Substrato apžvalga: kriptovaliuta decentralizuotam internetui

Centralizacija yra ne tik finansų sistemos veiksnys. Tai taip pat gana reguliariai grojama internetiniame tinkle.

Tai yra atvejis, kai kalbama ir apie prieigą prie informacijos, ir apie interneto prieglobą. Šie centralizuojantys veiksniai gali paveikti ilgalaikę interneto sveikatą ir padaryti jį mažiau nešališką ir prieinamą.

Štai kur Substratas Bendrovė nori, kad internetas būtų decentralizuotas, nes yra didelis atvirojo kodo tinklas, kuriame visi gali išsinuomoti savo kompiuterius kaip prieglobos paslaugų teikėjus. Bendrovė nori išjudinti „kliento-serverio“ modelį, kuris tapo žiniatinklio pagrindu.

Vietoj daugybės žmonių, prisijungiančių prie didelių centralizuotų žiniatinklio prieglobų, jie gali prisijungti prie tinklo, valdomo milijonuose atskirų mazgų (kompiuterių). Užuot naudoję patentuotą programinę įrangą serverių mašinoms, jie naudos atvirojo kodo blokų grandinėje.

Paprasčiausiai „Substratum“ bando padaryti internetą laisvesnį visiems. Pažvelkime į projektą atidžiau.

Substrato apžvalga

Substratas yra suteikti visiems tiems, kurie yra prisijungę prie tinklo, galimybę tapti savo pačių žiniatinklio prieglobomis. Tai yra „mazgai“, kurie yra platesnio decentralizuoto tinklo dalis.

Jei norite tapti „Substratum“ tinklo kompiuteriu, jums tereikės atsisiųsti naujausią „Substratum“ programinę įrangą. Tai yra atviro kodo reikšmė, kad kiekvienas gali atsisiųsti kodą ir pats dirbti su juo.

Atsisiuntę programinę įrangą, galite ją paleisti ir pradėti sinchronizuoti su platesniu tinklu. Tai leidžia jums iš esmės paleisti savo serverį, kuris prisijungs prie kitų tinklo kompiuterių. Kiti vartotojai gali pasiekti internetą ir turinį, kurį jūs kartu talpinate.

Už tai, kad siūlote savo kompiuterį kaip decentralizuotą pagrindinį kompiuterį, būsite apdovanoti „Substratum“ ženklais („Substrate“). Šie išmokėjimai nustatomi atsižvelgiant į tai, kiek paskyrėte tinklui. Tai apima tokius dalykus kaip pralaidumas ir procesoriaus galia.

Bene vienas įdomiausių „Substratum“ tinklo dalykų yra tas, kad jis leidžia vartotojui pritaikyti savo prieglobą. Jie gali nustatyti, kiek jie nori prisidėti pagal išteklius, taip pat kada jie norėtų, kad jų šeimininkai būtų aktyvūs.

Substrato prieglobos programinė įranga

„Substratum“ programinės įrangos ekrano kopija. Vaizdas per Medium.com

Be tradicinių prieglobos paslaugų, „Substratum“ taip pat nori suteikti svetainėms galimybę naudotis „CryptoPay“ funkcija. Tai leis šioms svetainėms apdoroti mokėjimus už prekes ir paslaugas naudojant įvairias kriptovaliutas.

Tai sukuria daug sinergijos tarp dviejų decentralizuotos tarpusavio kriptovaliutos ekosistemų ir P2P svetainių prieglobos tinklo..

Kaip prisijungia vartotojai

Kitoje monetos pusėje gali atsirasti tie vartotojai, kurie nori „naršyti internete“ decentralizuotame substrato tinkle. Tai veiks panašiai, kaip dabar veikia internetas.

Prisijungsite prie substrato tinklo ir įvesite norimą domeną. Substratum protokolas atliks domenų vardų sistemą (DNS) ir naudos pažangias technologijas nukreipdamas jus į geografiškai arčiausiai jūsų esančią pagrindinę kompiuterį.

Tai taip pat palengvina „Substratum“ tinklo naudojimą, daugiausia dėl to, kad jis gali lengvai sąveikauti su jūsų tradicine interneto naršymo programine įranga, pvz., „Chrome“ ir „Firefox“..

Substrato nauda

Prisijungiant prie centralizuoto serverio kyla nemažai rizikų. Svarbiausia iš šių rizikų yra ta, kad yra pagrindinis nesėkmės taškas. Yra viena žiniatinklio priegloba, kuri gali tapti lengvu taikiniu valdžios institucijoms ir įsilaužėliams.

Yra vienas centrinis serveris, kuris gali lengvai stebėti jūsų judesius ir tiksliai įrašyti, ką darote tinkle. Tai iškelia svarbius vartotojo privatumo ir saugumo aspektus.

Substratas pirmiausia yra decentralizuotas, o antras – šifruojamas. Tai reiškia, kad vartotojai gali laisvai naršyti tinkle nenaudodami privatumo didinimo programinės įrangos, tokios kaip VPN ir tarpiniai serveriai. Tai taip pat reiškia, kad blogi aktoriai negali į tai prasiskverbti net ir norėdami.

Be saugumo didinančių tinklo privalumų, taip pat yra daugybė „Substratum“ tinklo naudojimo prieglobai pranašumų. Taip yra dėl to, kaip žiniatinklio valdytojai apmokestinami už savo svetainių prieglobą.

Tradicinėse prieglobos paslaugose bus naudojamas mėnesio atsiskaitymo modelis. Būsite apmokestinti fiksuotu tarifu pagal konkretų prieglobos planą. Nepriklausomai nuo jūsų naudojamos sumos, mokėsite šią mėnesio prenumeratą.

Kita vertus, naudojant „Substratum“ tinklą, būsite apmokestinti pagal duomenų kiekį, kuris buvo perduotas jūsų konkrečiai svetainei. Tai yra panašus į kai kurių debesų CDN paslaugų modelį, kuris bus apmokestinamas atsižvelgiant į GET užklausų, siunčiamų į serverį, kiekį.

Interneto laisvės įsitraukė

Nors privatumas internete yra labai svarbus dalykas daugeliui žmonių, yra ir kitų, kurie turi bijoti represinių režimų pasekmių. Gerai žinoma, kad tokiose šalyse kaip Kinija ir Iranas interneto veikla yra labai stebima.

Vyriausybės bando apriboti, kokį turinį gali pasiekti jų piliečiai ir kokias diskusijas. Pavyzdžiui, Kinijoje yra kažkas, vadinamas „puikia užkarda“. Iš esmės tai yra didelė tinklo užkarda, kuri supa visą šalį ir kontroliuoja, prie ko galima prisijungti.

Tačiau naudojant „Substratum“ tinklą tai galima apeiti. Visas tinklas yra užšifruotas ir vienintelis dalykas, kurį vyriausybės kontrolieriai galės pamatyti, yra prisijungimas prie decentralizuoto tinklo. Jie niekaip negali stebėti, ką jūs darote ar kur lankotės.

Interneto laisvė nėra tik tai, dėl ko turi nerimauti autoritarinių šalių gyventojai. Pvz., Praėjusių metų SEC žingsnis panaikinti grynąjį neutralumą gali turėti daug įtakos tiems JAV gyvenantiems piliečiams.

Iš esmės nutarimas reiškia, kad interneto paslaugų teikėjai gali taikyti skirtingus tarifus tiems, kurie nori pasiekti skirtingą turinį ir svetaines. Taigi interneto paslaugų teikėjai gali pasirinktinai apriboti jūsų prieigą, atsižvelgdami į pasirinktas svetaines.

Prisijungimas prie decentralizuoto tinklo, kuris padalija prieigos taškus ir užšifruoja srautą, reiškia, kad jūsų interneto paslaugų teikėjas neįsivaizduos, kurias svetaines lankote. Galėsite laisvai naršyti internete taip, tarsi vis dar būtų „Net Neutrality“.

Stiprūs komandos nariai

Pažvelgus į tuos, kurie yra atsakingi už „Substratum“, vartotojai turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo. „Substratum“ komandos nariai turi skirtingą išsilavinimą technologijų ir verslo srityse.

Substrato komandos nariai

Substrato steigėjai. Vaizdas per substratum.net

Kaip matyti aukščiau pateiktame paveikslėlyje, trys įkūrėjai turi daugiau nei 50 metų pramonės patirtį dirbant su tokiomis įmonėmis kaip „Apple“, HP, „Facebook“ ir daugybe kitų „Fortune 500“ klientų. Stipri komanda, be abejo, yra puikus turtas, kuris dažnai padeda atskirti perkrautą startuolių rinką.

Potencialūs substrato iššūkiai

Nors „Substratum“ idėja, be abejo, intriguoja, yra nemažai kitų „blockchain“ pagrįstų projektų, kurie siūlo panašią koncepciją ir buvo apyvartoje ilgesnį laiką..

Pvz., Turite „Golem“ (GNT), kuris naudojasi „Ethereum“ tinklu kurdamas didelį decentralizuotą virtualų super kompiuterį. Jūs taip pat turite debesų saugyklomis pagrįstų projektų, tokių kaip „Filecoin“, kurie taip pat netrukus prisijungs prie interneto, turėdami daug ICO lėšų.

Taip pat mažiau aišku, kad dalyviai bus labai paskatinti rengti „Substratum“ tinklą. Pvz., Norint talpinti, reikės kompiuterio išteklių, susijusių su procesoriaus galia ir saugykla. Kriptovaliutų kasyba yra panaši ir naudoja GPU darbo įrodymo algoritmams arba kietąjį diską pajėgumų įrodymo protokolams..

Vadinasi, šeimininkas turės nuspręsti, kuris pelningesnis. Arba jie gali pasiūlyti savo kompiuterį talpinimui, kad uždirbtų substratą, arba gali savo skaičiavimo galią paversti kriptovaliutų kasyba. Jei „Substratum“ talpinimas nėra daug mažiau išteklių reikalaujantis ar daug pelningesnis, vargu ar sulauksite daugybės šeimininkų.

Pagrindo žetonai (SUB)

Substratas yra ERC20 žetonas, kurį žmonės iš pradžių galėjo įsigyti per ICO. Tai vyko praėjusių metų rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, kai projektui pavyko surinkti apie 13,8 mln. USD.

Nors tai buvo mažesnė už jų numatytą 45 mln. USD sumą, tai vis tiek yra nemaža suma, kurią kūrėjai, be abejo, ketina tinkamai panaudoti. SUB žetonai šiuo metu prekiauja 0,454 USD. Tai galima pamatyti žemiau pateiktame grafike

SUB kainų efektyvumas

Substrato kainos efektyvumas. Vaizdas per coinmarketcap.com

Žetonų kaina per pastarąsias kelias savaites gerokai sumažėjo, o tai atitinka bendrąsias kriptovaliutų rinkas. SUB žetonai vis dar gerokai pakyla nuo ICO žetonų kainos – apie 0,08 USD.

SUB žetonus galite įsigyti tokiose biržose kaip „KuCoin“, „EtherDelta“ ir „Binance“. Gavę monetas, galite jas laikyti bet kurioje su ERC20 suderinamoje aparatinėje piniginėje arba internetinėje piniginėje, tokioje kaip „My Ether Wallet“ (MEW)..

Ateities perspektyvos substratui

„Substratum“ idėja iš tikrųjų gali pakeisti požiūrį į prieigą prie informacijos skaitmeniniame amžiuje. Vartotojų sąskaita centralizuotų žiniatinklio prieglobų rankose buvo per daug jėgų.

Substratas padeda pasiekti šiuos tikslus kurdamas tikrai decentralizuotą internetą, kuriame vartotojai galėtų pasinaudoti savo kaimynų atsargine skaičiavimo galia. Tai įgalina tuos mazgus, kurie nori tapti savo šeimininkais. Tai taip pat leidžia jiems užsidirbti papildomų pajamų.

Žinoma, yra iššūkių, kuriuos turi įveikti substratas. Yra stiprių konkurentų, o kriptovaliutų rinka šiuo metu išgyvena tam tikras neramias sąlygas. Jie taip pat turės sugalvoti būdą, kaip tinkamai paskatinti šeimininkus naudoti „Substratum“ įprastai kriptovaliutų kasybai.

Nepaisant to, „Substratum“ yra projektas, vertas jūsų dėmesio. Mes atidžiai stebėsime projektą, kad sužinotume, kaip jis vystysis ateinančiais mėnesiais.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me