Pokalbis su Gilles Fedak: „iExec“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų

„iExec“ (RLC) yra „Blockchain“ pagrindu sukurta debesų kompiuterijos platforma, kuri iš pradžių buvo paleista dar 2016 m., o kitais metais baigė ICO..

Nuo tada „iExec“ aktyviai kūrė savo protokolą ir padarė didelę pažangą siekdama tikslų, numatytų savo pradiniame plane. Vienas iš jų buvo „iExec V3“ integruota technologija, kurią komanda oficialiai išleido šiandien.

Nusprendėme susisiekti su „iExec“ komanda ir paklausti jų daugiau apie projektą, technologijas, V3 ir platesnę viziją. Steigėjas ir generalinis direktorius Gilles Fedak daktaras mielai atsakė į mūsų klausimus.

Gilles Fedak interviu

Žemiau pateikiamas ilgos formos rašytinis interviu, su kuriuo surengė Monetų biuras Gilles Fedak, daktaras:

Apie save ir „iExec“ įkūrimą

Pradėkime nuo šiek tiek fono apie save. Kaip jūs įsitraukėte į „blockchain“ technologiją ir paskirstytą sistemų inžineriją?

Aš turiu mokslinių tyrimų kompiuterinių mokslų srityje, lygiagrečiai ir tiksliau paskirstytą kompiuteriją, ypatingą dėmesį skirdamas didelių ir laisvai sujungtų paskirstytų kompiuterinių infrastruktūrų naudojimo problemoms, reikalingoms palaikyti labai reiklų skaičiavimą ir daug duomenų reikalaujantį mokslą.

Kas paskatino kurti „iExec“ ir kada tai buvo numatyta?

Gilles Fedak La cryptomonnaie

Gilles Fedak svetainėje itespresso.fr. Vaizdas Šaltinis

Paskirstytasis skaičiavimo sprendimas buvo kuriamas daugelį metų. Tačiau dėl įmokų mechanizmo ir skaidraus mokėjimo įrodymų trūkumo masinio įsivaikinimo padaryti neįmanoma. Tačiau po „blockchain“ technologijos atsiradimo viskas pasikeitė.

Sužinojome, kad „blockchain“ technologijos simboliai gali puikiai išspręsti dabartines decentralizuoto debesų kompiuterijos problemas. Pavyzdžiui, indėlio įrodymas, sumani sutartis ir pan. Todėl mes sukūrėme „iExec“. Kad dabartinis sprendimas geriau derintų „blockchain“ technologiją.

V3 plane & Plėtra

„iExec V3“ sėkmingai pasiekia tikslus, išdėstytus jūsų 2016 m. dokumente! Tokių ilgų etapų įgyvendinimas yra labai retas kitų „blockchain“ projektų atveju. Kaip pavyko išlaikyti darbo eigą?

Yra keli veiksniai, užtikrinantys, kad viskas vyks taip, kaip tikėtasi.

Pirma, prieš pradėdami plėtrą, mes gerai apgalvojome ir planavome, kad įsitikintume, jog kiekvienas žingsnis yra įmanomas. Antra, po sėkmingo ICO 2017 m., Mes gavome pakankamai išteklių, kad viskas būtų tinkamai.

Trečia, mes galime rasti geriausią verslo ir technologijų komandą pasaulyje planui įgyvendinti. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – Prancūzijos vyriausybė sulaukė finansinės ir politinės paramos. Žinoma, visada yra keletas netikėtų veiksnių, tačiau su geriausia komanda, kurią turime, mes greitai prisitaikome ir visada pristatome laiką.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, kokie buvo pagrindiniai pokyčiai tarp leidinyje numatyto leidimo ir šiuo metu planuojamo?

Pagrindinis skirtumas yra TEE technologijos įtraukimas, kuris rašymo metu nebuvo pagrindinis 2016 m. Komanda didžiuojasi, kad pristatė tai papildomai, taip pat duomenų saugyklą. Tačiau tai dar ne viskas! „iExec“ visada turi rankovę!

Jūs, vaikinai, anksčiau pareiškėte, kad svarstote galimybę įgyvendinti „grandinę“. Kaip tai vyksta? Kaip atrodys „iExec V3“ pradinis diegimas?

Taip, mes planuojame pradinį diegimą kaip „iExec V3“ dalį. Tai apima tiltų ir POA grandinių išdėstymą. Tai padės mums nustatyti konsorciumų, kuriems reikia bendro skaičiavimo, naudojimo atvejus. Šoninę grandinę naudoja konsorciumas, kuris gali įgyvendinti savo duomenų ir skaičiavimo išteklių dalijimosi politiką.

Mes tęsiame eksperimentus su naujomis technologijomis, tokiomis kaip „Substrate“, o vienas iš mūsų lyderių François Branciard pirmasis „iExec“ pristatymas požiūris EthCC konferencijos metu.

Papasakokite šiek tiek daugiau apie atvirą decentralizuotą tarpininkavimą ir jo vaidmenį V3?

Atvirame decentralizuotame tarpininkavime (ODB), brokerių vaidmuo yra surinkti keturis skirtingus užsakymus kartu: prašytojo, duomenų rinkinio, programų ir darbuotojų grupės užsakymų. Šis suderinimas atliekamas ne grandinėje, tada pažangi sutartis (grandinėje) patikrina užsakymų suderinamumą ir suaktyvina grandinės vykdymą..

Ši nauja tarpininkavimo forma yra decentralizuota ta prasme, kad „iExec“ kaip įmonė jos nekontroliuoja: tai yra vienas iš naujų verslo modelių, kurį pamatysime ateityje. Tai yra labai įdomu kiekvienu požiūriu.

Kovo mėnesį jūs išleidote SDK naujinį, tikėdamasis paleisti V3. Kokie yra pagrindiniai kūrėjų pranašumai? Kaip tai gavo „iExec“ kūrėjų bendruomenė?

Teisingai, „Developer Version“ kovo mėnesį buvo paruošta EthCC konferencijai, tai yra judraus pristatymo proceso dalis. Seminaras konferencijos metu buvo gana sėkmingas: dalyviai galėjo žaisti su nauja SDK versija ir sužinokite, ką galima padaryti naudojant „iExec V3“.

„IExec“ (programinės įrangos kūrimo rinkinys) yra CLI ir JS biblioteka, siūlanti kūrėjams sąveikos su „iExec“ įrankius. SDK leidžia lengvai prisidėti prie išteklių ir gauti pajamų iš duomenų rinkinių, taip pat vykdyti skaičiavimus iš grandinės ir bendrauti su „iExec“ rinka. „IExec V3“ SDK buvo iš esmės atnaujintas, įskaitant aukštesnį saugumą ir kūrėjo darbo eigos pakeitimus, kad būtų patobulintas bendras naudojimo paprastumas..

SDK apima viską, ko reikia norint tvarkyti piniginę, įkelti išteklius į rinką ir valdyti sąveiką su kitais rinkos tinklo dalyviais. Kitaip tariant, „iExec SDK“ iš esmės leidžia bet kurią seną programą paversti decentralizuota programa.

„IExec V3 Core Release“

Jūs, vaikinai, ką tik išleidote naują „iExec core V3“, kad pakeistumėte seną „xtremweb“ tarpinę programinę įrangą. Kokios buvo pagrindinės to motyvacijos?

Pradinė idėja buvo pasiūlyti platformą, leidžiančią savanoriškai dalytis kompiuteriais, siekiant išspręsti tyrimų problemas. Nuo 2013 m. Mes tyrėme savanorių skaičiavimo išteklių kaupimą, kurį apibendrino „XtremWeb“, Prancūzijos nacionalinės tyrimų agentūros įkurtame projekte. Dėl kelių priežasčių toje stadijoje pasirodė nerealu, kol geriau nesuprantame kriptovaliutų pranašumų.

2018 m. Viduryje buvo priimtas sprendimas atstatyti tarpinę programinę įrangą nuo nulio. Svarbiausia buvo išlaikyti pirminio darbo eigos esmę, kuri savanorių dalijimosi epochoje daugelį metų vyko kaip žavesys. „iExec“ ypatybės naujoje tarpinėje programinėje įrangoje„iExec Core““. Tai apėmė naują architektūrą, standartinį protokolą, specialią užduočių darbo eigą, logiką, atskirtą paslaugose ir komponentuose, taip pat švarų „DevOps“ vamzdyną.

„iExec Core XtremeWeb“

„XtreWeb“ prieš naują ir patobulintą „iExec Core“. Vaizdas per „iExec“

Su šia atnaujinta tarpine programine įranga buvo atlikta nemažai naujoviškų pakeitimų. Kas, jūsų manymu, buvo svarbiausia?

Pagrindinė „iExec V3“ naujovė yra „Data Wallet“, leidžianti kurti naujus verslo modelius vykdant „duomenų nuomą“. Duomenų teikėjai gali išvardyti savo vertingus duomenų rinkinius ar dirbtinio intelekto modelius, o per „iExec“ juos galima naudoti kartu su nuotolinio skaičiavimo galia. Duomenų rinkinių, programų ir skaičiavimo galios teikėjai atlyginami per decentralizuotą „iExec Marketplace“.

Išmokyti neuroniniai tinklai yra vertingų duomenų rinkinių, kuriuos galima išsinuomoti ir iš kurių galima gauti pajamų per „iExec Data Wallet“, pavyzdys. Jie yra labai vertingi, nes jų mokymas reikalauja laiko, pinigų ir didžiulio duomenų kiekio. Iš tokių vertingų ir neskelbtinų duomenų galima gauti pajamų ir juos naudoti įvairiose pramonės šakose, pradedant sveikatos priežiūra, baigiant „fintech“ ir baigiant kibernetiniu saugumu..

Tai buvo išleista balandžio pradžioje. Kaip sekėsi diegti? Ar sulaukėte kokių nors atsiliepimų iš bendruomenės?

Mūsų kūrėjų bendruomenės atsiliepimai yra būtini. Dar 2019 m. Sausio mėn. Mes išleidome alfa produkto versiją, kuri buvo pristatyta kovo mėnesį Paryžiuje vykusioje EthCC konferencijoje. Tačiau oficialus „iExec V3“ leidimas pasirodė tik prieš kelias dienas, todėl mes planavome keletą skirtingų operacijų, kad palengvintume „Dev“ komandos ir ankstyvųjų „iExec“ naudotojų sąveiką. Yra viešas baseinas ir visi kviečiami prisijungti!

Kitos svarbios funkcijos, kurios netrukus bus išleistos, yra IPFS palaikymas ir patikimos vykdymo aplinkos (TEE) darbo eiga. Kaip ateina plėtra??

„iExec“ palaiko IPFS kaip vieną iš pagrindinių platformos saugojimo sistemų ir ateityje palaikysime kitus. Pirmą kartą „iExec TEE“ sprendimas buvo išleistas 2018 m. Lapkričio mėn. Ir leidžia „išsinuomoti duomenis“: V3 versijoje duomenų savininkai dabar gali išsinuomoti savo duomenų rinkinius ir apmokytus mašininio mokymosi modelius, niekada jų neatskleisdami, jie iš tikrųjų parduoda skaičiavimo rezultatus..

Neseniai išleidome Kūrėjų vadovas Padidinti „Blockchain“ mastelį naudojant TEE, kuriame yra patikimos kompiuterio specifikacijos „V1.0 Off-Chain“ specifikacija, bendradarbiaujant su „Intel“ ir „Consensys“.

Apie kitus „iExec“ kūrinius

Programos „iExec“ kūrimas yra dar vienas įdomus projekto aspektas. Ar galėtumėte papasakoti apie įdomiausius „Dapp“, kuriuos šiuo metu palaiko „iExec“? Kuo jie tokie įdomūs?

Naudojimo atvejis, dėl kurio tikrai džiaugiuosi, yra apmokyti dirbtinio intelekto modelių pinigai. Šiems dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi modeliams mokyti reikia daug laiko ir pastangų: tinklo duomenų teikėjai gali kainuoti savo duomenų rinkinius, kaip tik nori, tada galutiniam vartotojui patinka šių prognozių ir analizės rezultatai, mokant už užduotį..

Yra dar vienas būdas, kaip galite sukurti tikrai naudingus „Dapps“? Kaip jūs galite suteikti savo dapps prieigą prie realaus pasaulio, nepakenkdami jų vientisumui? Na, mes turime atsakymą: galbūt norėsite pasikliauti decentralizuotu orakulu arba „dorakulu“! Džiaugiamės galėdami pranešti apie šią naują funkciją „iExec“ ir esame įsitikinę, kad tai padės išspręsti tikrus skausmo taškus, kuriuos „dapp“ kūrėjai patiria naudodami „blockchain“..

Kam tai gali būti naudinga? Na, visokie dappai, kurie labai priklauso nuo „Web 2.0“ duomenų. Tvirtina monetas, tokias kaip DAI, decentralizuotus draudimus, pvz., „Etherisc“, žetonų turtą. Visa tai gali naudoti decentralizuotus orakulus, o ne centralizuotus, kad jie taptų atsparesni.

Tai yra funkcija, kurios iš mūsų buvo prašoma daug kartų. Taigi mes tai padarėme. Dokumentai yra gyvi, eikite, patikrinkite ir pamatysime „Slack“, kad galėtumėte dar labiau!

Pastaruoju metu turėjote daug verslo plėtros susitikimų. Kaip sekėsi šioms diskusijoms? Kuris iš jų jus labiausiai jaudina?

Mes turime daug verslo susitikimų visame pasaulyje. Diskusijos dažnai būna labai įdomios, nes kartu tyrinėjame naujus verslo modelius.

Labiausiai džiaugiuosi, kai nustatoma nauja „vertikali“ ar nišinė rinka: programų, duomenų rinkinių ir darbuotojų telkinių tiekėjai supranta, kad „iExec“ dėka jie gali sklandžiai bendradarbiauti ir suformuoti tikrą rinkos tinklą. Įmonės gali naudoti „iExec“ kurdamos naujus pajamų srautus ir tuo mes tikrai didžiuojamės.

Sumažėjus GPU kaštams, atrodo, kad tarp skirtingų dalyvių yra daug reikšmingos sinergijos, įskaitant labiau įsitvirtinusius ir pramoninius partnerius, tokius kaip „Alibaba Cloud“ ir „IBM Cloud“..

Kai kuriuos iš šių partnerių labai domina „iExec“ siūlomas TEE sprendimas, nes jiems iš tikrųjų reikia efektyvaus sprendimo: mes esame vieni pirmųjų, kurie naudojasi aparatūros anklavais kaip nauja šių mašinų savybe..

„iExec“ taip pat aktyviai skatino „blockchain“ ekosistemos augimą. Naujausias to pavyzdys yra jūsų partnerystė su H7 inkubatoriumi Lione. Kaip tai sekėsi? Kokį poveikį, jūsų manymu, gali turėti „iExec“ Liono paleisties ekosistemoje?

Tikslinga dirbti su Ronos Alpių regiono įmonėmis. Tai yra viena dinamiškiausių augimo ir pagrindinių veikėjų atžvilgiu. H7 yra didžiausias paleidimo inkubatorius Lione, o „iExec“ tapo jų „blockchain“ partneriu, o tai reiškia, kad mes pasidalinsime savo patirtimi šioje specifinėje srityje su reikliais startuoliais. H7 tik atidaromas čia, Lione, ir mums patinka požiūris, kurį sudaro A serijai pasirengusių bendrovių susiejimas su investuotojais.

Apie platesnę ekosistemą

Šiuo metu vyksta daug svarbių „Ethereum“ protokolo atnaujinimų. Kuris iš jų jus labiausiai jaudina?

Manau, kad „Ethereum“ išlieka gyvybingiausia kriptografinės erdvės bendruomene. Sprendžiami ir mastelio, ir sandorių išlaidų klausimai. Švyturių grandinė (PoS), kad sutiktų skeveldros, taip pat suteiks nenuspėjamą atsitiktinių priemonių šaltinį, kurį galėtume naudoti atrinkdami darbuotojus baseine ir galėdami padidinti decentralizacijos lygį.

Mums svarbūs ir aplinkosaugos aspektai. „Ethereum 2.0“ bus labiau keičiamo dydžio, nes aplinkos pėdsakas bus žymiai sumažintas. Manau, kad atėjo laikas parodyti, kad „blockchain“ yra ne tik bitkoino principas: žmonės perima savo duomenų kontrolę ir tuo pačiu metu vengia blogiausio ateinančioms kartoms..

Koks jūsų požiūris į dabartinę „blockchain“ plėtros būklę? Kuriuos kitus projektus ar programas matote tinkamiausius technologijos naudojimo atvejus?

Remiantis mūsų pačių patirtimi, didžiosios korporacijos labiau nori priimti savo versle kriptografinius išteklius, nei galėtume pagalvoti. Jie yra pasirengę eksperimentuoti daug dalykų, bet nebūtinai esant dabartinei „blockchain“ plėtrai: daugumai jų reikia privačių operacijų ir kitų specifinių funkcijų, tokių kaip IBFT.

Tokios iniciatyvos kaip „Corda“, „Quorum“ ar „Hyperledger“ visada domėjosi, tačiau dabar, kai sugebame sujungti skirtingas grandines, verslo požiūriu tampa vis įdomiau.

Kuo jūs asmeniškai labiausiai didžiuojatės, nes tai susiję su V3, „iExec“ ir platesniu darbu, kurį dirbote, jūsų vaikinai?

Pateikti tai, kas buvo pažadėta per ICO, yra svarbu, ir mes paskelbėme, kad būsima „iExec“ (V4) versija bus pristatyta iš anksto. Visa tai leidžia mūsų nuostabi kūrėjų ir verslo komanda, bet ir mūsų bendruomenė, kuriai noriu padėkoti, nes nieko nebūtų buvę įmanoma be jų aktyvios paramos. Mes didžiuojamės galėdami su jumis kurti rytojaus infrastruktūrą!

Ar yra dar kažkas, kuo norite pasidalinti su mūsų skaitytojais?

Jei jus domina arba norite daugiau sužinoti apie projektą ir įsitraukti, nedvejodami atsisakykite mums informacijos Atleistas arba Telegrama. Taip pat galite užsiprenumeruoti mūsų naujienlaiškis gauti projekto atnaujinimus.

Kaip darbuotojas galite sukurti darbuotojų grupę arba prisijungti prie jos, o kaip duomenų savininkas galite bendrinti savo duomenų rinkinius ar mašininio mokymo modelius savo sąlygomis, o kaip kūrėjas esate kviečiamas žaisti su SDK.

Išvada

Iš tiesų atrodo, kad „iExec“ horizonte yra dideli planai. Decentralizuota skaičiavimo galia yra vienas iš tinkamiausių „blockchain“ technologijos naudojimo atvejų ir labai malonu matyti, kad jie kuria kelią į priekį.

„iExec V3“ yra vienas įdomiausių iki šiol išleistų leidinių ir jame bus daugybė atnaujinimų, kurie galėtų paskatinti projektą į priekį. Mes tikimės sekti projektą artimiausiais mėnesiais, nes V3 patobulinimai bus patvirtinti.

Jei norėtumėte įsigyti RLC žetonus, geriausia vieta tai padaryti būtų Binance biržoje. Jei norėtumėte sekti naujausius projekto duomenis, galėsite sekti jų pavyzdžius „Twitter“ kur jie reguliariai dalijasi informacija su bendruomene.

Paveikslėlis per „Fotolia“ & „iExec“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me