuo, kaip ji reikalinga įmonės vartotojams ir kaip ji gali padėti verslo pasauliui.

Kad tai iš tikrųjų suprastume, turime suprasti įmonės verslo sistemų veikimą. Tai galime padaryti atlikdami bankų verslo tyrimą, kuris parodys, kaip Ontology ir NEO galės dirbti kartu ir suteikti rimtą konkurenciją tokiems kaip „Ethereum“ ir kitoms išmanioms sutarčių platformoms..

Daugeliu atvejų bankai iš tikrųjų nevykdo daugelio paskolų aptarnavimo funkcijų. Atvirkščiai, šias funkcijas jie perduoda trečiųjų šalių pardavėjams, kurie specializuojasi paskolų aptarnavimo srityje.

Tai efektyvi sąranka ir gerai tinka visiems dalyviams. Tačiau vienas iš veiksnių, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra saugumas ir privatumas. Kaip galite įsivaizduoti, didžiulė organizacija, tokia kaip „Capital One“, nesuteiks išorės pardavėjui visiškos prieigos prie savo sistemų.

Vieno kapitalo struktūra

„Capital One Credit“ siūlo API architektūrą. Vaizdas per Didžioji sostinė

Tai būtų saugumo pažeidimas ir kiltų pavojus privačiai ir nuosavybės teise saugomai informacijai. Ir nėra jokios priežasties, kodėl pardavėjui, vykdančiam paskolų aptarnavimo funkcijas, reikėtų visiškos prieigos prie „Capital One“ sistemų.

Kad šis darbas būtų veiksmingas, „Capital One“ turi duomenis, saugomus patentuotų sistemų ir programinės įrangos platformų serijose. Tai leidžia jiems atskirti duomenis ir suteikti prieigą tik tiems, kuriems jų reikia banko funkcijai ar paslaugai atlikti.

Vidinis kapitalas Vienas darbuotojas prieitų prie duomenų per vidinę programinės įrangos platformą, kuri suteiktų jiems reikalingą prieigą. Trečiųjų šalių pardavėjai taip pat galėtų prieiti prie tų pačių duomenų, tačiau ribotai per interneto portalą, skirtą specialiai trečiųjų šalių prieigai. Ir dar griežtesnė prieiga galėtų būti suteikta, galbūt tik žiūrima, per kitą interneto portalą.

Visos šios sistemos duomenis gauna iš tos pačios „Capital One“ duomenų bazės, jos yra reguliariai sinchronizuojamos ir atnaujinamos. Kai kuriais atvejais tai gali būti realiuoju laiku..

Ontologijos sprendimas

Tiek daug sistemų dirbdami kartu teikia duomenis tiems, kuriems to reikia, galite įsivaizduoti, kaip sunku būtų pereiti prie naujos sistemos. Ne tik bankai, bet ir sveikatos priežiūros įstaigos, vyriausybės, draudimo bendrovės ir kitos organizacijos reikalauja savo duomenų privatumo.

Kai kuriais atvejais tai yra komercinių paslapčių apsauga, tačiau kitais atvejais tai gali būti laikomasi teisės aktų ar vartotojų apsaugos. Daugeliu šių atvejų organizacijoms yra neteisėta leisti pašaliniams asmenims susipažinti su klientų duomenimis.

Tai sukėlė sunkumų blokų grandinėms, tokioms kaip „Ethereum“ ir „NEO“, kurios buvo skirtos palaikyti įmonių naudojimą, tačiau kadangi jos yra viešos, atviro kodo platformos, pačios įmonės, kurioms jos skirtos remti, nenori ar negali jomis naudotis, nes gali prarasti kontrolę jų duomenų.

Štai kur ontologija tampa tokia nepaprastai naudinga …

Ontologijos pasitikėjimo ekosistema

Ontologijos pasitikėjimo ekosistema. Vaizdas per Baltas popierius

Kadangi ontologija leidžia sukurti blokinių grandinių tinklą, ji panaši į tradicines sistemas, naudojamas bankuose ir ligoninėse ir panašiai. Tai leidžia įmonei išlaikyti prieigos prie jų duomenų kontrolę.

Užuot paviešinę duomenis ir sujungę juos su visais kitais saugomais viešaisiais duomenimis, duomenys laikomi atskirai, o įmonė nusprendžia, kas turi prieigą prie duomenų ir kuriais duomenimis gali būti dalijamasi su NEO knyga, paviešinant juos.

Ontologija užtikrina, kad įmonės duomenys būtų griežtai kontroliuojami, ir įmonė turi galimybę elgtis taip, kaip jiems patinka, turėdami savo duomenis, arba laikydami juos savo organizacijos viduje, suteikdami ribotą prieigą trečiosioms šalims, arba paversdami juos visiškai viešais..

Ontologijos dApps

Ontologija neseniai įsiveržė į dApps pasaulį ir šiuo metu iš viso išvardija 39 galimi „dApps“. Beveik visi yra žaidimų „dApps“, įskaitant retro „Super Mario“ žaidimą. Populiariausi žaidimai yra daugelio žaidėjų internetinis virtualus pasaulis, vadinamas ONTLAND, ir RPG žaidimas „HyperDragons Go“!

Ontologijos komanda & Bendruomenė

Yra vienas iš ontologijos įkūrėjų ir vyriausiasis architektas Birželis Li. Jis turi informatikos bakalauro, komunikacijos inžinerijos magistro laipsnius ir MBA.

Jis turi ilgametę patirtį IT ir „Fintech“ sektoriuje. Pavyzdžiui, jis anksčiau teikė techninę architektūros ir valdymo paramą įmonėms, įskaitant „Infosys“, taip pat Kinijos finansinių ateities sandorių biržai.

Ontologijos pasaulinė komanda

Ontologijos pasaulinė komanda

Kalbant apie platesnę ontologijos komandą, yra daugiau nei 200 pagrindinių narių, kurie apima daugybę skirtingų technikos sričių. Jie taip pat platinami biuruose, esančiuose Azijoje, Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

Kalbant apie platesnę bendruomenę, ontologija turi gana stiprią pasekėją. Tai būtų prasminga, atsižvelgiant į tai, kad daugelis žmonių, palaikiusių „Neo“, de facto yra suinteresuoti skleisti žinias apie ontologiją.

Per jų „Twitter“ jie turi daugiau nei 80 tūkst. sekėjų. Tai yra daugiau, nei matėme kituose kriptovaliutų projektuose. Šie stebėtojai taip pat užsiima ir padeda dalytis pranešimais šioje „Twitter“ paskyroje.

Ontologijos telegrama

„Ontolgy’s English Telegram Group“

Tada, pažvelgus į jų Telegrama, jų pagrindiniame grupės pokalbyje yra daugiau nei 28 tūkst. narių. Aš šokau, kad geriau suprasčiau pokalbį. Tai tikrai gana įtraukta ir yra sveika techninių pusiausvyra & su naujienomis susijęs pokalbis.

Be to, taip pat yra „Discord“ serveris, kuriame yra apie 16 tūkst. Narių, taip pat „Reddit“ subbredditas. Šiame subreddit taip pat yra apie 16 tūkst. abonentų ir ten vyksta gana sveika diskusija.

Taigi, stipri komanda ir sveika bendruomenė.

Ontologijos žetonai

Iš viso yra 1 milijardas ONT žetonų, tačiau cirkuliuojantis tiekimas yra kiek daugiau nei pusė šios sumos. Priežastis ta, kad labai mažai ONT atsargų buvo paskirstyta bendruomenei.

Tiesą sakant, tik 12% visų ONT žetonų buvo išdalinti bendruomenei „Airdrops“ serijoje NEO turėtojams, „Ontology“ naujienlaiškių prenumeratoriams ir kitiems. Visiškai 35% ONT žetonų buvo atidėta Ontologijai, o 28% – instituciniai investuotojai. Be to, 15% buvo paskirstyta pagrindinei „Ontology“ komandai, o 10% – NEO taryba.

Šie žetonai buvo išleisti kaip NEP-5 žetonai NEO blokų grandinėje, tačiau vėliau buvo pakeisti vietiniais žetonais po to, kai 2018 m. Birželio 30 d. Buvo paleista Ontology mainnet.

ONT kainų efektyvumas

ONT kainų efektyvumas. Vaizdas per CMC

ONT žetonas pirmą kartą buvo įtrauktas į biržas 2018 m. Kovo mėn. Ir debiutavo virš 3 USD. Netrukus jos prekyba buvo mažesnė nei 2 USD, tačiau kovo pabaigoje ji vėl pakilo virš 2 USD lygio. Jis sparčiai kilo 2018 m. Balandžio mėn., Įsibėgėjęs, kai mėnesio pabaiga viršijo 9 USD.

Tai pakilo iki 2018 m. Gegužės mėn. Ir pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – tiksliai 10 USD 2018 m. Gegužės 3 d. Po to jis nuosekliai atsitraukė iki gruodžio mėn. Didžiąją dalį 2019 m. Ji išleido virš 1 USD, tačiau neseniai rugpjūčio 28 d. Įsigijo šiek tiek daugiau nei 0,77 USD..

Kalbant apie ONG prieigos raktą, jis sugeneruojamas ir išmokamas mazgams už tinklo apsaugą. Per 22 metus iš viso bus pagaminta 1 milijardas ONG. Vartotojai gali susieti ONT su mazgo savininkais, kad gautų dalį ONG mokėjimų. Šiuo metu pelningumas yra 3,19% per metus.

ONT pirkimas / saugojimas & ONG

ONT ir ONG žetonų rinkos yra panašios, bet šiek tiek kitokios. Pavyzdžiui, „Bibox“ birža yra geriausia ONT birža, tačiau ji yra tik antra ONG, kurią išmušė BKEX.

Yra daugybė biržų, kuriose prekiaujama ONT, įskaitant „OkEx“, „Binance“, „Hit BTC“ ir „Huobi Global“. Dėl ONG norėtumėte apsilankyti „Binance“, „Digifinex“, „MXC“ ar daugelyje kitų biržų..

Kalbant apie ONT apimtį, jie atrodo gana dideli ir gerai paskirstyti visose biržose. Tai reiškia, kad likvidumas nėra sutelktas jokios pavienės biržos rankose.

Binance ONT

Prisiregistruokite „Binance“ ir įsigykite ONT žetonus

Kalbant apie atskirų biržų likvidumą, jis taip pat yra gana sveikas. Pavyzdžiui, jei pažvelgtume į „Binance“ užsakymų knygas, jos atrodo gilios ir joje didelė apyvarta. Tai reiškia, kad būtų lengviau įvykdyti didesnius blokinius užsakymus.

Žetonus galite laikyti darbalaukyje „OWallet“, kuris yra gimtoji „Ontology“ piniginė, arba mobiliajame „ONTO“ piniginėje, kurioje monetų saugykla sujungiama su kriptografiškai apsaugotu ID, leidžiančiu laikui bėgant kontroliuoti savo duomenis ir sukurti pasitikėjimą..

Plėtra & Gairės

Kartais gali būti sunku tiksliai pasakyti, kiek darbo atlikta projekte. Taip yra todėl, kad komandos dažnai puošia savo pažangą.

Štai kodėl man patinka pasinerti į jų „GitHub“ saugykla. Stumiamo kodo kiekis yra vienas iš geriausių būdų nustatyti tiesioginius protokolo atnaujinimus.

Taigi nusprendžiau pasidomėti Ontologijos tinklo „GitHub“. Žemiau pateikiami bendri įsipareigojimai dėl trijų geriausių prisegtų saugyklų per pastaruosius metus.

Ontologija „GitHub“

„Select Repos“ įsipareigojimai per pastaruosius 12 mėnesių

Kaip matote, kūrėjai buvo gana užsiėmę stumdami kodą su gana įprastu įsipareigojimų srautu visoms atpirkimo operacijoms. Taip pat jų „GitHub“ yra dar 36 kitos saugyklos su skirtingu įsipareigojimų lygiu.

Tai beveik atitinka kai kuriuos kitus projektus, kuriuos matome kriptografinėje erdvėje. Šis išsivystymo lygis iš tikrųjų yra prasmingas, nes pateikiami pagrindiniai projekto įvykiai per pastaruosius metus.

Štai keletas svarbiausių atnaujinimų, kurie buvo išleisti:

  • 2018 m. Gegužė: Išleistas VBFT konsensuso algoritmas
  • 2018 m. Liepos mėn .: Paleista ONTO programa
  • 2019 m. Vasaris: Ontologijos kūrimo platforma „Google Cloud“
  • 2019 m. Gegužė: Išleistas daugiapakopis dizainas
  • 2019 m. Gegužė: Ontologija WASM TestNet

Kalbant apie tai, ko laukti, projekte numatyti įdomūs atnaujinimai. Tai apima daugiasluoksnę ir daugiapakopę verslo ekosistemą, kuri bus įdiegta 2019 m. Pabaigoje. Tada 2020 m. Galime tikėtis nevienalyčio kelių grandinių POC.

Jei norėjote atsinaujinti naujausius projekto duomenis, galite pereiti prie jų oficialus tinklaraštis.

Išvada

Ontologija nori įmonėms palengvinti duomenų perkėlimą į paskirstytas knygas, kurios laikomos saugesnėmis, nekintamomis ir nepatikimiausiomis.

Jie taip pat siekia padidinti pasitikėjimą naudodami „blockchain“ pagrįstus ID. Tai galėtų sutaupyti daugybę išteklių, kurie šiuo metu naudojami pasitikėjimui garantuoti.

Projekte tikrai yra tvirta komanda, kuri supranta iššūkius, su kuriais susiduria užsibrėžti tikslai. Žadama pamatyti, kad žetonas išliko 30 populiariausių kriptovaliutų, ir dėl ryšių su NEO visiškai tikėtina, kad ontologija toliau augs ir klestės, perimdama verslo pasaulio „blockchain“ poreikius..

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me