Pokalbis su „Ardor“ įkūrėju ir pagrindiniu kūrėju Lioru Yaffe

„Ardor“ (ARDR) yra „Blockchain as a Service“ (BaaS) platforma, kurianti unikalią tėvų ir vaikų grandinės architektūrą. Savo pagrindinį tinklą jis pradėjo 2018 m. Sausio mėn.

Projektas iš tikrųjų gimė iš didelio darbo, atlikto tuo metu išbandytoje „NXT platfom“. Kūrėjai norėjo patobulinti „NXT blockchain“, sumažindami „blockchain“ išsipūtimą, padidindami mastelį ir pašalindami pritaikymo problemas.

Mus labai domino „Ardor“ projektas ir jo technologijos, todėl nusprendėme susisiekti su jų komanda ir užduoti jiems keletą papildomų klausimų. Jų pagrindinis kūrėjas Lioras Yaffe mielai atsakė į šiuos klausimus.

Lioro Yaffe interviu

Lioras Yaffe Jelurida

Lioras Yaffe 4YFN konferencijoje. Vaizdas per Jelurida

Kaip „Jelurida“ įkūrėjas, Lioras Yaffe yra ne tik pagrindinis „Ardor“ kūrėjas, bet ir visų kitų jų projektų vadovas. Tai apima tokius kaip NXT ir kt.

Todėl jis yra bene vienas geriausių žmonių, kalbantis apie „Ardor“ techninius aspektus ir platesnę kelių grandinių architektūros sistemų viziją. Žemiau yra visas mūsų interviu:

Ant savęs ir Jeluridos

Kaip ir kada įsitraukėte į blokų grandinės inžineriją?

Programuoti pradėjau nuo 13 metų, universitete išmokau kompiuterių mokslų ir beveik 20 metų dirbau profesionaliu programinės įrangos inžinieriumi didžiųjų kompiuterių integravimo produktams (nieko bendro su „blockchain“). „Nxt“ koduoti pradėjau dar 2014 m. Kaip pomėgis ir palaipsniui tapau visu etatu.

Kas paskatino formuotis „Jelurida“ ir galiausiai pradėti savo pirmąjį „blockchain“ projektą – NXT?

„Jelurida“ susikūrė 2016 m., Tada buvo „Nxt“ klonuoti greitai ir tai sukėlė mūsų bendruomenės susirūpinimą atskirti teisėtus ir oportunistinius projektus, todėl manėme, kad geriausias būdas tai išspręsti yra sudaryti juridinį asmenį ir naujo tipo licencijavimo sutartį – JPL – apsaugoti programinę įrangą ir mūsų vartotojų saugumą.

Įmonės įkūrimas taip pat suteikė teisinę apsaugą mūsų „blockchain“ kūrėjams ir suteikė mums galimybę surinkti pinigų ilgalaikiam vystymuisi finansuoti.

Didžiąją „Ardor“ įkvėpimo ir plėtros dalį siejo iššūkiai, su kuriais susidūrėte su „NXT“. Tai apėmė tokius dalykus kaip „Blockchain Bloat“, „Single token“ grandinė ir tam tikros pritaikymo problemos. Ar buvo kokių nors kitų iššūkių, su kuriais susidūrėte su „NXT“, kurie padėjo informuoti apie jūsų „Ardor“ plėtrą?

Jūsų paminėti iššūkiai nėra būdingi „Nxt“, jie yra būdingi beveik visų kitų vieno „blockchain“ produkto apribojimai. Žinoma, bendradarbiavimas su kūrėjais ir verslininkais vykdant Nxt pagrįstus projektus dar 2014 ir 2015 m. Mūsų komandai suteikė unikalią perspektyvą apie esamų „blockchain“ sprendimų apribojimus, tokius kaip būtinybė galutiniams vartotojams mokėti operacijų mokesčius, kiekvieno mazgo apdorojimo poreikis. kiekvienas sandoris ir nepatogus daugelio išmaniųjų sutarčių platformų dizainas, tik keletas jų.

Apie Ardorą

Kaip radote „Ardor“ vaikų grandinės sprendimus? Kuo šios skiriasi nuo šoninių grandinių, kurias sukūrė kiti projektai?

2016 m. Pradžioje tapo akivaizdu, kad norint, kad „blockchain“ technologija būtų įprasta, reikia naujos architektūros, kad būtų patobulintas vienos grandinės dizainas. Vaikų grandinės yra unikalios Uždegimas sprendimas.

Trumpai tariant, ji naudoja tėvų grandinę, kad įrodytų sutarimą dėl akcijų, o faktines decentralizuotas programas įkelia į kelias „vaikų grandines“, kurios paveldi jų saugumą iš tėvų grandinės. Visa tai yra to paties produkto dalis. Priešingai, šalutinės grandinės sprendimai, tokie kaip dažnai aptariami „Bitcoin“ kontekste, yra sprendimas.

Programos kūrėjai sako: „Mes negalime pakeisti bitkoino, todėl rasime kažkokį būdą, kaip į jį įstrigti ką nors kita“. Daugelyje kitų projektų buvo paskelbti šalutinės grandinės sprendimai, tačiau, tiesą sakant, nemačiau jokios kitos daugialypės architektūros, gaminamos viešajame pagrindiniame tinkle, išskyrus „Ardor“. Niekas nėra priartėjęs prie to, ką turime gamyboje – ir tai turime daugiau nei metus.

Pakalbėkime apie Ignį. Ar tai buvo puikus „Ardor“ vaikų tinklų koncepcijos įrodymas?

Ignis yra pirmoji ir tam tikru mastu „pagrindinė“ „Ardor“ vaikų grandinė. Tai suteikia visus funkcionalumas iš „Nxt“ ir dar daugiau. „Ignis“ yra grandinė, naudojama diegti lengvas išmaniąsias sutartis, išleisti tokį turtą kaip NFT („Ardor“ vadinama „pavieniu turtu“) ir atliekant bet kokią konkrečios paskyros operaciją, pvz., nustatant paskyros ypatybes ar paskyros valdymą, kuris yra išplėstinė daugialypės paskyros forma.

Skirtingai nuo kitų vaikų grandinių, jis yra visiškai viešas ir be leidimo – todėl kiekvienas gali susikurti paskyrą ir sukurti decentralizuotą programą. Nors „Jelurida“ reguliariai išleidžia naujas „Ignis“ vaikų grandinės funkcijas, įmonė negali kontroliuoti, kas naudoja ir kuria „Ignis“.

Iki šiol Ignis nepatiko plačiai pritaikytas, tačiau tikiuosi, kad kai tik gausime platesnį visos „Ardor“ platformos pritaikymą, ir lengvos sutartys Rinka pradės giliau įvertinti „Ignis“ svarbą – paskatins didesnę IGNIS žetono paklausą.

Lengvas kontraktas Ignis

Vaizdo šaltinis: „Ardor“

Be Ignio, jūs turite nemažai kitų projektų, kurie jau buvo pastatyti ant „Ardor“. Kuris iš jų jus ypač jaudina ir kodėl?

Tai dar viena sritis, kurioje rinkos stebėjimo ir „Nxt“ išmoktų pamokų dėka mes išsiskyrėme iš kitų projektų. „Ardor“ vaikų grandines sukuria „Jelurida“, remdamasi susitarimu su vaiko grandinės valdymo subjektu.

Todėl mes įsitikiname, kad kiekviena „Ardor“ platformos vaikų grandinė slypi svariame ir gerai apgalvotame verslo pavyzdyje. AEUR suteikia pilnai veikiantį „Euro“ susietą žetoną ir „fiat“ vartus, BITS atstovauja „blockchain“ veteranų grupei, kuriančiai decentralizuotas programas naudojant mūsų platformą, MPG valdo investicijų į nekilnojamąjį turtą specialistų grupė, naudodama „Ardor“ platformą, kad simbolizuotų nekilnojamąjį turtą.

Visus šiuos projektus „Jelurida“ atidžiai peržiūrėjo prieš juos panaudodama gamyboje. Manau, kad kiekvienas iš jų yra unikalus decentralizuotų programų ateities pavyzdys.

Be to, ne visi projektai statomi kaip naujos vaikų grandinės. Tarasca tiesiog naudoja viešąją „Ignis“ vaikų grandinę meno aukcionams ir skaitmeniniams kortų žaidimams vykdyti „blockchain“. EZYCount naudoja „Ignis“ žetonus kurdamas novatorišką apskaitos programinės įrangos licencijavimo žetonų kaip licencijos modelį. Įdomu pamatyti vis daugiau šių koncepcijų, išbandytų realybėje „Ardor“ platformoje.

Remdamiesi tuo, kas išdėstyta pirmiau, ar yra kokių nors projekto idėjų, kurias norėtumėte, kad būtų išvystytos „Ardor“ blokų grandinėje

Aišku. Spalio mėn. Mes paskelbėme tris realaus pasaulio programų kodavimo iššūkius, įskaitant decentralizuotą monetų mainus, autentišką debesies saugojimo sprendimą ir grandinės reputacijos valdymo sistemą. Gavome tikrai gražių sprendimų ir norėčiau paskatinti nugalėtojus toliau optimizuoti savo darbą.

Eidamas į priekį matau, kad „Ardor“ tampa de facto hibridinių programų standartu, kuris yra „blockchain“ pagrindu, o laisvai sąveikauja su išorinėmis centralizuotomis paslaugomis, tokiomis, kurias teikia FAMGA kompanijos ir panašiai..

Sandorių čekiai atrodo tikrai įdomūs. Ar galite paaiškinti šią sąvoką mums šiek tiek daugiau? Ar tai dar buvo naudojama kokiuose nors projektuose??

Operacijų čekiai yra „blockchain“ sąskaitos faktūros abstraktumas ir jie buvo prieinami „Ardor“ tinkle nuo 2018 m. Rugpjūčio mėn. Konkrečiu mokėjimo atveju jie reiškia skaitmeniniu būdu pasirašytą mokėjimo užklausą; tačiau jie gali būti naudojami daugeliui kitų naudojimo atvejų, pavyzdžiui, balsavimo delegavimui, tapatybės įrodymui ir kt.

Galutinis rezultatas yra tas, kad vartotojams tampa beveik neįmanoma siųsti lėšų neteisingu sąskaitos adresu naudojant operacijų čekius. Šiuo metu mes juos naudojame vidinės platformos buhalterijai, mokėjimams už dovanas ir kt.

Netrukus mes pradėsime juos naudoti naujai sąskaitos maišytuvo sutarčiai. Mano nuomone, čekiai yra dar vienas esminis elementas, kurio tam tikru momentu reikės kiekvienai decentralizuotai programai.

Jūs, vaikinai, sudarėte lengvas sutartis. Kuo tai skiriasi, pavyzdžiui, išmaniosios sutartys „Ethereum“ tinkle?

„Ignis Lightweight“ sutartys, kaip ir „Ethereum“ sutartys, užbaigia visas „blockchain“ saugomas sutartis. Skirtingai nuo „Ethereum“ sutarčių, lengvos sutartys yra užkoduoti „Java“ ir nėra vykdomi kiekvieno mazgo.

Vietoj to, mūsų išsami saugumo sistema suteikia įrankius, kuriais gali nesąžiningai vykdyti konkretūs sutarties vykdytojai. Mūsų sutartyse nėra sutarties būsenos sutarties viduje – vietoj to jų produkcija yra standartiniai sandoriai, pateikti blokų grandinei.

Šis unikalus sprendimas suteikia nepaprastą veikimą privalumai: sutarties vykdymui nereikia dujų, atnaujinti sutartį yra paprasta, o palaikyti ir skatinti yra naudoti sutartį sąsajai su išorine sistema. Neišsaugojus valstybės sutarties, mūsų sutartys taip pat tampa kur kas saugesnės nuo įsilaužimo.

Šios lengvos sutartys yra užkoduotos „Java“, o tai gali būti patrauklus sprendimas įmonių sistemoms. Ar esate gavę kokių nors palūkanų?

Ką tik prieš kelias savaites, 2019 m. Sausio mėnesio pradžioje, pradėjome sutartis „mainnet“ tinkle. Galiu patvirtinti, kad bendradarbiaujame su keliomis didelėmis programinės įrangos įmonėmis, kurios peržiūri mūsų platformą. Kol kas atsiliepimai yra puikūs, tačiau tai ankstyvos dienos.

Jūs, vaikinai, atliekate „Zero Knowledge“ sandorių tyrimus. Ar galų gale galėtume pamatyti tokio tipo operacijas, įgyvendinamas „Ardor“?

Ignis ir Nxt jau palaiko pažangiausią privatumo funkciją, pavadintą „monetų maišymas“, paremtą vokiečių kriptografų paskelbtu tyrimu. Be to, viename iš mūsų kitų leidimų pristatysime „Shamir“ slaptas dalijimasis pagrįstas sprendimas privačiam raktui apsaugoti.

Šiuo metu peržiūrime būdus, kaip integruoti esamą saugų balsavimo sprendimą, pagrįstą „ElGamal“ šifravimu. Kaip ilgalaikį planą, mes atidžiai nagrinėjame ZKP, FHE ir MPC technologijas tiek homomorfinių parašų kontekste, kad įrodytume lengvų sutarčių vykdymą, tiek kaip optimizavimo sluoksnis ant esamos blokų grandinės, darant prielaidą, kad galime greičiau patvirtinti įrodymus. nei mes galime patvirtinti operacijas bloke.

Kaip vyksta „blockchain“ genėjimas „Ardor“ (2019 m. Pirmojo ketvirčio plane)?

„Blockchain“ genėjimas, reiškiantis galimybę pašalinti operacijas iš „blockchain“, kai jų nebereikia, yra beveik įgyvendintas. „Testnet“ įdiegsime tikriausiai 2019 m. Pirmąjį pusmetį, atsižvelgdami į plėtros prioritetus ir kitus įsipareigojimus klientams.

Viskas, ko galime tikėtis iš projekto „Ardor“ likusiems 2019 m?

Visiškai. Mes ir toliau tobulinsime savo verslo logiką naudodamiesi kliento funkcijomis, pvz., Vaikų grandinės valdymu ir papildomais operacijų tipais, kad geriau palaikytume saugos ženklų pasiūlymus.

Mes planuojame patobulinti „Ardor“ piniginę naudodami vartotojui ir mobiliesiems pritaikytą vartotojo sąsają, taip pat dirbame, kad palaikytume visišką mazgų diegimą „Android“ įrenginiuose, kad geriau palaikytume IOT sprendimus. Netrukus bus pradėti išsamūs apkrovos bandymai ir našumo optimizavimas.

Kai naudojimo lygis pateisins tai, mes eisime į priekį atlikdami savo potinklių tyrimus – nors to gali tekti laukti 2020 m. Kaip visada, mes stebėsime naujus pokyčius blokų grandinės pramonėje ir atitinkamai pakoreguosime savo planus..

„Ardor“ projekte yra tikrai įsitraukusi ir aktyvi bendruomenė. Kaip tai padėjo įgyvendinti projektą?

„Nxt“ ir „Ardor“ bendruomenė teikia nuostabią naudą mūsų projektams. Bendruomenės nariai nenuilstamai eksperimentuoja su mūsų produktais, reklamuoja mus, perspėja, kai kas nors blogai ar kai kam reikia skubiai reaguoti. Jie pateikia puikių naujų idėjų ir teikia puikų atsiliepimą apie esamas idėjas – ir apskritai sukuria labai teigiamą įspūdį apie mūsų projektus.

Apie platesnę „Blockchain“ ekosistemą

Anksčiau kritiškai vertinote „PoW“ protokolus. Kokia yra didžiausia problema, kurią matote šiose sistemose? Saugumas? Energija? Mastelis?

Energijos suvartojimas yra didžiulė „PoW“ grandinių problema, ypač turint omenyje tai, kad jo negalima sumažinti nepadidinus 50% atakų tinklo poveikio. Kalbant apie saugumą ir mastelį, mano nuomone, nėra tiesioginio ryšio tarp konsensuso algoritmo ir šių veiksnių.

Teisingai ir efektyviai suprojektuojus, tiek „PoW“, tiek „PoS“ grandinės gali būti keičiamos į tą patį lygį ir išlikti saugios „PoS“ grandinės paprasčiausiai pasiekti tą patį rezultatą efektyviau energiją vartojančiu būdu.

Kaip manote, kokie šiuo metu yra didžiausi iššūkiai kriptovaliutų ir „blockchain“ ekosistemoms? Kaip mes galėtume efektyviausiai tai išspręsti?

Kad pramonė būtų pritaikyta realiame pasaulyje, ji turi suteikti paprastesnę ir saugesnę vartotojo patirtį bei geresnius mastelio sprendimus. Tai yra sunkios inžinerijos problemos, bet manau, kad turint pakankamai laiko ir išteklių, jas galima išspręsti. „Ardor“ jau yra lygos prieš varžybas, kai reikia spręsti mastelio problemą, tačiau mes turime būdų, kaip patobulinti „UX“.

Kalbant plačiau, yra trys papildomos problemos, su kuriomis šiuo metu susiduria pramonė.

Pirma, mums reikia standartizuoti „blockchain“ sprendimus, pagalvoti apie SQL, XML ir standartines API, kad organizacijoms būtų suteikta galimybė pasirinkti platformą ir galimybę ateityje persijungti – amžinai neužsirakinti konkrečioje platformoje..

Antra, turime suteikti vartotojams geresnes saugumo garantijas. Šiuo metu įsilaužėliai ir sukčiai laikomi kultūros didvyriais, o ne nusikaltėliais. Teisėsaugos institucijos nėra labai veiksmingos kovojant su šiais interneto eros nusikaltimais, apimančiais kelias šalis ir žemynus.

Galiausiai mums reikia vyriausybės paramos.

Labiausiai patrauklūs „blockchain“ naudojimo atvejai yra bendrovių konfigūracijos, kurios turi dirbti kartu, bet nepasitiki viena kita. Konkuruojančios įmonės niekada neįgyvendins tokių „blockchain“ programų savarankiškai, kai reguliavimo aplinka neaiški.

Vyriausybės turi pripažinti teisėtą šios technologijos naudą, sukurti aiškią reguliavimo aplinką, tinkančią šiai technologijai, ir remti pastangas kuriant geriausią pramonės patirtį.

Kuo jūs asmeniškai labiausiai didžiuojate, kai kalbate apie „Ardor“, „NXT“ ar bet kurį kitą projektą, prie kurio dirbote?

Manau, kad „Ardor“ ir „Nxt“ projektai bei nuostabi juos palaikanti bendruomenė yra protinga kripto pusė. Žmonės, kurie iš tikrųjų gali įžvelgti ažiotažą ir suprasti tikrąsias technologijas bei jų ilgalaikį potencialą.

Aš didžiuojuosi, kad galiu tai dalyvauti. Tam tikra prasme tai yra pirmas kartas istorijoje, kai programinės įrangos inžinieriai nustato taisykles – tai didžiulė atsakomybė ir svarbu nuolat tikrintis, kad nepiktnaudžiautų šia galia.

Viskas, kuo norite pasidalinti su mumis?

Kaip „blockchain“ kūrėjas šioje išplėstoje rinkos tendencijoje, svarbiausia galvoti apie ilgalaikę perspektyvą ir toliau tobulinti savo produktą, įgyvendinant planuojamo plano prioritetus..

Lokių rinka taip pat suteikė mums galimybę įtraukti trečiąsias šalis į išsamų mūsų prekės ženklo strategijos vertinimą ir atnaujinimą, todėl mūsų produktai bus paruošti greitai, kai rinka apsisuks..

Išvada

Taigi atrodo, kad horizonte iš tiesų yra keletas didelių „Ardor“ projekto planų. Sėkmingas MPG vaikų grandinės paleidimas įrodė tėvų ir vaikų architektūros naudojimo atvejus.

Žinoma, yra problemų, su kuriomis susiduria visa „blockchain“ ekosistema, tačiau jos nėra susijusios su „Ardor“. Be to, turėdami „Ardor“ projekto „Jelurida“ kūrėjų talentą, jie greičiausiai pasirodys kaip viena iš palankiausių kriptovaliutų, kai rinka pasikeis..

Jei norite nuolat atnaujinti „Ardor“ projektą, galite sekti jų projektą „twitter“ paskyrą, nes jie gana aktyviai atnaujina bendruomenę. Jei norite nusipirkti ARDR, jį galite įsigyti „Binance“ ir „Bittrex“.

Paveikslėlis per „Fotolia“ & „Twitter“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me