Slapto tinklo (SCRT) apžvalga: privatumas atitinka atitiktį

Nuo pat sukūrimo kriptovaliuta turėjo sunkią užduotį: subalansuoti skaidrumą ir privatumą. Kažkada šis balansavimo veiksmas buvo lengvas – sandoriai buvo viešai matomi, tačiau žmonės, esantys už adresų, atlikdami šias operacijas, buvo anonimiški.

Šiandien jų yra dešimtys firmų kurios specializuojasi analizuojant šias operacijas. Kai kurios vyriausybės yra net ant smaigalio padaryti privalomą susieti savo asmens tapatybę su kriptografine pinigine. Tokį reguliavimo ribos laipsnį daugelis teisėtai laikė nepriimtinais kriptografinėje erdvėje.

Tačiau reikalas yra tas, kad tam tikra priežiūra yra būtina, jei didelės institucijos ir visuomenė ketina visiškai įsisavinti kriptovaliutas. Turėdamas tokias privatumo monetas kaip „Monero“ ir visiškai atitinkančias kriptografijas, tokias kaip „Stellar“, „Secret Network“ yra kriptovaliutų projektas, kuris, atrodo, rado vidurį, kurio visi ieškojo.

Trumpa slapto tinklo istorija

Slapto tinklo šaknys yra kitame kriptovaliutų projekte, pavadintame „Enigma“. „Enigma“ 2014 metais įkūrė MIT absolventai Canas Kisagunas ir Guy’us Zyskindas. „Enigma“ buvo „Ethereum“ 2 sluoksnio mastelio keitimo sprendimas, kuris pridėjo privatumo prie išmaniųjų sutarčių.

„Enigma“ pagrindinis tinklas

2020 m. Vasario 13 d. „Enigma“ pradėjo savo pagrindinį tinklas, perregistruotas slaptajame tinkle po a bendruomenės balsavimas vyko gegužės 16 d. Tai iš dalies galėjo nulemti bloga spauda, ​​kurią tuo metu gavo „Enigma“; jie buvo pataikyti su kaltinimais vasario mėn. SEC per savo ICO.

Nors slaptasis tinklas techniškai yra „Enigma“ tęsinys, „Enigma MPC“, „Secret Network“ iš pradžių įsteigusi bendrovė dabar yra tik viena iš daugelio projekto dalyvių. Be to, buvusi „Enigma“ augimo ir rinkodaros vadovė, Toras Bairas, techniškai yra „Secret Network“ įkūrėjas.

Toro Blero slaptasis tinklas

Vaizdas per „CoinDesk“

Toras baigė magistro laipsnį MIT kartu su Can Kisagun ir taip įsitraukė į „Enigma“. Prieš podiplomines studijas Toras buvo profesionalus prekybininkas opcionais. Jis taip pat dirbo internu „Spotify“ ir buvo „Snapchat“ duomenų mokslininkas, prieš pradėdamas dirbti visą darbo dieną su „Enigma“ 2017 m.

Toro patirtis „Snapchat“ buvo viena iš pagrindinių jo motyvacijų dirbti saugant privatumą. Interviu jis pažymėjo kad tokios kompanijos kaip „Snapchat“ neturi mažai paskatų tinkamai tvarkyti vartotojo duomenis ar išsaugoti privatumą. Todėl Toras buvo gana atviras apie slaptą tinklą ir mano, kad tai yra kriptovaliutos privatumo / skaidrumo dilemos sprendimas.

Kas yra slaptasis tinklas?

Slaptas tinklas yra pirmasis kriptovaliutų blokinis tinklas, siūlantis visiškai privačias išmaniąsias sutartis. Tai reiškia, kad visi protingi sutarties įėjimai ir išėjimai yra visiškai užšifruoti. „Secret Smart Contracts“ atliktų operacijų net negali peržiūrėti „Secret Network“ blokų grandinę vykdantys mazgai.

Slaptas tinklo logotipas

Be to, „Secret Network“ gimtoji SCRT moneta nėra privatumo moneta. Visi sandoriai, atlikti SCRT, yra viešai matomi, kaip ir „Bitcoin“ ar „Ethereum“. Priešingai, slaptieji žetonai, išleisti slaptajame tinkle, pagal numatytuosius nustatymus išsaugo privatumą, kaip „Monero“.

Slaptos tinklo programos

Keletas slapto tinklo naudojimo atvejų.

Slaptasis tinklas mano, kad šios skaidrumo ir privatumo pusiausvyros reikia, kad kriptovaliuta pasiektų įprastą įsisavinimą. Tai taip pat atrakina daugkartinio naudojimo atvejai kriptovaliutai, kurios anksčiau nebuvo prieinamos dėl skaidrių blokų, galinčių atskleisti neskelbtiną informaciją.

Kaip veikia slaptasis tinklas?

Slaptasis tinklas buvo sukurtas naudojant „Cosmos SDK“. Kaip toks, jis naudoja „Tendermint“ Bizantijos tolerancijos kaltėms sutarimo mechanizmą – deleguotą akcijų paketo įrodymą..

Slapta tinklo architektūra

Išsami slapto tinklo apžvalga.

Kaip ir „Cosmos“, slaptojo tinklo blokavimo laikas yra 6–7 sekundės ir jis gali apdoroti beveik 10 000 operacijų per sekundę.

Slaptos sutartys

Slaptos sutartys yra privatumo išsaugojimo išmaniosios sutartys, sudarytos slaptajame tinkle. Jie užkoduoti „Rust“ ir surenkami naudojant WASM. Visi slaptų sutarčių sandoriai atliekami patikimose vykdymo aplinkose (TEE).

Slaptas tinklo procesas

TEE yra naudojami daugelyje įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus ir vaizdo žaidimų konsoles, ir veikia kaip „juoda dėžutė“, kurioje galima apskaičiuoti užšifruotus duomenis.

Slapti žetonai

Slapti žetonai slaptajame tinkle galima sukurti naudojant SNIP-20 standartą. Kaip jau spėjote, šis raktinis standartas yra panašus į „Ethereum“ ERC-20 žetonų standartą, išskyrus tai, kad visų slaptųjų žetonų privatumas yra išsaugotas pagal numatytuosius nustatymus (likučiai ir operacijos). Slapti žetonai naudojami slaptuose kontraktuose.

„SecretTokenExplorer“

Kaip „blockchain“ naršyklė atrodys asmeniui, turinčiam slaptus žetonus.

Slaptųjų žetonų turėtojai turės prieigą prie vadinamojo peržiūros rakto, kurį prireikus gali suteikti trečiosios šalys, kad įrodytų savo slaptųjų žetonų nuosavybę. Tai leidžia, jei reikia, laikytis reguliavimo institucijų. Pirmasis slaptas prieigos raktas yra slaptasSCRT (pagal nutylėjimą SCRT yra viešas).

Slaptas Ethereum tiltas

Slapto tinklo Slaptas Ethereum tiltas yra dvipusis turto pakavimo protokolas, panašus į „Ren“. Tai veikia taip, kad jūs užrakinate žetonus vienoje blokų grandinėje, kad kitoje blokų grandinėje sukaltumėte lygiavertę sumą. Vienintelis „Ethereum“ turtas, kurį kol kas palaiko „Secret Ethereum Bridge“, yra žemiau.

Slapti „Ethereum“ žetonai

ERC-20 žetonų, kuriuos šiuo metu palaiko „Secret Ethereum Bridge“, sąrašas.

Šis turtas gali būti paverstas „secretAAVE“, „secretLINK“, „secretETH“ ir pan. „Secret Network“ blokų grandinėje ir naudojamas slaptuose kontraktuose. Kadangi „Secret Ethereum Bridge“ buvo išleistas tik neseniai, „Secret Network“ duoda 2 milijonus SCRT žetonų vartotojams, kurie, naudodami tiltą, perkelia savo „Ethereum“ turtą į slaptą tinklą. Tai vadinama „tilto kasyba“.

Slaptas tinklo statymas

Užsiėmimas slaptuoju tinklu gali būti atliekama dviem būdais: kaip tvirtintojas arba kaip delegatorius. Slaptajam tinklui tikrinantys dalyviai gali turėti tik 1 SCRT prieigos raktą. Tačiau šiuo metu slaptame tinkle yra 50 patvirtintojų. Taigi, jei norite būti patvirtintoju, turite užimti pakankamai SCRT, kad galėtumėte patekti tarp 50 geriausių.

Slapti tinklo apdovanojimai

Vaizdas per „StakingRewards“

Delegatoriai taip pat turi turėti tik 1 SCRT žetoną, kad galėtų dalyvauti. Tiek patvirtintojams, tiek delegatoriams nustatytas 21 dienų laikotarpis, nors delegatoriai gali bet kada laisvai perleisti savo dalį kitam tikrintojui. Šiuo metu tikrintojams per metus skiriama 30 proc. Atlygio slaptam tinklui, o delegatoriams – apie 22 proc.

Slaptas tinklo slinkimas

Papildoma informacija apie slaptą slaptą tinklą.

Siekdamas paskatinti gerą tikrintojų elgesį ir gerą delegatorių vertinimą, Slaptasis tinklas turi dvi rūšis: minkštas ir sunkus. Minkštas brūkštelėjimas įvyksta, kai tikrintojas yra neprisijungęs ilgiau nei 10 minučių, todėl tikrintojams ir delegatoriams sumažėja 1% akcijų paketo. Patvirtintojas taip pat dedamas į kalėjimą ir turi rankiniu būdu prisijungti prie tinklo.

Sunkus rėžimas įvyksta, kai tvirtintojas dvigubai pasirašo bloką ir 5% praranda akcijų paketą tiek patvirtintojams, tiek delegatoriams. Tai nebūtų viskas taip sunku, jei ne tas faktas, kad tikrintojas taip pat yra „kalinamas visam laikui“ – visam laikui paleidžiamas iš tinklo. Tai vadinama kapavimu ant kapo.

Slaptas tinklo valdymas

Viskas apie slaptąjį tinklą gali būti pakeista per bendruomenės balsavimą kur 1 SCRT yra lygus 1 balsui. Kiekvienas balsavimo laikotarpis trunka 2 savaites ir vyksta dviem etapais: pasiūlymas ir balsavimas. Norėdami pateikti pasiūlymą, per pirmąją balsavimo savaitę reikia užblokuoti 1000 SCRT vertės balsų.

Slaptas tinklo valdymas

Slapto tinklo valdymo vizualizacija

Kad šis pasiūlymas būtų priimtas, per antrąją savaitę turi dalyvauti daugiau nei 33,4% visų SCRT, o mažiausiai 50% turi balsuoti už. Delegatoriai gali pasirinkti balsuoti kitaip nei tvirtinamasis asmuo, tačiau balsuos taip pat, kaip ir tvirtintojas. Visi SCRT už vetuotus balsus sudeginami.

Slaptas fondas

Slaptasis fondas yra pelno nesiekianti įmonė, įregistruota Ilinojaus valstijoje. Jam vadovauja „Secret Network“ įkūrėjas Toras Blairas, o iš pradžių jį finansavo „Enigma MPC“. Slaptasis fondas dabar finansuojamas iš fondo mokesčio, kuris sudaro 15% visų slapto tinklo premijų.

Slaptas fondas

„Secret Foundation“ pagrindinės užduotys yra valdyti slaptojo tinklo bendruomenę, kurti projekto dokumentus, plėtoti tinklą ir įgyvendinti bet kokius bendruomenės balsuotus pakeitimus bei skatinti priėmimą..

Slaptas tinklo susitikimas

Slapto tinklo komiteto posėdžio pavyzdys.

Slaptasis fondas šiuos tikslus pasiekia pasitelkdamas įvairias bendruomenės valdomas įmones Slapti tinklo komitetai. Šie komitetai renkasi kas savaitę ir jiems skiriama 2% visų slapto tinklo premijų (Bendrijos mokestis). Šiuo metu yra 5 slapti tinklo komitetai: plėtros, infrastruktūros, valdymo, švietimo ir sąmoningumo.

SCRT kriptovaliuta

SCRT yra gimtoji „Secret Network“ blokų grandinės moneta. Jis naudojamas slaptajam tinklui laikyti ir valdyti. Teorinis pradinis SCRT tiekimas yra 150 milijonų SCRT (daugiau apie tai per akimirką).

SCRT infliacijos lygis yra bet kur tarp 10-25% per metus, priklausomai nuo to, kokia SCRT dalis yra įtraukta į slaptą tinklą (daugiau akcijų, mažiau infliacijos). Tai yra skatinti dalyvavimą.

Slaptas tinklas SCRT ICO

Slapto tinklo SCRT prieigos raktui nebuvo ICO. Vietoj to, „Enigma“ ERC-20 žetono, ENG, savininkai galėjo atsiųsti jų ENG sudaryti sutartį sudaryti ekvivalentišką SCRT kiekį.

Slaptas tinklo žetonų apsikeitimas

Deginant ENG į mėtų SCRT, paduodama į teismą „SecretSwap“

Tai prasidėjo netrukus po to, kai vasario mėnesį buvo paleistas slapto tinklo pagrindinis tinklas. Gebėjimas sudeginti ENG kalti SCRT išliks iki 2020 m. Pabaigos, galbūt vėliau.

LIT Kriptovaliutos eteris

Atkreipkite dėmesį į bendrą ENG kiekį ir likutį „Burn Address“.

Atsižvelgiant į tai, kad ENG žetonas didžiausias tiekimas yra 150 milijonų, tai yra teorinis pradinis SCRT tiekimas. Tačiau iki šiol sudeginta tik apie 62 milijonai ENG, ir šis skaičius per pastaruosius kelis mėnesius beveik nepakito. Tai atitinka „faktinį“ pradinį SCRT žetono tiekimą 62 mln.

SCRT kainų analizė

Nors SCRT buvo galima įsigyti nuo vasario, prekyba buvo pradėta tik rugsėjo viduryje įtraukta į „Binance“. Per pirmuosius du prekybos mėnesius SCRT palaipsniui žengė žemyn – nuo 70 centų JAV dolerių iki žemiausio 25 centų lapkričio pradžioje.

SCRT kriptovaliutos kaina

Vaizdas per „CoinMarketCap“

Nuo lapkričio SCRT stebėjo įspūdingą didesnį nei 70 centų ralį ir dabar siekia maždaug 60 centų JAV dolerių. Atsižvelgiant į tai, kad slaptasis tinklas dar tik pradeda leisti savo pagrindines technologijas, SCRT artimiausiais mėnesiais gali pastebėti teigiamų kainų (ne finansinių patarimų).

Kur gauti SCRT kriptovaliutą

Jei norite patekti į kai kuriuos SCRT, geriausias pasirinkimas yra „Binance“. Deja, prekybos apimtis yra gana maža, o užsakymų knygos nėra labai gilios.

SCRT kriptovaliutų biržos

Vaizdas per Coingecko.

Vietoj to galite nusipirkti ENG žetonus ir juos įrašyti už SCRT, nors ENG prekybos apimtis yra labai maža ir ji nėra įtraukta į jokią patikimą biržą..

SCRT kriptovaliutos piniginės

Jei ieškote vietos savo SCRT laikyti, šiuo metu turite tris galimybes. Pirmasis yra „Ledger Nano S“ ir „Ledger Nano X“ aparatinės piniginės. Antroji yra „Math Wallet“, kurią galima naudoti staliniams kompiuteriams ir mobiliesiems.

„Keplr“ kriptovaliutos piniginė

„Keplr“ piniginę naudoja pagrindinės „Cosmos“ pagrindu sukurtos kriptovaliutos.

Galiausiai, jūs turite „Keplr“ piniginė, kuris taip pat naudojamas įsikišimui į Slaptą tinklą.

Slaptas tinklo planas

Slaptas tinklas išleisti gaires kai jo pagrindinis tinklas paleido vasarį. Tai apėmė 3 gaires: sudaryti galimybes išmanioms sutartims, priversti šias pažangias sutartis veikti TEE aplinkoje ir pridėti prie visų išmaniųjų sutarčių šifravimą, kad jos taptų slaptais kontraktais..

Slaptas tinklo planas

Šie trys etapai buvo baigti iki birželio vidurio, o Slaptasis tinklas dar nepateikė naujo plano. Tai pasakė, interviu su slapto tinklo įkūrėju Toru Bairu atskleidžiama, kad slaptasis tinklas yra ypač orientuotas į sąveikumą su kriptovaliutų blokų grandinėmis ir nori būti visos „blockchain“ ekosistemos „privatumo centru“.

Slapti tinklo pasiūlymai

Keli naujausi slapto tinklo bendruomenės pasiūlymai.

„Secret Ethereum Bridge“ yra pirmoji iš šių iniciatyvų ir buvo išleistas gruodžio 15 d. Tikėtina, kad slaptojo tinklo bendruomenė balsuos dėl to, kuri blokų grandinė bus palaikoma toliau. Šie ir kiti būsimi pokyčiai galima pamatyti naudojant „Puzzle“, „Secret Network“ daugiafunkcis „blockchain“ naršyklė.

Mūsų slaptasis tinklas

Slaptasis tinklas gali būti tik vienas svarbiausių projektų kriptovaliutų erdvėje. Taip yra todėl, kad jie sukūrė protokolą, kuriame nustatyta pusiausvyra tarp skaidrumo ir privatumo. Norėdami suprasti to svarbą, turime žengti žingsnį atgal ir atsižvelgti į didesnį vaizdą.

Jei norite išsaugoti savo privatumą kriptovaliutos erdvėje, kaip tai padaryti? Naudojant tokias privatumo monetas kaip „Monero“ ir kitas, kurios slepia sandorių istoriją ir likučius pagal pasirinkimą arba pagal numatytuosius nustatymus. Beveik kiekviena kita kriptovaliuta turi visiškai viešą visų operacijų ir likučių apskaitą.

Problema ta, kad šis privatumo kraštutinumas nėra idealus, nes norint, kad reguliuotojai ir institucijos būtų įtraukti, būtinas skaidrumas. Tačiau tos pačios institucijos ir reguliavimo institucijos nėra labai linkusios į visiškai viešuosius blokus, nes jie taip pat nori sugebėti išlaikyti tam tikrą privatumą.

Slaptas tinklo tiltas

„Secret Network“ blizgesys yra tas, kad jo SCRT prieigos raktas yra visiškai skaidrus, o visi veiksmai, susiję su slaptais žetonais ar slaptomis sutartimis, yra visiškai privatūs. Dabar galima kreiptis į reguliavimo institucijas ir pasakyti: „Jūs galite pamatyti, kiek aš įdėjau pinigų ir kiek aš paimu, bet ką aš darau su tais pinigais tame tinkle, ne jūsų reikalas“.

Tokio skaidrumo turėtų pakakti, kad patenkintų reguliavimo institucijas ir kad įmonės galėtų išsaugoti savo privatumą. Tai nuo pat pradžių buvo pagrindinis „Secret Network“ pardavimo taškas, ir tai yra vertės pasiūlymas, kurio negalima nuvertinti.

Slapti tinklo partneriai

Tik keli augantys slapto tinklo partnerių sąrašai.

Slaptasis tinklas taip pat įdėjo darbo, kai kalbama apie plėtrą. Jis turi veikiantį produktą ir įsitraukusią bendruomenę. Tai neabejotinai dėka „Tor Bair“, kurio specialybė yra tiesioginis bendruomenės augimas ir rinkodara, blizgesio, o tai yra būtina projekto sėkmei.

Nors SCRT tokenomika nėra visiškai ideali, slaptasis tinklas nori čia pasiekti daug daugiau nei kainų. Jie neabejotinai sukūrė kriptovaliutų privatumo ir skaidrumo ateities šabloną. Tęsdami tiltus į kitas blokų grandines, jie gali tapti standartu šiuo atžvilgiu.

Slaptas tinklo pagrindas

Kol esate pasiruošę, mėgaukitės šiuo funky fono vaizdu iš „Secret Network“ svetainės.

Norėdami užbaigti šį straipsnį, mėgaukitės šia nuostabia citata iš slapto tinklo svetainės DUK. Tai naudinga nepamiršti, kai kas nors klausia, kodėl privatumas yra toks svarbus, jei neturite ko slėpti.

„Paslaptis yra kažkas, kuo nenorite dalintis su visais, bet vis tiek norite pasidalinti su žmonėmis, kuriais pasirenkate pasitikėti. Paslaptis yra kažkas, ką norite saugoti – ne todėl, kad tai kažkas blogo, o todėl, kad tai yra kažkas vertingo “.

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me