SEC prieš „Ripple“ ieškinį paaiškinta: išsami apžvalga

Kriptovaliutos erdvė buvo pataikyta į bombą gruodžio 21 d., Kai naujienos pasklido kad SEC paduos į teismą „Ripple“, XRP kompaniją. Kitą dieną SEC oficialiai paskelbta jų ieškinį ne tik „Ripple“, bet ir „Ripple“ generaliniam direktoriui Bradui Garlinghouseui bei „Ripple“ įkūrėjams Chrisui Larsenui.

Dėl to XRP kaina pakliuvo į laisvą kritimą, nes pradėjo daugybė investicinių firmų, biržų ir partnerių atsiriboti iš „Ripple“ ir jos vietinės kriptovaliutos. Paprastam žiūrovui gali būti ne visiškai aišku, kodėl tai vyksta, nei kodėl šis teismo procesas gali turėti įtakos visai kriptovaliutų erdvei. Mes norime suteikti jums TLDR.

Kodėl „Ripple“ ieškinys yra svarbus?

„Ripple“ ieškinys yra svarbus, nes jei SEC laimės jų bylą, XRP bus traktuojama kaip vertybinis popierius, o ne valiuta JAV. Tai išplės Howey testo apibrėžimą, sukurs teisinį precedentą, dėl kurio kitos panašios kriptovaliutos taip pat gali būti klasifikuojamos kaip vertybiniai popieriai.

XRP kaina

XRP: pereiti nuo ilgo prie trumpo. Vaizdas per „Shutterstock“

Tikriausiai dauguma jūsų skaitėte tam tikrą šio paaiškinimo versiją įvairiuose naujienų straipsniuose jau. Kaip galite įsivaizduoti, jis iš tikrųjų nepateikia jokių paaiškinimų niekam, nežinantiems tokio tipo žargono. Tačiau šių sąlygų negalima apeiti. Žinoti, kokie jie yra, būtina suprasti šį atvejį ir visus kitus, kurie gali atsirasti, kai bulių rinka atkreipia dėmesį į kriptografiją.

Kas yra vertybiniai popieriai?

Paprasčia anglų kalba, vertybinis popierius yra viskas, kas atspindi tam tikro subjekto vertės dalį. Tai apima tokius dalykus kaip įmonės atsargos ar vyriausybės skola per valstybės obligacijas. Vertybiniams popieriams galioja daug griežtesni reglamentai nei valiutoms ar žaliavoms (manau, auksas, nafta, maistas ir kt.). Jungtinėse Valstijose vertybinių popierių reglamentus nustato ir palaiko Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC).

Vertybiniai popieriai paaiškinti

Vaizdas per Pusiausvyra

Daugelis kriptovaliutų iš tikrųjų yra vertybiniai popieriai, būtent tie, kurie buvo parduoti investuotojams per pirminį monetų siūlymą (ICO). Taip yra todėl, kad dauguma kriptovaliutų projektų su ICO iš tikrųjų neturi veikiančio produkto.

Tokie jų parduodami žetonai tampa tam tikru pažadu juos įsigijusiems žmonėms – pažadas, kad bendrovė sukurs bet kokią technologiją, kurią, kaip jie teigia, kuria, taip suteikdama vertę savo išleistiems žetonams. Nors šie žetonai nėra akcijų dalis per se, jie turi panašių savybių, todėl pagal JAV įstatymus jie laikomi vertybiniais popieriais.

Pajėgumo ICO apribojimai

Daugelis kriptovaliutų baltųjų leidinių pažymi, kad pradžioje ICO apribojo šalis, šiuo atveju Jėga

Štai kodėl daugelis ICO investuotojams Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir keliose kitose šalyse, kuriose galioja griežti vertybinių popierių įstatymai arba kurios yra neteisėtos parduoti daiktus (pvz., Šiaurės Korėjai), paprastai neveikia. Daugumai paprasčiausiai neverta šokinėti per žiedus, reikalingus tokiam ženklui parduoti JAV investuotojams, o tuo labiau įtikinti JAV esančias kriptovaliutų biržas įtraukti juos į prekybos sąrašą.

Vienas pagrindinių SEC ieškinio „Ripple“ teiginių yra tas, kad „XRP“ yra vertybinis popierius, būtent neregistruotas vertybinis popierius, kurį „Ripple“ neteisėtai pardavė nuo tada, kai jis pirmą kartą buvo išplatintas investuotojams beveik prieš 8 metus. Daugelis mano, kad šis saugumo žymėjimas yra ruožas ir žymiai išplėstų Howey testo apibrėžimus.

Kas yra Howey testas?

Howey testą SEC ir kitos susijusios reguliavimo institucijos naudoja nustatydamos, ar turtas yra vertybinis popierius, ar ne. Howey testas yra vienas paprastas klausimas: ar investuojamo turto piniginė vertė priklauso nuo trečiosios šalies pastangų?

„Nikola Stock Crash“

Trečiosios šalies, turinčios įtakos turto kainai, pavyzdys. Vaizdas per „Yahoo Finance“ 

Jei jaučiate, kad keliate antakį, skirkite sekundę laiko ir apsvarstykite, dėl ko akcijos kyla ar mažėja. Teoriškai akciją atspindi įmonės veiksmai. Tai reiškia, kad turto (akcijų) kainos veiksmas yra susietas su trečiosios šalies (įmonės) pastangomis..

Nors ši riba taikoma įprastam turtui, jūs tikriausiai galite pamatyti, kaip ji tampa šiek tiek problemiška, kai pradėsite ją taikyti skaitmeninėms valiutoms. Taip yra todėl, kad sunku pasakyti, kad kriptovaliuta nėra priklausoma nuo trečiosios šalies, kai daugelis ją turi vaisingi kūrėjai už jų, kurie neabejotinai galėtų paveikti to turto kainą (Bitcoin, Ethereum, Cardano, Litecoin ir kt.).

SEC pirmininkas Bitcoinas

SEC nelaiko Bitcoin saugumu. Vaizdas per „Investopedia“

Kriptovaliutos pusės argumentas yra tas, kad skirtingai nuo akcijų, tokio tinklo, kaip „Bitcoin“, nuosavybė ir valdymas yra paskirstytas ir decentralizuotas – už projekto nėra techniškai vieno subjekto. Nors XRP tinklas yra labiau centralizuotas nei kitos kriptovaliutos, kai kurie teigė, kad jis vis dar yra pakankamai decentralizuotas, kad būtų galima priskirti tai pačiai teisinei kategorijai kaip ir „Bitcoin“.

Tačiau SEC ieškinyje teigiama, kad „XRP“ yra saugumas, pagrįstas „Ripple“, Brado Garlinghouse’o ir Chriso Larseno vidine korespondencija ir rinkodaros pastangomis. Visi trys žinojo, kad XRP pavojingai priskiriama vertybinių popierių kategorijai pagal Howey testą, tačiau jie tęsė praktiką, kuri yra trečiosios šalies pastangos, susijusios su turto verte (XRP)..

Kas yra teisinis precedentas?

Dauguma teisinių sistemų visame pasaulyje priima sprendimus remdamiesi teisinis precedentas. Tai reiškia, kad jie prižiūri ankstesnius sprendimus dėl panašių bylų (jei tokių yra), kad padarytų išvadą dėl dabartinės bylos. Nors jau yra buvę daug SEC bylų prieš įvairius kriptovaliutų projektus, ieškinys prieš „Ripple“ yra kiek kitoks.

Ripple precedentas

Paprasta teisinio precedento vizualizacija. Vaizdas per ĮstatymasGovPol

Kaip jau minėta ankstesniame skyriuje, XRP priskyrimas vertybiniam popieriui gali atsirasti dėl „Ripple“ ir dviejų aukščiausių jos vadovų veiksmų. Kai kurie mano, kad jei taip atsitiks, tai pakankamai išplės Howey testo ribą, kad būtų sąžiningas žaidimas sekti kitas kriptovaliutas, panašias į XRP. Bet kaip mes čia patekome? Greitas pakartojimas yra tinkamas.

„Ripple SEC“ ieškinių istorija

Žinias apie atvykstantį SEC ieškinį paskelbė Bradas Garlinghouse’as tviteryje gruodžio 21 d. Tuo metu apie kostiumą buvo žinoma labai nedaug, o kai kurie pažymėjo, kad neįprasta, jog įmonė išėjo ir atskleidė SEC ieškinį prieš patį SEC.

„Garlinghouse“ SEC „Tweet“

Bradas Garlinghouse’as komentuoja SEC. Vaizdas per „Twitter“.

Gruodžio 22 d., „Ripple“ išleido santrauką jų Wellso pateikimo. Tai dokumentas, kuris pateikiamas SEC atsakant į tai, kas vadinama „Wells Notice“, dokumentu, kuriame paaiškinama, kad SEC sieks teisinių veiksmų ir kokiu pagrindu tai daro.

SEC Ripple Tweet

SEC neturi jo. Vaizdas per „Twitter“

„Wells Submission“ leido susidaryti įspūdį, kad SEC kostiumas yra nepagrįstas ir kad „Ripple“ būtų „slam dunk“ pergalė, jei SEC turėtų galą žengti į priekį. Tai buvo iki SEK išleido visą kostiumą po kelių valandų. Jame buvo keletas labai aiškių detalių, kurios nuo to laiko sukėlė abejonių, ar „Ripple“ iš tikrųjų gali laimėti šią bylą, todėl XRP siunčiama į šešėlinę sritį.

„Ripple SEC“ ieškinio santrauka

Labai svarbu nepamiršti, kad SEC ieškinys prieš „Ripple“ taip pat prieš „Ripple“ generalinį direktorių Bradas Garlinghouse’as ir „Ripple“ įkūrėjų Chrisas Larsenas. SEC teigia, kad XRP yra neregistruotas vertybinis popierius, kurį pardavė Ripple, Bradas ir Chrisas, ir kad visos trys šalys, vykdydamos blogą verslo praktiką, praturtėjo šiame procese..

„Ripple“ ieškinys reikalauja

Tai, ko nori SEC, yra trys dalykai: kad Ripple, Bradas ir Chrisas prarastų 1,38 milijardo dolerių, kuriuos jie surinko pardavę XRP, kad visos trys šalys nustotų pardavinėti XRP ir kad visos trys sumokėtų papildomas baudas, kurias teismas pripažino tinkamomis.

Ripple teisiamieji

Pirmieji keli SEC kostiumo puslapiai apibūdina visus subjektus, susijusius su ieškinio argumentais („Ripple“, kelios dukterinės įmonės, Bradas, Chrisas, kiti įkūrėjai ir kt.). Jame taip pat išsamiai aprašomi keli su ieškiniu susiję vertybinių popierių įstatymai ir pateikiamas pagrindinių terminų, susijusių su skaitmeninėmis valiutomis, suskirstymas.

Įspėta „Ripple SEC“

Skerdynės prasideda 8 puslapyje, kai kostiume pateikiama neįtikėtina detalė apie „Ripple“ ir „XRP“ istoriją ir kaip ji buvo paskirstyta. 2012 ir 2013 m., Kol dar nebuvo parduotas XRP, Ripple’ą, Bradą ir Chrisą jų visi teisės ekspertai perspėjo, kad XRP gali būti priskirta vertybiniams popieriams. Jie taip pat patarė jiems kreiptis į SEC dėl paaiškinimo, o tai nebuvo padaryta.

„Ripple“ ieškinio el. Paštas

Vietoj to, vidinis susirašinėjimas rodo, kad Bradas ir Chrisas apsižvalgė prieš šią galimybę ir tęsė kaip įprasta, reklamuodami XRP ir jo kainų potencialą. „Ripple“ taip pat pradėjo parduoti didelius XRP kiekius už rinkos vertę įmonėms, kurioms netaikomos užrakinimo sąlygos.

„Ripple XRP Sales“

Dauguma šių kompanijų greitai pardavė įsigytą XRP, kai tik ją gavo. Kadangi jie pirko XRP už net 30% mažesnę nei rinkos kainą, jie galėjo jį perparduoti, kad gautų gražų pelną, kad pakeltų tokius mažmeninius investuotojus kaip jūs ir aš, kurie visiškai nežinojo, kad tai vyksta užkulisiuose..

„Ripple“ mokamos biržos

„Ripple“ taip pat naudojo XRP mokėti kriptovaliutų biržoms, kad būtų įtrauktos į prekybos sąrašą. 14 puslapyje SEC patvirtina ilgalaikį „Ripple“ kritikų įsitikinimą, kad vienintelį pelną gauna pardavus XRP užkulisiuose dideliems investuotojams su nuolaida.

„Ripple“ slepia XRP pardavimus

Išsiaiškinęs, kaip Chrisas Larsenas ir Bradas Garlinghouse’as tvarkė gautą XRP, SEC kostiume paaiškinama, kaip Ripple, Bradas ir Chrisas laikė mažmeninius investuotojus tamsoje. Trumpai tariant, jie skelbė, kad XRP yra geriausia investicija, tuo pat metu parduodant didelius jo kiekius po stalu (arba tiksliau – be recepto).

SEC XRP sauga

Bene svarbiausi yra 34–56 kostiumo puslapiai. Čia SEC pateikia daugybę argumentų, kodėl XRP yra vertybinis popierius, kaip įrodymą remdamasis Ripple, Brado ir Chriso žodžiais ir veiksmais. „Sidabrinės kulkos“ argumentą galima rasti 44 puslapyje ir jis išdėstytas taip:

„Ekonominė realybė lemia, kad XRP pirkėjai neturi kito pasirinkimo, kaip tik pasikliauti„ Ripple “pastangomis, kad jų investicijos būtų sėkmingos ar nesėkmingos“

„Ripple SEC“ ieškinio išvada

Nustatęs, kad XRP yra vertybinis popierius, SEC tada trumpai paaiškina, kad „Ripple“ neužregistravo XRP kaip vertybinio popieriaus ir kad visi „Ripple“, Bradas ir Chrisas vaidino svarbų vaidmenį parduodant „XRP“. Pabaigoje pakartojama pradžioje pareikšta pretenzija: „XRP“ yra neregistruotas vertybinis popierius, kurį pardavė Ripple, Bradas ir Chrisas, melagingai apsimetinėdami, kad praturtėtų..

Ar Ripple laimės SEC ieškinį?

Tai iš esmės priklauso nuo to, kiek yra susiję du pagrindiniai „Ripple“ bylos kaltinimai. Vėlgi, tai yra tai, kad XRP yra neregistruotas saugumas, o Ripple, Bradas Garlinghouse ir Chrisas Larsenas naudojo XRP norėdami praturtėti.

Bradas Garlinghouse'as Chrisas Larsonas

Vaizdas per Kriptonarija

Atsižvelgiant į neįtikėtiną šio fakto įrodymų kiekį, yra visiškai aišku, kad Ripple, Bradas ir Chrisas vykdė blogą verslo praktiką, kuri pateisina tam tikrą teisinį poveikį. Kyla klausimas, ar šis atpildas priklauso nuo to, ar XRP yra saugumas.

Kaip pažymėjo „Cardano“ įkūrėjas Charlesas Hoskinsonas, XRP nėra vertybinis popierius, nors jis pavojingai priartėja prie šios klasifikacijos. Taip yra todėl, kad XRP knyga išliktų ir veiktų, net jei „Ripple“ būtų uždaryta, o Bradas ir Chrisas būtų įkalinti.

Ripple SEC skaitiklio argumentas

„Ripple“ jų „Wells Submission“ santraukoje taip pat teigiama, kad DOJ ir FinCEN mano, kad XRP yra virtuali valiuta pagal jų 2015 m prieš Ripple. „Ripple“ taip pat teigia turinti empirinių duomenų, rodančių, kad „Ripple“, „Brad“ ir „Chris“ pastangų ir pardavimo elgesio beveik nepakako, kad paveiktų „XRP“ kainą.

Stipriausias „Ripple“ kontrargumentas yra tas, kad „XRP“ niekuo nesiskiria nuo „Ripple“ nei aliejus „Exxon“ ar „Bitcoin“ nuo „Bitmain“. Visos trys bendrovės priklauso nuo šių žaliavų, tačiau niekas nepasakys, kad naftos laikymas yra naftos bendrovės dalis.

Charlesas Hoskinsonas „YouTube“

„Cardano“ įkūrėjas Charlesas Hoskinsonas naujienas apie „Ripple“ kostiumą pristatė realiu laiku, kai pasirodė naujienos.

Tačiau net jei „Ripple“ sėkmingai teigia, kad „XRP“ nėra vertybinis popierius, jis nebūtinai atleidžia jį ir savo galvą nuo bet kokių neteisėtų veiksmų. Kaip pažymėjo Charlesas Hoskinsonas, kitos reguliavimo institucijos galėtų įsikišti ir siekti pareikšti kaltinimus už savo veiksmus. Tai atrodo tikėtina, atsižvelgiant į bylos rezonansą ir nepateisinamus jos kaltinamųjų veiksmus.

Kas nutiks XRP?

Investuotojams nepatinka vienas dalykas – tai netikrumas. Šis ieškinys prieš „Ripple“ tikriausiai užsitęs metus ar daugiau. Kol nebus išspręstas SEC ieškinys prieš „Ripple“, XRP bus viena neaiškiausių investicijų į kriptovaliutą.

Kol kas atoveiksmis buvo neabejotinai prisijaukintas atsižvelgiant į ieškinyje nurodytus faktus. Taip yra todėl, kad XRP yra viena iš labiausiai prekiaujamų kriptovaliutų ir skubėjimas ją išbraukti iš biržos šiuo metu yra blogas skambutis. Tačiau tai gali pasikeisti bėgant laikui.

Beveik nėra abejonės, kad SEC atskleis dar daugiau blogų „Ripple“ praktikų, kol baigsis ieškinys. Ar institucijos, susijusios su „Ripple“, gali drąsinti tą audrą, kelia abejonių. Tai buvo neseniai paskelbė kad „Coinbase“ ketino sustabdyti prekybą „XRP“ dėl SEC veiksmų prieš bendrovę.

„Coinbase“ sustabdo XRP

Baisus „Tweet“ iš „Coinbase“. Vaizdas per „Twitter“

Kaip matote su XRP kainų reakcija, rinka į naujienas reagavo neigiamai. Atrodo, kad vienintelis dalykas, palaikantis XRP gyvybę, yra atsidavimo „Ripple“ gerbėjų bazė kuris tai matė kaip puiki galimybė įsigyti XRP su nuolaida. Ar viskas bus pasakyta ir padaryta, vis tiek bus „Ripple“ gerbėjai, taip pat abejotina.

Apibendrinant galima sakyti, kad XRP greitai neišeis į nulį, nors ir yra nepaprastai pažeidžiama padėtis dėl SEC ieškinio prieš „Ripple“. Kol baigsis ieškinys, projektui gali nebelikti pakankamai susidomėjimo, kad jis būtų aktualus.

Kad XRP išliktų, jis turi išlikti 100 didžiausių kriptovaliutų pagal rinkos viršutinę ribą – kuo didesnis, tuo geriau. Jei XRP iškris iš 100 geriausių, mažmeniniai investuotojai šio buliaus bėgimo metu taip pat niekada negalės rimtai paimti ir dėl to gali išnykti..

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me