Orchidėjų apžvalga OXT: „Blockchain Based VPN Network“

Orchidėja kuria pirmąjį pasaulyje VPN ant blokų grandinės. Projektas sulaukė didžiulio susidomėjimo, nes jo OXT žetonai buvo įtraukti į „Coinbase Pro“.

Orchidėjos protokolas bando padaryti kažką visiškai revoliucingo su decentralizuotu virtualiu privačiu tinklu. Projektas pritraukė nemažą kapitalą iš privačių investuotojų, o jo ženklas dabar prieinamas tokiems vartotojams kaip jūs ir aš.

Tačiau ar tikrai verta visos jį supančios aistros??

Šioje „Orchidėjų apžvalgoje“ bandysiu į tai atsakyti suteikdama jums viską, ką jūs reikia žinoti. Taip pat apžvelgsiu ilgalaikį OXT priėmimą ir kainų potencialą.

Kas yra orchidėja?

Dauguma „blockchain“ projektų siekia padaryti kažką labiau prieinamą. Jeigu Orchidėja, jie mano, kad internetas turi būti atviresnis ir prieinamesnis visiems.

Orchidėjų tinklo pranašumai

Kai kurie orchidėjų tinklo pranašumai. Vaizdas per orchidėją

Jie bando tai pasiekti siūlydami decentralizuotą virtualus privatus tinklas (VPN) sprendimas, kuris naudoja visuotinį pralaidumo teikėjų telkinį, kad sujungtų asmenis išlaikant privatumą. Tiksliau, pagal jų baltraštį:

Orchidėja yra decentralizuota anoniminių ryšių rinka

Tie, kurie teikia pralaidumą, gali įsidėti savo „Orchid“ žetonus (OXT) ir veikti kaip tinklo mazgas, dalindamiesi pertekliniu pralaidumu. Kiekvienas mazgas yra saugomas „Ethereum“ išmaniosios sutarties sąraše, o tas mazgų sąrašas yra prieinamas visiems „Orchid“ vartotojams. OXT prieigos raktas naudojamas pralaidumo mokėjimams tinkle.

Tas OXT prieigos raktas yra ERC-20 prieigos raktas, sukurtas „Ethereum“ tinkle. Norėdami naudoti „Orchid“, vartotojai turi turėti kai kuriuos iš šių „OXT“ žetonų, kartu su „Web3“ kriptografine pinigine ir „Orchid“ programa, kurią galima atsisiųsti. čia.

Orchidėjos protokolas

„Orchid“ programa buvo sukurta veikti panašiai kaip „OpenVPN“, naudojant savo pasirinktinį VPN protokolą. Jis sukurtas didelio našumo tinklams kurti ir veikia kartu su plačiai naudojamu žiniatinklio standartu „WebRTC“, kuris paprastai naudojamas garso ir vaizdo perdavimui iš žiniatinklio naršyklės..

„Orchid“ protokolas suteikia vartotojams galimybę pasiekti nuotolinio tinklo išteklius ir už juos sumokėti naudojant OXT, naudojant naują tikimybinę nanomokėjimo sistemą, kuri leis „Orchid“ padidinti savo mokėjimo pralaidumą..

Orchidėjų nanomokėjimai

Tikimybinių nanomokėjimų srautas. Vaizdai per Orchidėjų tinklaraštis

Ši nanomokėjimo sistema yra pagrindinė „Orchid“ pralaidumo rinkoje. Tai leidžia vartotojams mokėti mazgų operatoriams naudojant OXT už tarpinio serverio pralaidumą. „Orchid“ protokolas buvo sukurtas tam, kad sandorių mokesčiai būtų maži net ir už nedidelius mokėjimus, amortizuojant sandorių mokesčius visoms operacijoms ir net vartotojams.

Orchidėjų mazgai

Tie, kurie naudoja „Orchid“ mazgus, naudoja programinės įrangos VPN demoną, kuris kalba „Orchid“ protokolu. Kiekvieno orchidėjos mazgo registracijos informacija yra išsaugota akcijų registre ir tiekėjų kataloge „Ethereum“ išmaniojoje sutartyje.

Dalių registras leidžia „Orchid“ programai rasti atsitiktinius serverius savo decentralizuotoje aplinkoje, o teikėjo katalogas leidžia mazgams registruoti papildomus metaduomenis, įskaitant siūlomas paslaugas ir geografinės vietos duomenis.

Stakimas su orchidėja

Norėdami sukurti naują mazgą, vartotojas įdeda tam tikrą kiekį OXT žetonų į „Ethereum“ išmaniąją sutartį. Bet kuris vartotojas gali statyti akciją, o paslaugos klientai naujus mazgus parenka proporcingai OXT akcijų paketo dydžiui. Tai reiškia, kad didesnis akcijų paketas taip pat lemia daugiau vartotojų, didesnį pralaidumą ir daugiau pajamų mazgo operatoriui.

Reikia nepamiršti, kad kai mazgas pasiekia maksimalų pralaidumo pajėgumą, nereikalingas papildomas statymas, nes jis yra efektyviai švaistomas.

Orchidėjų kuolelio svertis

Orchidėjų tinklo įdėjimo proceso apžvalga

Priimti žetonai leidžia nedelsiant pradėti teikti pralaidumą. Jei vartotojas nori atrakinti ir atsiimti savo dalį, jis turi atlikti atrakinimo procesą. Tai apima trijų mėnesių „cooldown“ laikotarpį, per kurį radiniai negali būti naudojami kaip akcijų paketas ir jų negalima perkelti kitur.

Kaip programa padeda privatumo srityje

„Orchid“ tikslas yra suteikti kiekvienam vartotojui visišką kontrolę ir įžvalgas apie jų įrenginių tinklo jungtis. Vartotojai įgyja privatumą paprasčiausiai sukurdami „Orchid“ sąskaitą ir finansuodami ją iš „OXT“.

Tai leidžia jiems prisijungti prie „Orchid“ tinklo ir pasirinkti mazgą, kuris veiktų kaip jų VPN ryšys. Tol, kol jie bus prisijungę, už jų pralaidumo naudojimą bus mokama per nuolatinį OXT nanomokėjimų srautą.

Orchidėja yra konfigūruota kaip vieno šokio grandinės konfigūracija, suteikianti vartotojams:

  • Apsauga nuo svetainių, matančių vartotojo IP adresą ir fizinę vietą;
  • Apsauga nuo IPT, matant, kokiose svetainėse vartotojas lankosi ir kada;
  • Prieiga prie atviro interneto be interneto tiekėjo lygio užkardų, ribojančių prieigą.

Kai naudojate vieną VPN teikėją, vis tiek kyla rizika, kad VPN teikėjas žino jūsų IP adresą ir turinį, prie kurio naudojatės, ir kad jis jį saugo žurnaluose, kuriuos gali parduoti reklamuotojams arba naudoti prieš jus kai kuriuose kituose būdu.

„NordVPN Hacks Techcrunch“

NordVPN Vartotojo informacijos pažeidimas. Vaizdai per „Techcrunch“

Negalite tiksliai žinoti, kurie VPN teikėjai gali saugoti žurnalo duomenis savo vartotojams. „Orchid“ sistema leidžia jos vartotojams nuspręsti, kuriais mazgais jie pasitiki.

Orchidėja taip pat pateikia dar vieną sprendimą, leidžiant vartotojams sujungti kelis orchidėjų mazgus į kelių šokių grandinę. Ši išplėstinė funkcija neleidžia vienam paslaugų teikėjui rinkti pakankamai informacijos, kad žinotų, kas jūs esate ir kokią informaciją naudojatės.

Visiškai privatus ir anonimas?

Trumpai tariant – ne.

Orchidėja yra ne kas kita, kaip įrankis, kuriuo galima laikyti tam tikros rūšies informaciją iš trečiųjų šalių tiekėjų, svetainių ar interneto paslaugų teikėjų. Kai naudojate „Orchid“, pridedate sluoksnių, kurie sukuria atskyrimą tarp jūsų ir turinio, kurį pasiekiate.

Pvz., Jei prisijungsite prie savo „Facebook“ paskyros, kai įgalinta „Orchid“, „Facebook“ vis tiek žinos, kad tai jūs, ir savo svetainėje gali sukurti savo veiklos žurnalą. Bet jūsų interneto paslaugų teikėjas nežinos, kad lankotės „Facebook“.

Be to, „Facebook“ nežinos jūsų fizinės vietos ar jūsų tikrojo IP adreso. Naudodami mažiausiai tris apynius, galite užtikrinti, kad nė vienas paslaugų teikėjas nežinos, kurias svetaines lankote, ar jūsų tikrąjį IP adresą.

Orchidėjų tinklo apyniai

„Orchid“ programoje įsitikinkite, kad pasirinkote pakankamai apynių.

„Orchid“ yra VPN programinė įranga, o programinės įrangos lygmenyje yra bet kokių VPN sprendimų pažeidžiamumų. Šiuolaikinė žiniatinklio naršyklė, kuri nebuvo sustiprinta saugumu, paleis visą aktyvų turinį, kuris gali sukelti stebėjimo problemų.

Tokios programos kaip „VBScript“, „ActiveX“ valdikliai, „QuickTime“, „Shockwave“, „Flash“, „Javascript“ ir „Java“ visos gali veikti operacinės sistemos lygmeniu, turėdamos visišką prieigą prie vartotojo abonemento. Tai reiškia, kad programos gali pasiekti viską, ką gali pasiekti jūsų vartotojo paskyra.

Tai suteikia šioms programoms galimybę saugoti duomenis ir dalytis informacija su kitomis svetainėmis ir interneto adresais. Kad galėtumėte likti visiškai privatūs ir anonimiški, visos šios aktyvaus turinio technologijos turi būti išjungtos naršyklėje naudojant „Orchid“.

Be to, tam tikros jūsų įrenginyje veikiančios programos ar kodas gali anonimizuoti duomenis siųsti internetu ar trečiosioms šalims. Nė vienas VPN negali užkirsti kelio jūsų įrenginiuose veikiančios programinės įrangos, pvz., Kenkėjiškų programų ar virusų, atakoms.

Be to, yra saugumo pažeidimas, vadinamas „eismo pirštų atspaudų ėmimu“, kai užpuolikas bando atskleisti privačią informaciją stebėdamas užšifruotą ryšį. Stebėdamas duomenų paketų dydį ir laiką, galima nustatyti, ar vartotojas atsisiunčia failą, žiūri vaizdo įrašą ar naršo internete.

Eismo pirštų atspaudų „Tor“

Informacija, kurią galima gauti iš „Eismo pirštų atspaudų“. Vaizdas Šaltinis

Gilesnė analizė netgi galėtų atskleisti, kokios svetainės yra lankomos, remiantis paketinių duomenų seka. Kai prie analizės pridedami kiti metaduomenys, pvz., Naršyklės lango tipas ir dydis, žymėjimo įrenginio tipas ar kiti unikalūs metaduomenys, gali būti, kad vartotojas gali būti anonimizuotas. Tai yra atakos, kurios gali pasireikšti bet kuriam VPN vartotojui.

Neseniai „Orchid“ tyrė metodą, vadinamą pralaidumo deginimu, kad padėtų apsaugoti vartotojus nuo šių pažangių atakų rūšių.

Orchidėjų laboratorijų istorija & OXT

„Orchidėjos“ idėja atsirado 2017 m. Paleidus tinklą, buvo kaldinta 1 milijardas „OXT“ žetonų, kad būtų galima tiekti tinklą dabar ir ateityje..

„OXT“ prieigos raktas naudojamas susimokėti už pralaidumą ir skatinti vartotojus veikti kaip mazgai ir suteikti pralaidumą. Laikui bėgant tikimasi, kad ir mazgų skaičius, ir vartotojų bazė, pasiekianti tuos mazgus, augs.

„Orchidėjos“ komanda tikisi, kad jų atvirojo kodo programinė įranga ir auganti bendruomenė padės sukurti tvirtesnį privatumo tinklą. Jie tiki, kad būsimi kūrėjai galės naudoti savo technologijas kurdami naujoviškas privatumo ir saugumo programas.

Projektas ir toliau orientuojamasi į steigėjų komandos viziją, t. Y. Skatinti inovacijas kuriant atviro kodo bendruomenes, turinčias tvirtą kūrėjų įsitraukimo šerdį. Per tai jie tiki, kad galės sukurti privatesnį ir prieinamesnį internetą.

Orchidėjų komanda

„Orchid“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų yra Daktaras Septyni vandens namai. Dr. Waterhouse keletą metų buvo „blockchain“ ir technologijų pramonės lyderis. Nuo pat įkūrimo 2013 m. Iki 2016 m. Liepos mėn. „Seven“ buvo „Pantera Capital“ partneris, daugiausia dėmesio skyrė investicijoms į „blockchain“.

Jis taip pat dirbo „Bitstamp“ valdyboje iki 2016 m. Sevenas taip pat buvo RPX (Nasdaq: RPXC) vienas iš įkūrėjų ir CTO, „Sun Microsystems“ „Honeycomb“ produktų grupės direktorius ir įkūrėjas. Septyni gavo daktaro laipsnį. inžinerijos srityje iš Kembridžo, kur specializavosi kalbos atpažinimo ir mašininio mokymosi srityse.

Antrasis Orchidėjos projekto įkūrėjas yra Jay Freeman, internete plačiai žinomas kaip „saurik“. Jis labiausiai pripažįstamas už tai, kad sukūrė „Cydia Installer“ – alternatyvą „App Store“, skirtą įkalintiems „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“, kuriuos naudoja dešimtys milijonų vartotojų visame pasaulyje..

Orchidėjos įkūrėjai

Orchidėjų įkūrėjai. Iš kairės: Stevenas Waterhouse’as, Jay’as Freemanas, Gustavas Simonssonas & Brianas Foxas

Brianas Foxas yra kompiuterių programuotojas, atviro kodo advokatas ir trečiasis „Orchid Labs“ įkūrėjas. Foxas buvo pirmasis laisvosios programinės įrangos fondo darbuotojas, kur 1985 m. Jis sukūrė „GNU Bash Shell“. 1995 m. Jis sukūrė pirmąją interaktyvią internetinės bankininkystės programinę įrangą, skirtą „Wells Fargo“.

Per pastaruosius tris dešimtmečius „Fox“ įkūrė kelias technologijų įmones, taip pat pelno nesiekiančias organizacijas, skirtas atvirojo kodo balsavimo sistemoms. Lapė gavo B.S. Stokholmo universiteto Informacijos ir sistemų mokslų srityje, kur taip pat dirbo matematikos srityje.

Ketvirtasis ir paskutinis „Orchid“ įkūrėjas yra Gustavas Simonssonas, kuris yra ir kūrėjas, ir „blockchain“ ekspertas. Simonssonas padėjo 2015 m. Paleisti „Ethereum“ tinklą kaip vienas pagrindinių savo saugos komandos kūrėjų. Jis specializuojasi pilno kamino kūrime, turi patirties sudėtingų vidinių sistemų, „blockchain“ sistemų, „FinTech“, mokėjimų apdorojimo ir telekomunikacijų srityse..

Orchidėjų bendruomenė

Orchidėja per pastaruosius dvejus metus sugebėjo sukurti tinkamo dydžio bendruomenę, nors ir negalima sakyti, kad tai didžiulė. „Twitter“ sekėjų yra šiek tiek daugiau nei 25 000, o „Facebook“ – šiek tiek daugiau nei 2300. Be to, yra beveik 3700 projekto prenumeratorių Telegramos kanalas.

Mes taip pat radome „Orchid“ projekto subredditą, tačiau jis nustatytas kaip privatus ir turite būti pakviesti prisijungti. Atsižvelgiant į tai, kad mums nepavyko nustatyti, kiek stebėtojų yra, tačiau reikalaujant pakviesti, greičiausiai jų skaičius yra gana mažas.

Galiausiai, jei norite atsinaujinti naujausius projekto rezultatus, visada galite sekti jų pavyzdžius oficialus tinklaraštis. Jie linkę tai nuolat atnaujinti ir išsamiai paaiškina kai kuriuos savo pranešimus.

Orchidėjos žetonas (OXT)

Pagrindinė OXT prieigos rakto egzistavimo priežastis yra sekti, kas naudojasi skaičiavimo paslaugomis, kas teikia tas paslaugas, ir užtikrinti, kad vidutinis paslaugų teikėjas vidutiniškai tinkamai kompensuotų paslaugų teikėją.

OXT žetonų dinamika

OXT ERC20 žetono ir jo ekonomikos apžvalga. Vaizdas per orchidėją

Tai darant, OXT prieigos raktas suteikia vertę „Orchid“ tinklui keliais būdais:

  • Pralaidumo teikėjai – Kiekvienas gali prisiimti pralaidumo teikėjo ir mazgo operatoriaus vaidmenį „Orchid“ tinkle, tačiau tam turi turėti „OXT“ žetonus. Kuo didesnis OXT žetonų skaičius, tuo didesnė tikimybė būti apdovanotam už tinklo pralaidumo užtikrinimą..
  • Pralaidumo vartotojai – „Orchid“ tinklas suteikia galimybę interneto vartotojams pirmą kartą susimokėti už saugų ir privatų ryšį. Vartotojams tiesiog reikia atsisiųsti „Orchid VPN“ programą, pridėti OXT prie savo piniginės ir tada jie gali pasirinkti kelią, kurį nori naudoti saugiam ryšiui bet kurioje pasaulio vietoje, ir jie moka tik už naudojamą pralaidumą..

Pralaidumas teikiamas visiškai decentralizuotoje „peer-to-peer“ rinkoje. Nereikia jokių trečiųjų šalių, kad „Orchid“ tinklas galėtų teikti savo paslaugas.

„Orchid Labs SAFT“ išpardavimas

Pirmą kartą „Orchid“ pardavė teises į savo žetoną įsteigdama „Orchid Labs“ 2017 m. Tai buvo privati ​​akcija, kurią visiškai pasirašė kelios aukščiausio lygio įmonės, įskaitant Andreesseną Horowitzą, „Sequoia Capital“ ir „Threshold“. Teisės į maždaug 163 milijonus žetonų buvo parduotos už 4,9 milijonus dolerių.

Antrąjį 2018 m. Ketvirtį buvo surengtas dar vienas privataus platinimo išpardavimas, siekiant visiškai išnaudoti projektą ir suteikti reikiamų išteklių, kad projektas būtų užbaigtas. Šie poreikiai apėmė pasaulinės klasės „Orchid“ rinkodaros komandą ir aukščiausio lygio techninius kūrėjus. Šis pardavimas buvo skirtas maždaug 85 milijonams žetonų ir surinko 43 milijonus dolerių.

Šie pardavimai buvo vykdomi vadinamuoju „SAFT susitarimu“. Tiems, kurie nežino, SAFT yra a Sąlyginis susitarimas dėl būsimų žetonų kad siūloma akredituotiems investuotojams. Taigi, tai yra finansiniai vertybiniai popieriai, suteikiantys savininkui teisę į būsimus žetonus.

Prekyba & „OXT“ laikymas

Kol kas „Coinbase Pro“ yra vienintelė birža, paskelbusi palaikymą „OXT“ ženklui. Jie pradėjo priimti gaunamus OXT pervedimus 2019 m. Gruodžio 13 d., 11:00 val. PST. Jie turėjo pakankamai atsargų, kad galėtų pradėti prekiauti OXT žetonais 2019 m. Gruodžio 16 d., 7:00 val. PST.

Žetono atidarymo kaina buvo 0,40 USD. Ankstyvieji vartotojai, atrodo, yra sunkūs pardavėjai pirmosiomis prekybos dienomis, o gruodžio 17 d. Pabaigoje kaina siekė 0,30 USD, kai po pusantros dienos prekybos nuostoliai buvo 25%. Tačiau ketvirtąją prekybos dieną OXT pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 0,60 USD.

OXT rinkos

Kai kurios rinkos, kuriose prekiaujama OXT. Vaizdas Šaltinis

Atsižvelgiant į simbolio kiekį, galima tik daryti prielaidą, kad tam tikra mažmeninė paklausa grįžta kaip prekybininkai FOMO OXT. Šiuo metu rinkos vis dar išlieka nepaprastai nestabilios, todėl pirkdami / parduodant OXT turėtumėte būti atsargūs.

Kalbant apie saugyklą, OXT yra ERC20 prieigos raktas. Tai reiškia, kad jis turi gana plačią paramą tarp daugybės piniginių. Bet kuri „Ethereum“ palaikanti piniginė taip pat palaikys „OXT“. Žinoma, jei ketinate naudoti „Orchid“ tinklą, taip pat galite naudoti jų mobiliąją programą, kuri taip pat gali laikyti jūsų OXT.

Išvada

Nors „Orchidėjos“ projektas prasidėjo 2017 m., Dabar tai yra nauja prekė, neseniai pradėjus viešąjį tinklą ir pradėjus „OXT“ žetonų pardavimą. Pirmosios dienos buvo nepaprastai nepastovios dėl OXT prieigos rakto. Tai neabejotinai atsiranda dėl to, kad rinka jaučia žetoną.

Tačiau, kai daugiau prekybininkų pradeda patekti į rinką ir daugiau biržų pateikia žetoną, greičiausiai įsigalės kainos atradimas. Kainoms pradėjus stabilizuoti vartotojus, labiau tikėtina, kad jie bus pradėti naudoti taip, kaip buvo numatyta VPN ekosistemoje.

Orchidėjos teikiamos VPT paslaugos, be abejo, yra vertinga prekė. Privatumas ir saugumas internete tampa vis svarbesni šiuolaikiniame pasaulyje. Kai tinklas išaugs pakankamai didelis, bus įdomu sužinoti, kaip nebrangu naudoti „Orchid“.

Vis dėlto lieka neatsakyta į daugybę klausimų. Pirma, ar tinklas kada nors taps pakankamai didelis, kad palaikytų visus potencialius vartotojus? Be pakankamai didelės mazgų bazės paslauga gali sulėtinti nuskaitymą. O kaip dėl saugumo? Be abejo, programinė įranga ir šifravimo protokolas bus saugūs, tačiau niekaip negalima žinoti, kiek saugūs bus kiekvienas atskiras mazgas.

„Blockchain“ naudojimas VPN paslaugoms yra naujas ir praktiškai neišbandytas, todėl „Orchidėja“ yra šios erdvės pradininkė. Ar jie klestės, ar nudžius, dar reikia pamatyti.

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me