Storj apžvalga: giliai pasinerkite į „Blockchain“ saugyklą

„Storj“ (tariama „Storage“) yra decentralizuota failų saugojimo sistema, kuria siekiama išnaudoti visą perteklinį pajėgumą visame pasaulyje nenaudojamų standžiųjų diskų ir pralaidumo pavidalu..

Žmonės prarado didelį pasitikėjimą didelėmis ir centralizuotomis sistemomis, o dalijimasis failais niekuo nesiskiria. Storj nori, kad failų bendrinimas būtų ne tik saugesnis, bet ir greitesnis bei daug ekonomiškesnis.

Tačiau ar „Storj“ tikrai gali konkuruoti su tokiomis didelėmis centralizuotomis įmonėmis kaip „Dropbox“ ir „Google“ diskai, ir ar jie gali išsiskirti iš daugelio „blockchain“ saugyklos projektų?

Šioje apžvalgoje mes bandysime atsakyti į tai, įsigilindami į technologijas, komandos, planą ir STORJ žetonų perspektyvas.

Kas yra Storj?

Storj buvo vienas iš pirmųjų projektų, sprendžiančių „blockchain“ saugojimą. Jie naudoja kliento duomenų šifravimą ir failų dalijimą, kad saugiai saugotų failus „peer-to-peer“ tinkle..

Jie taip pat nori, kad juos būtų lengva naudoti su „Amazon S3“ suderinamais šliuzais. Tai leis vartotojams lengvai bendrauti su „Storj“ tinklu, turint pažįstamą vartotojo patirtį. Be to, atsižvelgiant į tai, kad jis bus decentralizuotas, duomenų praradimo rizika yra labai maža.

Storj monetos apžvalga

Apskaičiuotos „Storj“ tinklo duomenų sąnaudos

„Storj“ yra pelno siekiančios įmonės, vadinamos „Storj labs“, atvirojo kodo projektas. Bendrovė „Storj“ teikia „DaaS“ („Data-as-a-Service“) vidutiniam verslui ir vartotojams. Jie taip pat padeda kurdami įrankius ir API klientams sąveikauti su atvirojo kodo programine įranga.

Storj baigė 30 mln. USD ICO, kurią jie padarė pardavę ERC-20 žetoną dar 2017 m. Jie pardavė STORJ žetonus, kurie būtų naudingumo žetonas tinkle. Jie būtų naudojami sumokėti už saugojimo reikalavimus vartotojams.

„Storj“ tinklas taip pat yra vienas iš nedaugelio „Ethereum ICO“ projektų, kuriam buvo suteikta Vitaliko Buterino palaima. Iš tikrųjų Vitalikas buvo „Storj“ baltraščio bendradarbis. Pasak Vitaliko:

Paskirstytos failų saugojimo sistemos, tokios kaip „Storj“, gali pašalinti dideles žymėjimo išlaidas ir rinkos neefektyvumą bei užtikrinti daug aukštesnį privatumo, patikimumo ir paslaugų kokybės lygį, nei matome šiandien

Nuo pat jų paleidimo jie taip pat plečia savo pagrindinį tinklą ir turi daugiau nei 150 000 mazgų saugojimo mazgų, kurie yra jo dalis. Šie mazgai apima daugiau nei 200 šalių ir gali talpinti daugiau nei 150 TB talpos.

Taigi, kokia technologija iš tikrųjų skatina Storj ir kuo ji pranašesnė?

Storj protokolas

Yra keturi svarbūs duomenų saugojimo „Storj“ tinkle etapai. Tai apima duomenų šifravimą, duomenų dalijimą ir paskui jų paskirstymą visame tinkle.

Kai duomenys yra tinkle, turi būti atlikti patikrinimai, kurie bus baigti, siekiant užtikrinti duomenų vientisumą ir prieinamumą. Čia atsiranda periodiniai „Storj“ tinklo auditai.

Kliento pusės šifravimas

Prieš įkeldami duomenis į „blockchain“, juos turėsite užšifruoti savo įrenginyje. Duomenys užšifruojami naudojant AES256-CTR algoritmą. Tai jau yra gana saugu, tačiau yra kitų tipų šifravimo, pvz., Konvergencinio šifravimo, taikymo sritis.

Vienas iš pagrindinių kliento šifravimo naudotojų pranašumų yra tai, kad visa informacija, reikalinga failams iššifruoti, laikoma atokiau nuo mazgų (ūkininkų). Yra tik vienas iššifravimo raktas ir jis valdomas kliento mašinoje.

Žinoma, gali būti atvejų, kai norėtumėte iššifruoti failus kompiuteryje, kuris nebuvo naudojamas vietiniam šifravimui. Čia įeis Storj tiltas.

Storj tiltas yra naujausia iniciatyva, kuri leis vartotojams išsaugoti raktus vadinamuosiuose „tiltiniuose“ serveriuose. Yra daugybė kitų galingų tilto naudojimo atvejų, kuriuos aptarsime vėliau.

Skaldymas

Neabejotinai pastaruoju metu girdėsite daug kalbų apie „Sharding“, nes tai susiję su „blockchain“. Tačiau skaldymas bendrąja prasme tėra duomenų padalijimas į daugybę skirtingų dalių. Šiuo atveju duomenys yra failas, kurį ką tik užšifravote.

Yra daugybė priežasčių, kodėl norėtųsi suskaidyti duomenis. Pirma, duomenų paskirstymas per daugybę skirtingų mazgų reiškia, kad jie gali siųsti ir atšaukti visas šukes vienu metu. Tai padidins spartą tinkle.

Kitas skaldymo pranašumas yra tas, kad nė vienas „ūkininkas“ tinkle nelaikys viso jūsų failo turinio. Tai reiškia, kad net jei jie turėjo galimybę iššifruoti failą (labai mažai tikėtina), jie negalėjo perskaityti visko faile.

Be to, „Storj“ tinkle vartotojo privatumas yra tas, kuriame skeveldros saugomos tinkle. Turėtų būti tik vienas asmuo, kuris tiksliai žino, kur buvo laikomos šukės, ir tai yra asmuo, kuris juos užšifravo ir įkėlė į tinklą.

Storj šifravimas

Storj skaidymo procesas. Vaizdo šaltinis: Storj Whitepaper

Čia atsiranda jų unikali „Kademlia“ maišos lentelė. Ši paskirstyta maišos lentelė leis vartotojui efektyviai „susieti“, kur dingo šukės. Jei jie norėtų patekti į šias lenteles, jiems reikės privataus rakto, kuris iššifruos tinklo „žemėlapį“ ir leis vartotojui pasiekti jų failus.

Taip pat yra svarbių perteklių patikrinimų, kurie yra įmontuoti tinkle, jei mazgai neprisijungę. Tai atliekama naudojant „Erasure“ kodavimą ir „Parity“ skeveldras. Galite pasirinkti bendrą pariteto šukių, kurios bus naudojamos platinant tinkle, skaičių.

Kuo daugiau atleidimo šukių pasirinksite, tuo daugiau apsaugosite nuo praradimo. Storj turi stebėti visas nereikalingas šukes, kad įsitikintų, jog nėra jų pertekliaus, kuris užkemša tinklą. Čia pradeda veikti ištrynimo kodavimo algoritmai. Apie tai galite daugiau sužinoti jų Baltas popierius.

Taigi, dabar jūs turite šifruotus failus visame tinkle. Kaip jūs visada tikrinate, kas tiksliai yra? Tai atliekama naudojant „Retrievability“ įrodymus ir periodinius auditus.

Atkuriamumo įrodymas

Šie įrodymai naudojami norint užtikrinti, kad tam tikri duomenys būtų saugomi nuotoliniame tinklo pagrindiniame kompiuteryje. Šie įrodymai patikrinami naudojant standartinį iššūkių / atsakymų procesą „Storj“ tinkle, vadinamą auditu arba „širdies plakimu“.

Šie auditai atliekami pagal kriptografinį principą, vadinamą Merkle medžiai ir įrodymai. Tai savaime yra gana sudėtinga, tačiau daugiau apie šiuos dalinius Merkle medžių auditus galite perskaityti baltraštyje.

Vis dėlto svarbu suprasti, kad ūkininkai privalo įrodyti, kad jie vis dar turi visas jų atsiųstas šukes. Jie turi bendradarbiauti su auditu, jei ketina gauti atlyginimą už jų saugojimą.

Duomenų savininkas ūkininkui atsiųs trumpą iššūkį maišos pavidalu. Jei ūkininkas vis dar turi duomenų, kad jie buvo išsiųsti, jis gali atsakyti į šį prašymą su „Merkle“ įrodymu. Tai patikrina, ar failo fragmentas vis dar yra vietiniame mazge.

Storj tikrinimas ir auditas

Storj tikrinimas ir auditas. Vaizdo šaltinis: Storj Whitepaper

Taigi, naudodamas išradingą audito ir iššūkių / atsakymo mechanizmą, „Storj“ gali užtikrinti, kad failai iš tikrųjų yra saugomi taip, kaip buvo iš pradžių platinti, be trūkstamų duomenų. Be to, tie ūkininkai, kurie reguliariai neatsako į šiuos prašymus, gali turėti prastą „reputacijos“ balą, kuris jiems priskiriamas.

Dabar, kai žinote, kaip „Storj“ tinklas veikia techniškai, pažvelkime, kaip praktiškai galite juo pasinaudoti.

„Storj Share“ naudojimas

Kaip minėta, „Storj“ tinklą šiuo metu valdo daugiau nei 150 000 mazgų visame tinkle. „Storj“ nori tai labai išplėsti, kai kitą platformos versiją išleis iki 2018 m. Pabaigos.

Jei norite būti šio naujojo „Storj“ tinklo dalimi, kai jis pagaliau bus išleistas, galėsite užsiregistruoti laukimo sąraše, kurį jie šiuo metu turi savo svetainėje. Galite kreiptis dėl įtraukimo į naudotojų laukimo sąrašą arba į ūkininkų laukimo sąrašą.

„Storj“, norėdamas sužinoti tinklo sąnaudas, šiuo metu turi keletą įvertinimų iš savo interneto svetainės. Tai yra mokesčiai, kuriuos vartotojas gali tikėtis sumokėti STORJ žetonais.

duomenų sąnaudos „Storj“ tinkle

Apskaičiuotos „Storj“ tinklo duomenų sąnaudos

Šie mokesčiai mokami tik už naudojamą saugyklą ir pralaidumą, skirtingai nei kiti debesies saugyklos teikėjai. Pvz., Kai atidarote sąskaitą „dropbox“, už jų „pliuso“ planus ir daugiau, turite įsigyti mėnesio saugyklos sumą.

Net jei sunaudojote visas saugyklos atsargas „dropbox“, kaina už GB / mėn. Beveik 9 kartus viršija „Storj“ tinklo kainą. Žinoma, jūs taip pat turite problemų, susijusių su saugumu ir sparta centralizuotoje sistemoje, pvz., „Dropbox“.

Kai „Storj Share“ bus išleista metų pabaigoje, ji turės lengvai naudojamą grafinę sąsają, kuria galės naudotis ir ūkininkai, ir vartotojai. Galėsite saugoti ir įkelti failus taip pat lengvai, kaip ir naudodamiesi bet kuria kita debesų stiliaus paslauga.

„Storj“ komandos nariai

Kaip minėta, „Storj“ atvirojo šaltinio projekto žmonės dirba „Storj“ laboratorijose. Bendrovė įsikūrusi Atlantoje, Džordžijos valstijoje, o ją įkūrė Shawnas Wilkisonas 2014 m. Idėją jis kilo, kai tais pačiais metais dalyvavo Teksaso „Bitcoin Hackathon“. Shawnas yra verslininkas ir pradėjo mokytis vienoje iš pirmųjų, kai mokėsi vidurinėje mokykloje.

Storj komandos nariai

Storj komandos nariai

Prie jo prisijungė vienas iš įkūrėjų Johnas Quinnas, dirbantis vyriausiuoju mokesčių inspektoriu. Jis turi skirtingą išsilavinimą, daugiau nei 15 metų dirbo techninių investicijų bankininkystės srityje. Anksčiau jis buvo „Deutsche Bank OOO“ pasaulinių rinkų direktorius ir praleido laiką tarp JAV ir Maskvos.

„Storj“ komanda nuo to laiko labai išaugo ir šiandien turi daugiau nei 46 narius. Jie taip pat turi didelę bendruomenės grupę, kuri padeda didinti Storj žinomumą ir įsisavinimą socialinėje žiniasklaidoje.

STORJ žetonas

STORJ gimtoji prieigos raktas yra pagrįstas ERC-20 standartu ir bus naudingumo žetonas failų bendrinimo ekosistemoje. Per „crowdsale“ 2017 m. Jie pardavė 30 mln. USD vertės „STORJ“, kuriame iš viso yra 500 mln. Žetonų.

Tai sudarė 25% viso simbolinio tiekimo ir reiškė, kad ICO kaina yra 0,5 USD už STORJ žetoną. Jaučio bėgimo metu 2017 m. Pabaigoje ir 2018 m. Pradžioje STORJ pasiekė 2,37 USD kainą. Tačiau jis buvo užkluptas likusiame rinkos išpardavime ir šiuo metu sėdi 0,33.

Huobi STORJ

Užsiregistruokite „Huobi“ ir įsigykite „STORJ“ žetonus

Tai nėra taip blogai, kaip ir daugelis kitų monetų, pernai išaugusių ICO, o už STORJ yra stiprus projektas ir komanda. Jei 2018 m. Pabaigoje jie sulauks didžiulės paklausos iš savo naujos platformos vartotojų, tai gali padėti išspręsti kainą.

Jei galvojote pirkti STORJ monetas, atrodo, kad daugiausia apyvartos yra „Cointiger“ biržoje. Tačiau jei norėtumėte naudoti labiau pažįstamus mainus, galite juos įsigyti tokiose biržose kaip „Binance Exchange“ ir „Huobi Exchange“..

Atsižvelgiant į tai, kad tai yra standartiniai „ERC-20“ žetonai, nusipirkę juos lengvai galėsite laikyti suderinamoje piniginėje. Labiausiai tikėtini pretendentai yra „MyEtherWallet“ arba „MyCrypto“.

Gairės

Kažkas, kas, tikėtina, padės skatinti „Storj“ įsisavinimą, yra plėtros vamzdynas, kuris palaiko bendruomenės entuziazmą. Storj atveju yra keletas įdomių artimųjų ir vidutinės trukmės etapų, į kuriuos galime atkreipti dėmesį. Žemiau pateikiamas veiksmų planas, kurį jie turi savo svetainėje.

Storjo planas

Storj planas

Kaip matome, jis daug dėmesio skiria savo v3.0 išleidimui iš „Storj“ tinklo. Tai yra tinklas, kuriame šiuo metu galite įtraukti save į laukiančiųjų sąrašą, kuriame norite dalyvauti. Tiesą sakant, rašydamas Storj ką tik paskelbė naujienas apie v3.0 privataus „Alpha“ išleidimą..

Šiuo metu jie tai naudoja bandomojoje aplinkoje, kad galėtų patobulinti gaminį ir įsitikinti, kad viskas yra stabilu. Kitas žingsnis yra v3.0 baltosios knygos išleidimas.

Tai svarbu, nes tai suteiks vartotojams ir ūkininkams daugiau supratimo, kaip veiks tinklas ir kokie atnaujinimai bei patobulinimai buvo įtraukti. Kai jie išleis atnaujinimo „Alpha“ versiją visuomenei, bus įdomu stebėti ūkininkų ir vartotojų skaičiaus įsisavinimą..

Tai svarbu, nes decentralizuota failų saugojimo sistema, tokia kaip „Storj“, yra efektyvesnė, tuo daugiau yra dalyvaujančių mazgų.

Taip pat yra galimybė dalytis failais tarp „Storj“ protokolo dalyvių. Tai būtų galima palengvinti naudojant jau sukurtą „tilto“ architektūrą, kurią minėjome aukščiau.

Atsižvelgiant į tai, kad iššifravimo galimybė šiuo metu yra šiuose serveriuose, tai nėra sudėtingas kitas žingsnis, leidžiantis kitiems dalyviams pasiekti jūsų failus naudojant šių serverių raktus. Pagalvokite apie „Dropbox“ ir „Google“ failų bendrinimą, bet decentralizuotą.

Varzybos

Nors mes žinome apie didelius centralizuotus debesų saugyklos konkurentus, yra nemažai „blockchain“ projektų, kurie bando sukurti savo saugojimo tinklus.

Pavyzdžiui, vienas iš labiausiai žinomų konkurentų kriptografinėje erdvėje yra „Siacoin“. „Siacoin“ pradėjo veikti su ankstyvąja beta versija 2015 m. Kovo mėn. Taigi, projektas buvo ilgesnis nei „Storj“ ir šiuo metu jie užima 37 pozicijas.

„Storj“ gali turėti nedidelį konkurencinį pranašumą saugojimo kainoje, nors 1 TB „Siacoin“ saugykla kainuoja apie 2 USD. „Siacoin“ taip pat dirba toliau tobulindama programinės įrangos 1.4.0 versiją.

Kiti konkurentai, su kuriais susiduria Storj, yra jau įsteigtas „MaidSafe“ projektas, kuris iš tikrųjų buvo pradėtas 2006 m. Dar prieš kriptovaliutas. Projektas sukūrė saugų tinklą, kurio architektūra nėra per daug panaši į „Storj“ tinklo architektūrą.

Galiausiai, jūs turite daugiau potencialios konkurencijos, kai „Filecoin“ bando pasirodyti rinkoje. Šis „blockchain“ projektas buvo didžiausias ICO pernai, nes jie surinko daugiau nei 257 mln. USD.

Išvada

Storj, be abejo, yra vienas iš įdomesnių „blockchain“ projektų šiuo metu. Jie turi teisėtą savo žetonų naudojimo atvejį, kuris šiuo metu yra labai atnaujinamas. Be to, juos vairuoja didelė ir kompetentinga komanda.

Aišku, kad reikia decentralizuoto ir saugaus debesies saugojimo tinklo. Vartotojai nori, kad saugi vieta saugotų svarbius duomenis, ir jie nori, kad uždirbtų papildomų pinigų už perteklinį saugojimą.

Storj susidurs su stipria konkurencija, tačiau kol Storj sugebės išlaikyti savo planą ir įvykdyti savo gairių gaires, tikėtina, kad jie padidins naudojimą ir įsisavinimą. Nekantriai stebėsime viešą v3.0 leidimą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad stiprus projektas su kompetentinga parama. Mes galime suprasti, kodėl Vitalikas Buterinas norėjo savo vardą ir indėlį dėti už Storj.

Vaizdas per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me