Prekyba kriptovaliuta tamsiuoju baseinu: masinis likvidumas paslėptas nuo žvilgsnio

Kriptovaliutos buvo vertinamos kaip priemonė padidinti skaidrumą finansų rinkose. Visa decentralizuoto „blockchain“ sąvoka buvo skirta tam tikrų operacijų nepermatomam pobūdžiui sumažinti.

Įeikite į tamsius kriptovaliutų telkinius – dideles likvidumo mases, plaukiančias aplink paviršių, paruoštas naudoti banginiams ir dideliems rizikos draudimo fondams. Tai tapo realybe dėka bendrovės, vadinamos Respublikos protokolu (REN).

Iš esmės tai yra didelis ir decentralizuotas tamsus baseinas, kurį investuotojai gali naudoti prekybai savo žetonais. Jis naudoja atominius apsikeitimo sandorius, leidžiančius iškeisti dvi skirtingas kriptovaliutas iš blokų grandinės.

Per ICO projektas surinko daugiau nei 35 000 ETH mainais už numatomus REN žetonus. Projekto technologija sukurs tamsų baseiną, kuris leis dideliems kriptovaliutų prekybininkams pasikeisti savo Bitcoin, Ethereum ir kitus ERC20 žetonus.

Prieš įsigilindami į tamsių baseinų prekybos įtaką kriptovaliutų rinkose, galime pažvelgti į tai, kaip iš tikrųjų veikia tradiciniai tamsieji baseinai.

Kas yra tamsūs baseinai?

Tamsios grupės jau kurį laiką buvo akcijų rinkose ir padėjo palengvinti didelių akcijų paketų prekybą be biržos. Juos dažniausiai naudoja dideli instituciniai investuotojai, pavyzdžiui, rizikos draudimo fondai, siekdami prekiauti biržomis.

Ši prekybos forma per metus labai išaugo. Tiesą sakant, 2014 m. Sudarė ne biržos prekyba beveik 40% visų sandorių JAV akcijose. Tai palyginama su 16%, kuris buvo tik prieš 6 metus.

Kodėl reikia tamsių baseinų?

„Equity Dark Pools“ pavyzdys

„Equity Dark Pools“ pavyzdys

Yra daugybė tikslų, kuriuos investuotojai gali naudoti tamsiems baseinams, ir ne visi iš jų yra nežymūs. Pirma, privatumas gali būti svarbus, kai perkate / parduodate dideles pinigų valdytojo pareigas. Taip yra todėl, kad šios pozicijos yra jūsų pranašumas ir nenorite, kad jūsų konkurencija jus nukopijuotų.

Jei turėtumėte sandorį centralizuotoje biržoje, jūsų varžybos lengvai matytų jūsų siūlomus sandorius. Jei jie tai gali pamatyti, jie gali arba pabandyti blokuoti jūsų įsigijimus (dėl kontrolės priežasčių), arba gali pabandyti iš anksto valdyti jūsų pozicijas.

Be to, kai prekiaujate tokiomis didelėmis akcijų rinkomis rinkoje, jūsų faktinis užsakymas gali turėti įtakos akcijų kainai. Kai kapitalo operacija atliekama per centralizuotą biržą, dideliems pavedimams gali trūkti likvidumo.

Kai trūksta likvidumo, asmuo, bandantis pirkti / parduoti akcijas, turės arba koreguoti kainą, arba priimti užsakymus, kurie nebus užpildyti. Techninis terminas dideliam pavedimui rinkoje paveikti kainą yra „paslydimas“. Be to, tikėtina, kad tikrai dideli užsakymai gali paskatinti rinką ir padaryti kainą nestabilią.

Taip pat yra keletas skirtingų tamsaus baseino operacijų rūšių, kuriomis investuotojas gali pasinaudoti. Yra tarpininkų prekiautojų tamsieji baseinai, elektroninės prekybos vietos, taip pat agentūros valdomos ar keičiamos biržos.

Nors tamsūs baseinai buvo vertinami kaip puikus būdas gauti likvidumą, jie taip pat buvo kaltinami dėl vaidmens, kurį jie atliko per kai kurias staigias rinkos katastrofas. Kadangi sandoriai yra ne biržoje, jie neturi įtakos rinkos nuotaikai. Tačiau kai apie juos pranešama, jie gali turėti didesnį poveikį rinkos kainoms, nes prekybininkai supranta, kiek pasikeitė savininkas.

Tamsūs baseinai kriptovaliuta

Kriptovaliutų rinkose taip pat yra didelė požeminio likvidumo paklausa. Taigi, tamsių baseinų prekyba šiose rinkose, be abejo, yra patraukli alternatyva. Tai taip pat buvo maždaug prieš Respublikos protokolą.

Pavyzdžiui, prasidėjo „Kraken“ kriptovaliutų keitimas siūlo tamsų baseiną prekyba kriptovaliuta. Nors tuo metu tai buvo įdomu, už prekybą buvo mokamas mokestis. Be to, Krakenas patyrė daug techninių sutrikimų.

Taip pat buvo ir kitų galimybių iš didelės kriptovaliutos biržos „Bitfinex“. Nors ši valiuta, be abejo, būtų turėjusi likvidumo, vis tiek yra daug gandų ir susirūpinimų dėl ryšio.

„Crypto vs. Equity Dark Pools“

Nors tamsios kriptovaliutų grupės atlieka tą pačią funkciją kaip ir jų broliai, jie vykdomi skirtingais būdais ir skirtingam klientų rinkiniui.

Kalbant apie didelių kriptovaliutos kiekių pirkimą, instituciniai, taip pat dideli individualūs „banginių“ investuotojai turėjo patys gauti likvidumą. Atsižvelgdami į užsakymų dydį, jie stengtųsi išvengti centralizuotų mainų, nes paslydimas gali trukdyti jų užsakymui.

Prieš įvedant ir priimant atominius apsikeitimo sandorius, tarp grandinės sandorius turėjo palengvinti centralizuotas brokeris. Pavyzdžiui, viena sandorio šalis nurodys norą parduoti didelį kiekį ETH už BTC.

Tada brokeris gautų tamsiojo baseino likvidumą ir sutaptų su pirkėju ir pardavėju. Štai kaip tamsieji „Kraken“ ir „Bitfinex“ baseinai veikė prieš kryžminių grandinių atominius mainus.

Įveskite Respublikos protokolą

Respublikos protokolo tamsūs baseinai

Vaizdas per „Fotolia“ & Respublikos protokolas

Nors kryžminiai atomų apsikeitimo sandoriai buvo sukurti kaip paprastas būdas vartotojams pasikeisti kriptovaliutą į mažus mokesčius, Respublikos protokolas buvo viena iš pirmųjų bendrovių, kuri pamatė didžiulį jų panaudojimo potencialą tamsiojo baseino operacijose..

Tai reiškia, kad pirkėjas ir pardavėjas, vykdydami kriptovaliutos sandorį, visiškai anonimiškai, tačiau patikimai susisieks tiesiogiai su priešinga šalimi. Tai taip pat atpigs sandorį, nes nėra centralizuoto brokerio, kuris palengvintų apsirūpinimą.

Įsakymų vykdymas su Respublika taip pat yra daug pažangesnis. Naudojant ankstesnius modelius, pirkėjas ir pardavėjas tiesiogiai sutaptų dėl didelių turto dalių. Tačiau respublikos protokole bus naudojamas suderinamas variklis, kaip paaiškinta jų Baltas popierius.

Techniškiau, jis naudoja daugpartijų skaičiavimo protokolo (MPC) variklius. Tai užtruks didelius kriptovaliutos užsakymus ir suskaidys juos į mažesnių užsakymų krūvą. Tada tai suderinama su įvairių pirkėjų grupe.

Šie mažesni užsakymai bus įvykdyti ir, kai visi bus įvykdyti, jie bus sugrąžinti atgal į būseną, kurioje buvo prieš suskaidant..

Be likvidumo palengvinimo, MPC ir užsakymų fragmentacija atlieka dar vieną tikrai svarbią funkciją. Tai dar labiau užtikrina saugumą ir anonimiškumą. Kadangi pavedimai yra padalijami, gali būti sunku nustatyti inicijuojančią operaciją.

Taigi, protokolas turi panašių savybių, kaip ir bitkoinų maišytuvai, nes jis slepia operaciją ir atitinkamą apsikeitimo sandorį. Tai puikus sprendimas tiems didiesiems rizikos draudimo fondams ir banginiams, kurie nenori, kad kiti dalyviai žinotų apie jų kriptografinius apsikeitimo sandorius.

Kokį poveikį tai turės?

Atsižvelgiant į tai, kokį poveikį rinkose pastaruoju metu turėjo „Bitcoin“ ateities sandoriai, daugelis bendruomenės narių yra susirūpinę dėl tamsių baseinų įtakos kainoms. Nors tai pateisinama, poveikis greičiausiai bus ribotas.

Pirma, visi sandoriai yra grandinės ribose ir atliekami naudojant atominius apsikeitimo sandorius. Rinkos dalyviai nežino, kuo keičiamasi tamsiuose baseinuose. Jų nereikia vesti į centralizuotus mainų pašto sandorius.

Be to, apytiksliai apskaičiavus apimtį, kuri bus vykdoma per Respublikos tamsiuosius baseinus, yra tik apie 9 mlrd. USD per mėnesį. Tai lyginama su m. 9 mlrd. USD apimtis, kurią turėjo Bitcoin praėjusias 24 valandas.

Taigi nors tamsūs baseinai greičiausiai neturės reikšmingos įtakos kainodarai, papildomas likvidumas suteiks puikią alternatyvą tiems iš mūsų, kuriems pasisekė turėti milijonus Bitcoin, kuriuos norime sukeisti.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me