Serumo (SRM) apžvalga – „Pure DeFi“ decentralizuota birža

„Metamask“ – populiari „Web 3.0“ naršyklės plėtinio piniginė, naudojama sąveikai su „DeFi“ protokolais, neseniai pranoko 1 milijonas vartotojų per mėnesį. Tai yra prasminga, atsižvelgiant į didžiulį susidomėjimą „DeFi“, kurio įvairiuose protokoluose dabar yra užfiksuota beveik 11 milijardų JAV dolerių..

Tai kelia klausimą: kiek laiko šis augimas gali būti palaikomas „Ethereum“ blokų grandinėje, kurios tinklo mokesčiai pakilo į rekordines aukštumas?

„Project Serum“ nelaukia, kol tai sužinos. Nors alkanų derliaus ūkininkų apetitas juos laiko fiksuotais, maisto tematika pagrįstais „DeFi“ protokolais, „Project Serum“ tyliai kuria naują, ateičiai atsparią „DeFi“ erdvę. Neseniai jų paleistas serumas DEX yra pirmasis šios ekosistemos ramstis. Pilnai sąveikaujantis su Ethereum, serumas gali tapti DEX valdančiuoju.

Trumpa serumo istorija

Serumo istorija prasideda Samas Bankmanas-Friedas, MIT absolventas, turintis daugiau nei 3 metų patirtį prekiaujant ETF su garsiąja Volstryto prekybos įmone Jane Street Capital. Netrukus po pasitraukimo iš Jane gatvės 2017 metų pabaigoje Samas įkūrė kriptovaliutų prekybos įmonę „Alameda Research“.

Samas Bankmanas-Friedas

Vaizdas per „Twitter“

2019 m. Samas įkūrė kriptovaliutos išvestinių finansinių priemonių biržą FTX. Jis taip pat kurį laiką buvo aktyvus „DeFi“ bendruomenėje, o kai kurie jį laiko de facto liūdnai pagarsėjusio „SushiSwap DEX“ bendruomenės vadovu..

„Serum“ istorija pasakoja maždaug taip: Samas ir kiti FTX mainų komandos nariai kūrė „DeFi“ protokolą. Jie nusprendė sukurti DEX, tačiau žinojo, kad jo negalima pastatyti „Ethereum“, turint omenyje intensyvias tinklo funkcijas, kurių jie norėjo. Peržiūrėjusi kelis skirtingus blokinius grandinius, komanda galiausiai pasirinko „Solana“ (SOL), blokų grandinę, sukurtą atsižvelgiant į efektyvumą.

Serumo DEX paleidimas

Vaizdas per „Twitter“

Samas ir komanda norėjo, kad jų DEX būtų atskira platforma – kažkas naujo ir atskiro nuo FTX mainų. Susirinkę jie nusprendė pavadinti savo DEX serumą didžiulė skaičiuoklė vardų idėjų ir išskiriant esamas kriptografijos projektą ir (arba) svetainės domeną. Serum DEX sukūrimas užtruko apie tris mėnesius baltraštį bus paleistas šių metų liepą. Pats DEX buvo paleistas rugpjūčio pabaigoje.

Kas yra serumas?

Serumas yra decentralizuota kriptovaliutos birža, pastatyta ant „Solana“ blokų grandinės. Serumas yra vienas iš pirmųjų didelių „Solana“ projektų ir yra suderinamas su kitomis kriptovaliutomis, įskaitant „Bitcoin“ ir „Ethereum“. Skirtingai nuo kitų DEX, „Serum“ siūlo pavedimų knygomis pagrįstą prekybą, pavyzdžiui, centralizuotas kriptovaliutų biržas. Jis gali apdoroti nuo 50 iki 65 000 operacijų per sekundę, o tai yra dabartinė pagrindinės „Solana Blockchain“ TPS.

Serumo DEX sąsaja

Serumas DEX Šiuo metu veikia apie 30 skirtingų kriptovaliutų rinkų, kurios visos prekiauja arba USDT, arba USDC. Kiekvienas gali sukurti savo DEX ant „Serum DEX“ ir palaikyti papildomas prekybos poras, naudodamas toliau pateiktas instrukcijas Serumo akademija. Iki šiol yra daugiau nei 18 Serum DEX, o „Serum DEX“ taip pat galima įsigyti „Android“ ir „iOS“ įrenginiuose per „Coin98“ programa mobiliesiems.

Kaip veikia serumas?

Svarbu pažymėti, kad „Serum DEX“ vis dar kuriama ir jo veikimą greičiausiai paveiks jo kintantis vaidmuo būsimoje „Project Serum“ ekosistemoje. Serumo DEX pagrindas yra trys pagrindiniai mechanizmai.

Serumas ant Solanos

Vaizdas per Vidutinis

Pirmasis yra „Solana“ SPL žetonų standartas, antrasis – „Serum“ sąveikos protokolas, o trečiasis – „Serum“ SRM kriptovaliutos žetonas. SRM žetonas kartu su SRM statymu ir balsavimu bus išsamiai aprašytas kitame skyriuje.

SPL žetonai

Kriptovaliutos, kurias matote „Serum DEX“, pvz., YFI, USDC ir USDT, yra ne ERC-20 žetonai, o SPL žetonai. SPL žetonai „Solanoje“ yra tarsi „ERC-20“ žetonai „Ethereum“. Bet koks ne SPL prieigos raktas, naudojamas „Serum DEX“, yra suvyniotas naudoti „Solana“ protokoluose taip pat, kaip „Bitcoin“ yra suvyniotas naudoti „Ethereum“ pagrįstuose protokoluose..

Ren kriptovaliuta paaiškinta

Bitcoin apvyniojimo su Ren’s RenVM pavyzdys.

Įvyniojimas kriptovaliuta gali būti paprasčiausiai suprantamas kaip kriptovaliutos (pvz., 1 Bitcoin) atidavimas saugotojui (pvz., „Ren“ protokolas), kuris paskui iškala (sukuria) vienodą kiekį žetonų kitoje blokų grandinėje (pvz., 1 renBTC, kurį galima naudoti „Ethereum“). . Šiame pavyzdyje jūsų 1 Bitcoin „remia“ lygiavertį renBTC kiekį, kad galėtumėte jį naudoti „Ethereum“ blokų grandinėje kaip ERC-20 žetoną.

Kitų blokų grandinių kriptovaliutas galima paversti SPL žetonais ir prekiauti „Serum DEX“ dviem būdais: naudojant FTX biržą arba naudojant „Metamask“ naršyklės plėtinį / piniginę. Abiem atvejais jums reikės „Sollet.io“ piniginė kuris taip pat naudojamas sąveikai su serumu DEX. „Sollet.io“ piniginė nėra naršyklės plėtinys, todėl nereikia atsisiųsti jokios programinės įrangos. Tai visiškai internetinė.

„Solana“ suvyniota kriptovaliuta

FTX birža siūlo supakuotas populiarių kriptovaliutų, tokių kaip Bitcoin, Ethereum ir Chainlink, SPL versijas. Kaip jau spėjote, FTX yra saugotojas, turintis tikrąjį „Bitcoin“, „Ethereum“ ir pan., Kuriuos pateikiate mėtų apvyniotoms SPL versijoms, kurias galite naudoti „Serum DEX“. Jie yra saugomi jūsų „Sollet.io“ piniginėje, kai juos nukaldinate naudodamiesi FTX birža.

Bet kurį ERC-20 prieigos raktą galima konvertuoti į suvyniotą SPL prieigos rakto atitikmenį naudojant „Metamask“ piniginę. Kai tai padarysite, jūsų ERC-20 žetonai bus užrakinti nepatikimoje išmaniojoje sutartyje dėl „Ethereum“, o „Sollet.io“ piniginė nukaldins suvyniotus SPL žetonų atitikmenis, kuriuos galėsite naudoti „Serum DEX“..

Serumo sąveika paaiškinta

„Serum DEX“ naudoja išmaniąsias sutartis su įmontuotomis ekonominėmis paskatomis, kad vartotojai galėtų patikimai sukeisti turtą įvairiose blokų grandinėse (pvz., „Ethereum for Bitcoin“). Tai daroma reikalaujant, kad abi apsikeitime dalyvaujančios šalys padėtų tam tikrą įkaito sumą, kad įvykdytų apsikeitimo sandorį.

Serumo Crosschain apsikeitimas

Jei kita apsikeitime dalyvaujanti šalis laiku negauna savo lėšų, ji gali užginčyti apsikeitimo sandorį su išmaniąja sutartimi pateikdama sandorio užklausos, kuri buvo saugoma „Solana“ blokinėje grandinėje, nuotrauką. Jei ginčas pagrįstas, jie uždirba iš siuntėjo akcijų. Jei jis neteisingas, siuntėjas gauna dalį akcijų iš imtuvo.

Serumo kriptovaliuta

SRM yra SPL prieigos raktas „Solana“ blokiniame grandinėje ir ERC-20 prieigos raktas „Ethereum“ blokiniame grandinėje. Jis naudojamas „Project Serum“ „DeFi“ ekosistemoje, ypač norint užsidėti „Serum DEX“. Norint paleisti „Serum DEX“ patvirtinimo mazgą, reikia įdėti SRM ir gali būti sutelktas siekiant sumažinti DEX prekybos mokesčius. 1 milijoną SRM žetonų taip pat galima konvertuoti į vieną „MegaSerum“ (MSRM) ir atvirkščiai.

SRM kriptovaliutos logotipas

Vaizdas per Asiacryptotoday

MSRM suteikia papildomų privalumų turėtojams ir taip pat reikalingas paleisti patvirtinimo mazgą. MSRM taip pat egzistuoja kaip ERC-20 prieigos raktas. Bet kuriuo momentu gali egzistuoti tik 1000 MSRM. Tiek SRM, tiek MSRM, juos galima pakeisti tarp Ethereum ir Solana santykiu 1-1. SRM naudojamas valdyti „Serum DEX“ ir būsimus „DeFi“ protokolus „Project Serum“ ekosistemoje. 68% mokesčių už „Serum“ skiriami pirkti ir sudeginti SRM žetoną.

Serumo kriptovaliutos ICO

„Project Serum“ vienu metu vyko du pradiniai mainų pasiūlymai (IEO) SRM žetonui 2020 m. Rugpjūčio 11 d. Tai vyko kriptovaliutos biržose FTX ir BitMax. Kiekviena birža pardavė 3 milijonus SRM už maždaug 0,11 USD USD už žetoną. Iš viso pardavus 6 milijonus SRM, buvo surinkta 660 000 USD. KYC buvo reikalingas ir IEO, ir tarp abiejų mainų buvo nustatyta 1800 dalyvių viršutinė riba.

Serumo kriptovaliuta IEO

Taip pat buvo iš anksto parduodamas serumas. Tai parodė, kad 400 „MegaSerum“ (400 mln. SRM) buvo parduota už 80 00 USD USD už MSRM. Nors tai atsieina iki 32 milijonų JAV dolerių, „Project Serum“ pažymi, kad iš šio išankstinio pardavimo buvo surinkta tik 20 milijonų JAV dolerių. Tai sudaro apie 4% viso serumo 10 mlrd. SRM tiekimo. SRM yra defliacinis dėl anksčiau paminėto pirkimo ir įrašymo mokesčio mechanizmo.

likę 96 proc., 20 proc. Buvo skirta komandai ir patarėjams, 22 proc. Rezervuota projekto dalyviams, 27 proc. – ekosistemos skatinimo fondams, o paskutiniai 27 proc. – partnerių ir bendradarbių fondams..

Kriptovaliutos paskirstymas serume

Tik apie 10 proc. viso serumo atsargų šiuo metu yra apyvartoje. Tai apima 6 milijonus SRM, parduotų per IEO, plius 169 milijonus SRM, naudojamus likvidumui biržoms užtikrinti (rašymo metu šiuo metu apyvartoje yra tik 44 milijonai). Dar 825 milijonai SRM buvo paskirti skatinti vartotojus kurti serumo ekosistemą (pvz., „Coins98“ mobiliųjų programų integracija)..

Serumo kriptovaliutos emisija

SRM kriptovaliutų emisijos grafikas

Likę 90% SRM, kurie nėra apyvartoje, bus visiškai užrakinti iki 2021 m. Rugpjūčio mėn. Po šio momento likusieji SRM bus atrakinti linijiškai per šešerius metus. Tai buvo padaryta siekiant užtikrinti ilgalaikį „Project Serum“ gyvybingumą.

Serumo SRM įdėjimas

Serum DEX turi gana įmantri kuoliukų sistema. Pirma, norėdami tapti patvirtinimo mazgu, turite sudaryti 10 milijonų SRM, iš kurių 1 milijonas turi būti 1 MSRM. Kiekvienas gali susikurti savo mazgą, tapdamas „Leader“, o kiti gali paskirti reikalingą SRM į savo mazgą, kad jie taptų patvirtintoju. Kiekvienam mazgui taikomas didžiausias 100 mln. SRM akcijų paketas.

Pasukite švaistiklį

Vaizdas per „Wall Street Journal“

Validatoriaus mazgai serumo tinkle turi dvi pareigas: palaikyti kryžminius kriptovaliutų apsikeitimo sandorius irpasukite alkūnę“. Antroji funkcija nurodo tai, kad užsakymai „Serum DEX“ nevykdomi automatiškai dėl „Solana“ blokų grandinės pobūdžio – juos rankiniu būdu turi suaktyvinti trečioji šalis, šiuo atveju – patvirtinimo mazgas.

Už serumo laimėjimą

SRM laimi atlygiai

Nors mazgų atlygiai nėra akmenyje, metinis procentinis pajamingumas yra nustatytas 2% per metus, o iki papildomų 13%, atsižvelgiant į mazgų našumą. Šie derliai gaunami iš dalies serumo ekosistemos mokesčių, šiuo metu nustatytų 10 proc. Šie mokesčiai ateityje gali būti pakeisti balsuojant bendruomenei. Panašu, kad vienintelė vieta, kur šiuo metu galite įdėti SRM, yra FTX mainai.

Serumo SRM balsavimas

Balsavimo kontekste „Serum“ patvirtinimo mazgai gali būti nustatyti kaip „balsavimo paketas“ arba „deleguotas akcijų paketas“. Balsuodami akcijų mazgus, mazgui deleguotas SRM gali balsuoti nepriklausomai nuo mazgo „Leader“. Visi SRM, deleguoti deleguotiems akcijų paketams, automatiškai balsuos taip pat, kaip mazgas „Leader“ balsuoja už bet kurį pateiktą pasiūlymą. Balsavimas vyksta per „Ecoserum“.

Balsavimas serume kriptovaliuta

Pateikti pasiūlymą, kuris paimamas iš visos sumos, susietos su mazgu (nesvarbu, deleguota ar ne), kainuoja 50 000 SRM. Daugiau nei 60% visų šiuo metu dalyvaujančių SRM turi balsuoti už pasiūlymą, kad jis būtų priimtas. Jei išlaikoma, 50 000 SRM grąžinama į mazgą. Atmetus 50 000 SRM sudeginama. Mazgai gali pasiūlyti taisyklių pakeitimus protokole, pavyzdžiui, mokesčius.

Kriptovaliutos kainų serume analizė

Per 12 valandų nuo serumo IEO rugpjūčio 11 d., SRM žetonas baigėsi 15 kartų didesnė už IEO kainą 11 centų JAV dolerių. Laukdama, kada rugpjūčio pabaigoje įvyko „Serum DEX“ išleidimas, kaina toliau augo.

Serumo kriptovaliutos kaina

SRM kainų istorija. Vaizdas per „CoinMarketCap“

Per kelias dienas po paleidimo SRM žetonas pasiekė aukščiausią lygį – beveik 4 USD. Nors SRM per pastarąjį mėnesį atsitiko, panašu, kad palaikymo lygis buvo maždaug 1,20 USD.

Kur gauti serumo kriptovaliutą

Jei norite patraukti SRM kriptovaliutą, atrodo, kad jūsų geriausi variantai yra „Binance“ ir „OKEx“. Nors SRM siūloma daugiau nei dvylikoje kriptovaliutų biržų, šiose biržose apimtys yra neabejotinai didžiausios..

Serumo kriptovaliutų mainai

SRM rinkos poros. Vaizdas per „CoinMarketCap“

Atkreipkite dėmesį, kad pastarosiomis savaitėmis 24 valandų SRM kiekis labai sumažėjo. Tai gali sukelti tam tikrą padidėjusį nepastovumą, todėl prekiaukite protingai!

Serumo kriptovaliutos piniginės

Jei norite saugoti savo SRM kriptovaliutą, neturite per daug galimybių. SRM yra „Solana“ pagrindu sukurtas žetonas, o „Solana“ yra naujas projektas. SRM taip pat yra viena iš pirmųjų kriptovaliutų, sukurtų „Solana“ blokų grandinėje.

„Coin98“ kriptovaliutos piniginė

Jei esate mobiliųjų piniginių mėgėjas, geriausias pasirinkimas bus tas „Coin98“ programa kad buvo minėta anksčiau. Priešingu atveju jūsų geriausias pasirinkimas bus Sollet.io internetinė piniginė. Tiek „Coin98“, tiek „Sollet.io“ internetinė piniginė suteikia jums prieigą prie „Serum DEX“.

Serumo gairės

projekto serumo planas atrodo suskirstytas į penkias dalis. Pirmoji ir antroji dalys jau baigtos. Pirmoje dalyje buvo paleista „Serum“ žetonas ir „Serum DEX“. Antroje dalyje buvo pastatytas kryžminis tiltas, atidarytos durys trečiosios šalies DEX plėtrai „Solanoje“ ir pristatytos ekosistemų dotacijos perspektyviems projektams, susijusiems su serumu..

Serumo gairės neišsamios

Pirmoji serumo gairių dalis

Iš likusių trijų dalių šiuo metu matoma tik trečioji dalis. Jis skirtas įgyvendinti žinomas „DeFi“ gėrybes, tokias kaip decentralizuotas skolinimas ir skolinimasis, pajamingumas ir netgi automatinių rinkos formuotojų išmaniųjų sutarčių integravimas (tai yra technologija, kuria grindžiami dabartiniai DEX lyderiai, pvz., Atsikratyti). Neaišku, kada bus baigta trečioji dalis, nes nėra konkrečių „Project Serum“ pateiktų grafikų.

Serumas Stablecoin

Serumo FUSD stablecoin (AKA SerumUSD)

Vienas konkretus elementas, kurio trūksta dabartiniame plane, buvo pažymėtas Serumo informaciniame dokumente ir reklaminis vaizdo įrašas apima du unikalius žetonus – „SerumBTC“ (FBTC) ir „SerumUSD“ (FUSD). Abu bus „tikrai decentralizuoti“ žetonai, atitinkamai atstovaujantys Bitcoin ir USD.

Nors išsami informacija apie pirmąjį yra labiau spekuliatyvi ir apima nuolatinių ateities sutarčių seriją, pastaroji savo kainą paprasčiausiai grįš iš krepšelio. Taip siekiama užtikrinti, kad stablekoinui nebūtų centrinio gedimo taško.

„SushiSwap“ ant „Solana“

Vaizdas per „Solana“ kolektyvinis tinklaraštis

Žvelgiant plačiau, „Serum“ tikisi skirti pakankamai dėmesio „Solanai“, kad įtikintų kitus projektus pradėti jį kurti. Samas Bankmanas-Friedas taip pat ieško galimybės paleisti Sushiswap ant Solana padedant bendruomenei. Neaišku, kaip centralizuotas serumo planas bus susietas su decentralizuotu protokolo valdymu, kuris taip pat yra ankstyvame kūrimo etape..

Mes priimame serumą

Serumas yra labai, labai ambicingas projektas. Nors ilgas pažadų sąrašas daugeliui padėtų nurašyti, įrodymas yra pudingas; komanda ir tokenomika. Samas Bankmanas-Friedas yra ne kas mažiau kaip pašėlęs „DeFi“ mokslininkas. Tie, kurie matė jo interviu greičiausiai yra susipažinę su nerimastingu jo šokinėjimu, kai aptariami įvairūs būdai, kaip būtų galima pagerinti kriptovaliutų erdvę.

Serumas ir Binance

Samas Bankmanas-Friedas su „Binance“ generaliniu direktoriumi Changpengu Zhao. Vaizdas per „TheBlockCrypto“

Kalbėdamas apie serumo tokenomiką, Samas teigė a Serumo tinklaraščio įrašas kad sprendimas investuoti lėšas per 7 metų laikotarpį išgąsdino daugelį didelių rizikos kapitalo investuotojų, kurie domėjosi projektu. Kaip daugelis iš jūsų gali žinoti, pastaraisiais mėnesiais, galbūt net metais, rizikos kapitalo investuotojai buvo kripto erdvės pranašumas. Jų buvimas dažnai nulėmė neteisingą žetonų paskirstymą ir netgi begėdiškas „pump and dump“ schemas.

Nors atrodo, kad dvigubas SRM žetono IEO buvo gana teisingas, šiek tiek stebina tai, kad buvo parduota tik 6 milijonai SRM. Kalbant apie kontekstą, tai yra mažiau nei 0,06% visos 10 milijardų SRM pasiūlos. Nors tai gali būti dalis serumo ekosistemos ilgaamžiškumo užtikrinimo, vis dėlto tai yra raudona vėliava, kurios iškėlimo priežastis galima tik spėlioti.

Serumo DEX reitingas

Dabartinis „Serum DEX“ reitingas „CoinMarketCap“

„Project Serum“ dar reikia nueiti ilgą kelią. „Serum DEX“ vis dar yra labai ankstyvoje stadijoje, tačiau vyksta pažanga. Per mėnesį ant serumo pagamintų DEX skaičius išaugo nuo beveik 20. Tie iš jūsų, kurių akys gražios, taip pat galėjo pastebėti ant serumo DEX „CoinMarketCap“.

24 valandų DEX apimtys viršija 1 milijoną JAV dolerių ir, atrodo, auga lėtai, bet stabiliai. Tai yra per 6 savaites nuo paleidimo! Ar ji galėtų aplenkti sunkiasvorius, tokius kaip „Uniswap“? Mes stebėsime, ir jūs taip pat turėtumėte!

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me