Sudėtinė finansų apžvalga: „DeFi“ skolinimas ir pajamingumas

Junginys pastaruoju metu tapo didžiausiu skolinimo protokolu decentralizuotuose finansuose (DeFi).

Birželio 17 d. Įvedus savo COMP žetoną, kripto pasaulis tapo siautulingas, kai vartotojai skubėjo deponuoti savo turtą ir uždirbti nešventas palūkanų sumas kartu su kasdieniais atlygiais, mokamais COMP už dalyvavimą ekosistemoje kaip skolintojui ir (arba) skolininkui..

Hype vis dar yra horizonte su Binance nurodant COMP prieigos raktą birželio 25 d., sukeldamas 25% „Poloniex“ kainos šuolį. Staigus kriptografijos rinkų kritimas per tą patį laikotarpį nepadarė palaipsniui sudėtinių vartotojų, kuriems platformoje vis dar yra užrakinta daugiau nei 600 milijonų JAV dolerių kriptografijos.

Šio straipsnio pabaigoje jūs suprasite, kodėl žmonės taip jaudinasi dėl junginio, taip pat jo reikšmę „DeFi“ pasaulyje.

Kas yra „DeFi“?

Jei norite apgaubti galvą „Compound Finance“, pirmiausia turite tai užpildyti „DeFi“ žiniomis. Sakiniu „DeFi“ leidžia bet kam, kas internete, saugiai, decentralizuotai ir privačiai naudotis finansinėmis paslaugomis, nenaudojant tarpininko. Tai apima taupymą, prekybą, skolinimą ir beveik viską, ką paprastai darytumėte su pinigais, į kuriuos įtraukiamos centralizuotos trečiosios šalys, tokios kaip bankai.

Defi apžvalga

Decentralizuoti finansai ir tradiciniai finansai: vaizdas Šaltinis

Kaip jau spėjote, ši ekosistema apima kriptovaliutas, o ne „fiat“ valiutas (nors „DeFi“ dažniausiai naudojamos „stablecoin“ kriptos, kurios yra „susietos“ su tokios fiat valiutos, kaip USDT ar USDC, kaina). Didžioji dauguma populiarus „DeFi“ decentralizuotos programos („Dapps“) ir jose naudojamas turtas yra pastatytas ant „Ethereum“ blokų grandinės.

„Defi“ platformos

Decentralizuoti mainai kriptovaliuta: Vaizdas Šaltinis

„DeFi“ jau seniai buvo aktuali kriptovaliutų tema, gerokai anksčiau, nei „Compound“ užėmė centrinę vietą. Dar neseniai pastaraisiais mėnesiais dėmesio centre buvo tokie „DeFi“ protokolai, kaip „Kyber Network“, Atsikratyti, ir „Bancor“, kurie teikia decentralizuoto mainų (DEX) paslaugas. „DeFi“ pabaiga yra visiškas trečiųjų šalių pašalinimas iš visų vertės sandorių (taip, net „Binance“).

Kas yra junginys?

„Compound“ yra decentralizuota skolinimo platforma, kurią 2018 m. Rugsėjo mėn. Sukūrė Kalifornijos bendrovė „Compound Labs Inc.“. Kaip ir daugelis kitų „DeFi“ protokolų, „Compound“ yra pastatytas ant „Ethereum“ blokų grandinės. Nors junginys iš pradžių buvo centralizuotas, neseniai išleistas jo junginys valdymo žetonas, COMP yra pirmasis žingsnis paverčiant „Compound“ į bendruomenės valdomą decentralizuotą autonominę organizaciją (DAO).

Nors „Compound“ tikslas buvo nurodytas įvairiais būdais daugelyje skirtingų vietų, pagrindinė idėja yra tokia: naudokite savo nenaudojamą kriptovaliutą. Sudėtinis protokolas leidžia vartotojams skolinti ir skolintis 9 „Ethereum“ pagrįstus turtus, įskaitant „Basic Attention Token“ (BAT), 0x (ZRX) ir „Wrapped BTC“ (wBTC)..

Sudėtinių finansų svetainė

Sudėtinis finansavimo protokolas: vaizdas per sudėtinius finansus

Rašymo metu skolindami GPGB galite uždirbti daugiau kaip 25% metinių palūkanų (dar vadinamų APY). Norint naudoti „Compound“, nereikia žinoti, kad jūsų klientas (KYC), kovos su pinigų plovimu (AML) ar kredito įrašai yra reikalingi.

Platformos vartotojai ne tik gali uždirbti beprotiškas palūkanų normas, bet ir už COMP kriptovaliutos skolinimąsi ar skolinimą yra apdovanojami COMP žetonais. Atsižvelgiant į didelę COMP žetono kainą, tai atvėrė duris į tam tikrą „DeFi“ gimnastikos protų pakraipos lygį, kuris leido vartotojams padidinti savo APY daugiau nei 100%.

Tai yra didelė dalis priežasčių, kodėl žmonės pamišę dėl junginių. Vėliau paaiškinsime, kaip tokios beprotiškos palūkanų normos yra įmanomos. Pirmiausia turime aptarti, kaip veikia junginys.

Kaip veikia junginys?

Kaip minėta, sudėtiniame protokole vartotojai gali įnešti kriptovaliutą kaip skolintojai ir (arba) atsiimti kriptovaliutą kaip skolininkai. Užuot skolinę tiesiogiai skolininkams, skolintojai sujungia savo turtą į turto grupes, iš kurių vartotojai gali skolintis.

Sudėtiniai skolinimo fondai

Sudėtiniai skolinimo fondai: vaizdas per „Compound Finance“

Kiekvienam turtui yra telkinys (Pagrindinis dėmesio baseinas, 0x baseinas, USDC baseinas ir kt.). Vartotojai kriptografijoje gali pasiskolinti tik USD vertę, kuri yra mažesnė už jų pateiktą užstatą (pvz., 60% užstato). Suma, kurią jie gali pasiskolinti, priklauso nuo užstato likvidumo ir rinkos viršutinės ribos.

Kai skolinate kriptovaliutą „Compound“, gavote atitinkamą sumą cTokens tai paprastai yra daug daugiau nei jūs įdėjote kripto sumą. „cTokens“ yra ERC-20 žetonai, kurie sudaro pagrindinio turto dalį.

Pvz., Rašymo metu paskolinus 1 DAI, gautumėte beveik 49 cDAI „Compound“. „cTokens“ yra tam, kad vartotojai galėtų uždirbti susidomėjimą. Laikui bėgant, vartotojai gali nusipirkti daugiau pagrindinio turto, kurį jie deponavo tuo pačiu fiksuotu cToken.

Junginiai cTokens

Sudėtiniai „cTokens“ paaiškino: Vaizdas per „Compound Finance“

Skirtingai nuo senų skolinimosi paslaugų, palūkanų normos nėra nustatytos ir dėl jų nesusitaria dvi sandoryje dalyvaujančios šalys. Vietoj to palūkanų norma nustatoma pagal pasiūla ir poreikis ir nuolat atnaujinamas sudėtingu algoritmu.

Paprastai sakant, kuo didesnė turto paklausa, tuo didesnės palūkanų normos bus tiek skolintojams, tiek skolininkams. Tai skatina skolintojus skolintis ir sulaiko skolininkus nuo per didelio skolinimosi. Skolintojai taip pat gali bet kada atsiimti savo turtą.

Jei vartotojas pasiskolino daugiau nei leista dėl turto, kurį pateikė kaip įkaitą, kainos kritimo, jis rizikuoja tą užstatą likviduoti. Pasiskolinto turto turėtojai gali nuspręsti likviduoti užstatą ir įsigyti jį su nuolaida. Arba skolininkai gali grąžinti dalį savo skolos, kad padidintų skolinimosi galimybes virš likvidavimo ribos, ir tęsti kaip įprasta..

Sudėtinė likvidumo kasyba

Pagrindinė idėja likvidumo kasyba yra skatinti paskolas ir skolintojus naudoti sudėtinį protokolą. Motyvuojama tuo, kad to nepadarius, platforma palaipsniui mažės, kai skolintojai ir skolininkai palaipsniui atsisakys arba pereis prie panašių protokolų „DeFi“ erdvėje. Siekdama užtikrinti nuolat aukštą likvidumo ir dalyvavimo lygį, „Compound“ tiek skolintojams, tiek skolininkams atlygina COMP žetonais.

Sudėtinė likvidumo kasyba

Kombinuoto likvidumo kasybos paaiškinimas: Paveikslėlis Šaltinis

Tai daroma naudojant pažangią sutartį, o paskirstymo COMP atlygiai yra pagrįsti keliais veiksniais, įskaitant turto skolinimo fondo palūkanų normas ir žmonių, bendraujančių su skolinimo grupe, kiekį. 2880 COMP žetonų yra platinami kasdien, pusė eina skolininkams, kita pusė – skolintojams.

Ką daro COMP žetonas?

COMP žetonas suteikia vartotojui ne tik morką ant pagaliuko, kuris motyvuoja vartotojus naudoti „Compound“ protokolo valdymas. Tai leidžia vartotojams pasakyti apie „Compound“ ateitį. Norint atiduoti balsą, reikalingas 1 COMP ženklas, o balsai gali būti perduoti kitiems protokolo vartotojams nereikalaujant jiems iš tikrųjų perduoti prieigos rakto..

Sudėtinis valdymas

Sudėtinio valdymo žetonas: vaizdas per junginį

Visi „Compound“ pasiūlymai susideda iš vykdomojo kodo. Pasiūlymo pateikimui vartotojas turi turėti 1% viso COMP tiekimo arba perduotas iš kitų vartotojų. Pateikus, yra 3 dienų balsavimo laikotarpis, per kurį turi būti atiduota mažiausiai 400 000 balsų. Jei pasiūlymą patvirtina daugiau nei 400 000 balsų, naujas pakeitimas įgyvendinamas praėjus 2 dienų laukimo laikotarpiui.

COMP ICO

Nebuvo pradinio monetų pasiūlymo (ICO) COMP prieigos raktui. Vietoj to, beveik 60% 10 milijonų simbolinių atsargų buvo skirta investuotojams, steigėjams, dabartiniams komandos nariams, būsimiems komandos nariams ir bendruomenės augimui.

Konkrečiai, „Compound Labs Inc.“ akcininkams buvo suteikta šiek tiek mažiau nei 2,4 milijono COMP žetonų, šiek tiek daugiau nei 2,2 milijono – „Compound“ steigėjams ir komandai, būsimiems komandos nariams buvo sutaupyta mažiau nei 400 000, o šiek tiek mažiau nei 800 000 buvo skiriama bendruomenės iniciatyvoms.

COMP žetonų platinimas

COMP žetonų platinimas: Vaizdas per junginį

Likę 4,2 milijonai žetonų bus išdalinti protokolo vartotojams per 4 metus (darant prielaidą, kad dienos paskirstymas yra nuoseklus 2880). Verta paminėti, kad 2,2 milijonai COMP žetonų, suteiktų „Compound“ įkūrėjams ir komandos nariams, yra laikini ir bus „grąžinti“ po 4 metų laikotarpio. Tai leidžia pereinamąjį laikotarpį, kai steigėjai ir komanda vis tiek gali vadovautis protokolu balsuodami, nes jis palaipsniui tampa „visiškai“ autonomiškas / bendruomenės valdomas.

Kriptovaliutų pajamingumas

Nors filosofinės „DeFi“ egzistavimo priežastys yra gerai ir gerai, žmonės, kurie dabar veržiasi į tokias platformas kaip „Compound“, yra galimybė panaudoti pažangias sutartis įvairiuose „DeFi“ protokoluose ir tarp jų, kad gautų neįmanomai aukštas palūkanų normas.

Kriptovaliutų bendruomenėje tai žinoma kaip derlingumas ir iš esmės apima galvą išlenkantį skolinimosi, skolinimo ir prekybos derinį, dėl kurio Federalinis rezervas taptų gėdingas.

Derlingumas

Kriptovaliutų pajamingumas iš žemės ūkio pelno: Vaizdas Šaltinis

Derlingumas yra nepaprastai rizikingas, ir daugelis mano, kad tai yra svertinės prekybos variantas. Taip yra todėl, kad tai leidžia vartotojams prekiauti kriptografijos sumomis, kurios yra daug didesnės nei jų faktiškai sumokėta suma.

Galite galvoti apie tai kaip apie savo asmeninę piramidės schemą, kurios piramidė apversta aukštyn kojomis. Visa struktūra priklauso nuo vieno turto, kuris turi arba brangti, arba išlikti toks pats, kitaip viskas žlugs.

Derliaus ūkininkavimo ypatumai pirmiausia priklauso nuo turto, kurį bandote sukaupti. Kalbant apie sudėtinį produktyvumą, derliaus auginimas reiškia maksimalią COMP žetonų grąžą už dalyvavimą ekosistemoje kaip tiek skolintojui, tiek skolininkui.

Tai iš tikrųjų leidžia vartotojams užsidirbti pinigų skolinantis kriptovaliutą „Compound“. Tai daroma naudojant platformą, vadinamą „InstaDapp“, prietaisų skydelis, leidžiantis bendrauti su keliomis „DeFi“ programomis iš vieno atskaitos taško.

Sudėtinis derlingumas

„InstaDapp“ siūlo funkciją „Maximize $ COMP mining“, kuri gali suteikti daugiau nei 40 kartų didesnę COMP žetonų grąžą. Trumpai tai, kad jūsų gaunamų COMP žetonų USD suma viršija USD palūkanų, kurias esate skolingi už skolintus pinigus, vertę. Kaip tai veikia, buvo gana gražiai detalizuota šiame „YouTube“ vaizdo įraše bet jei neturite 30 minučių žiūrėti, mes jums suskirstysime ją viena pastraipa.

Tarkime, kad turite 100 DAI. Jūs įnešate 100 DAI į junginį. Kadangi „Compound“ leidžia naudoti tas lėšas, net jei jos yra „užrakintos“, jūs naudojate 100 DAI su „Flash Loan“ funkcija „InstaDapp“, kad pasiskolintumėte 200 USDT iš „Compound“..

Derliaus auginimo junginys

Derliaus auginimas naudojant junginį: vaizdas Šaltinis

Tada konvertuosite 200 USDT į (apytiksliai) 200 DAI, o 200 DAI vėl grąžinsite į junginį kaip skolintojas. Dabar jūs skolinate 300 DAI ir esate skolingi 200 USDT. Tai suteikia jums grąža COMP, kuri suteikia jums metinę palūkanų normą JAV doleriais, kuri gali lengvai viršyti 100%, net apskaitant palūkanų normą, kurią mokate už skolinimąsi 200 USDT.

Magija, tiesa?

Kaip minėta anksčiau, šios schemos sėkmė priklauso nuo pagrindinio turto stabilumo ar augimo. Pavyzdžiui, net jei DAI techniškai yra stabilus moneta, jis vis tiek gali svyruoti dalimi, kuri yra pakankamai didelė, kad įmirkytų smėlio pilį ir ją nuleistų. Tai linkę atsitikti su stabligėmis, kai likusi rinkos dalis svyruoja, o prekybininkai skuba apsidrausti nuo nuostolių naudodami susietus žetonus.

Sudėtinis planas

Skirtingai nuo daugelio kriptovaliutų projektų, „Compound“ iš tikrųjų neturi plano. „Compound Labs Inc.“ generalinio direktoriaus žodžiais Robertas Leshneris „Junginys buvo sukurtas kaip eksperimentas“.

Sudėtinis planas

Sudėtiniai kūrimo tikslai: Vaizdas per sudėtinį tinklaraštį

Ši citata paimta iš a Vidutinis įrašas nuo 2019 m. kovo mėn., kuris, atrodo, yra artimiausias gairėms, kurias galite rasti iš „Compound“. Jame išsamiai aprašyti 3 tikslai, kurių norėjo pasiekti projektas: suteikti paramą keliems turtui, leisti kiekvienam turtui turėti savo užtikrinimo veiksnį ir tapti DAO.

Vėlesniais mėnesiais „Compound“ reguliariai atnaujino „Medium“ naujinius. Naujausias įrašas buvo šio mėnesio pradžioje ir jo paantraštėje sakoma: „Mūsų pagrindinis darbas dėl sudėtinio protokolo yra atliktas. Laikas bendruomenei perimti atsakomybę “. Atsižvelgiant į tai, kad kūrėjų komanda sėkmingai pasiekė 3 tikslus, kuriuos ji išdėstė prieš kiek daugiau nei metus, atrodo, kad „Compound“ gali būti vienas iš nedaugelio „užbaigtų“ kriptovaliutų projektų.

Sudėtiniai plėtros pasiūlymai

Junginių kūrimo pasiūlymai: Vaizdas per junginį

Iš tikrųjų junginio ateitį nulems jo bendruomenė. Remiantis viešai matomais pasiūlymais dėl valdymo visumoje, atrodo, kad remiamo turto atsargų koeficientai ir užtikrinimo veiksniai yra koreguojami.

Trumpai tariant, rezervo veiksniai yra nedidelė dalis paskolų, kurias moka paskolos gavėjai, kurios yralikvidumo pagalvė“Esant mažam likvidumui. Atsargos koeficientas yra užstato, kurį galite pasiskolinti kaip skolininkas, procentinė dalis. Taip pat tikėtina, kad laikui bėgant prie „Compound“ bus pridėta daugiau turto.

Sudėtiniai finansai ir „MakerDAO“

Kol „Compound“ puolė sceną, MakerDAO buvo populiariausias „DeFi“ projektas „Ethereum“. Tiems, kas nepažįsta, „MakerDAO“ taip pat leidžia vartotojams skolintis kriptovaliuta naudojant „Ethereum“, „BAT“ arba „wBTC“ kaip įkaitą.

Tačiau kriptovaliuta, kurią galite pasiskolinti, nėra „tik dar vienas“ „Ethereum“ pagrįstas turtas, bet ERC-20 stablekonas, vadinamas DAI, kuris yra „švelniai susietas“ su JAV doleriu. Skirtingai nuo USDT ar USDC, kuriuos remia areštuotas centralizuotas turtas, DAI yra visiškai decentralizuota ir palaikoma kriptografija.

Junginys prieš „MakerDao“

Sudėtiniai finansai ir „MakerDao“

Kaip ir „Compound“, „MakerDAO“ neleidžia skolintis visos „Ethereum“ įkaito sumos, kurią deponavote DAI. Vietoj to galite pasiskolinti tik 66,6% Ethereum USD vertės, kurią įdėjote kaip įkaitą. Tai reiškia, kad jei deponuotumėte 100 USD vertės „Ethereum“ kaip užstatą, galėtumėte paskolą pasiimti maždaug 66 DAI. Skirtingai nuo „Compound“, šis atsargų koeficientas nekinta ir DAI yra vienintelis turtas, kurį galima pasiskolinti platformoje.

Ūkiui gauti buvo naudojami tiek „MakerDAO“, tiek „Compound“. Pakankamai juokinga, sudėtiniai vartotojai skolinosi DAI „MakerDAO“ paskolinti jį „Compound“, kai buvo didžiausia palūkanų norma. „MakerDAO“ taip pat suteikia vartotojams galimybę užrakinti savo DAI mainais už palūkanas.

Dai Stablecoin

„MakerDAO“ dėmesys DAI. Vaizdas per „MakerDao“

Nors tarp dviejų „DeFi“ milžinų yra daugybė skirtumų, pastebimi du: 1) kad „MakerDAO“ tikslas yra iš esmės paremti DAI stablecoiną ir 2) kad „Compound“ suteikia vartotojams papildomą paskatą dalyvauti už protokolo ribų (COMP).

Tai, kad junginys taip greitai aplenkė „MakerDAO“, yra gana lengva suprasti, kai du protokolai dedami vienas šalia kito. Be didesnių dalyvavimo paskatų, „Compound“ taip pat remia gerokai daugiau turto skolinant ir skolinantis. Tai suteikia pranašumo derliaus ūkiui, kuris, be abejo, yra šių „DeFi“ protokolų varomoji jėga.

Be to, „Compound“ yra daug lengviau suprasti ir naudoti nei „MakerDAO“, kuri turi išsamius skolinimosi mokesčius ir protokolus, kurie pirmiausia yra skirti DAI stabilumui užtikrinti. Kaip tai veikia, galite pamatyti čia.

COMP kainų analizė

COMP kainų istorija yra gana ribota, atsižvelgiant į tai, kad ji buvo rinkoje tik 2 savaites. Per tą laiką ji per kelias dienas kainavo nuo maždaug 60 USD iki daugiau nei 350 USD. Nuo to laiko jis sumažėjo apie 30%, tačiau išlieka stabilus, nes kriptovaliutų rinkos pasikeičia neigiama procentine dalimi.

COMP kainos efektyvumas

COMP kainos efektyvumas: vaizdas Šaltinis

Kaip bebūtų keista, atrodo, kad junginys taip pat išlaiko GPGB teigiamoje procentinėje dalyje, nes šiuo metu jis yra turtas, kurio platformos palūkanų norma yra didžiausia (apie 25%).

Rašymo metu COMP vėl padidėjo daugiau nei 10 procentų anonsas iš „Coinbase“, kad žetonas oficialiai įtrauktas į prekybos sąrašą. Kol kas negalima tiksliai pasakyti, ar nuoseklūs didelių mainų sąrašai palaiko turtą arčiau mėnulio nei Žemės.

Atsižvelgiant į apeliacinį skundą dėl panašių protokolų, tokių kaip „MakerDAO“, neatrodo tikėtina, kad šis turtas grįš iki 60 USD už kitą juodosios gulbės įvykį (ne finansinę konsultaciją!).

Kur gauti COMP kriptovaliutą

Rašymo metu galite nusipirkti COMP maždaug dvylikoje biržų, įskaitant „Coinbase Pro“, „Binance“ ir „Poloniex“. Kaip bebūtų keista, „Binance“ poros dar nėra įtrauktos į sąrašą „CoinMarke“tKepurėlė bet apima BTC, USDT, BNB ir BUSD.

COMP žetonų rinkos

COMP rinkos & Prekybos poros: vaizdas Šaltinis

Sujungus, „Binance“ 24 valandų garsumas prilygsta „Coinbase Pro“. Atsižvelgiant į rinkos viršutinę ribą, 24 valandų trukmės apyvarta yra gana maža, tačiau jei norite pasinaudoti COMP, „Binance“ ir „Coinbase Pro“ likvidumo kol kas netrūksta..

COMP kriptovaliutų piniginės

Kadangi COMP yra ERC-20 žetonas, jį galima laikyti beveik bet kurioje „Ethereum“ palaikančioje piniginėje. Sąrašas yra ilgas, tačiau yra tokie kaip „Exodus“ piniginė, „Trust Wallet“, „Atomic Wallet“, „Ledger“ ir „Trezor“ fizinės piniginės ir naršyklės piniginės, tokios kaip „MetaMask“..

Jei naudojate „Compound“ ir neketinate balsuoti, būtinai kartkartėmis perkelkite sukauptus COMP žetonus į savo piniginę. Tiesiog nepamirškite, kad privalote mažiausiai 0,001 COMP sukaupta, jei norite ją atsiimti.

Ką mes galvojame apie junginį

Nors mus jaudina junginys, yra keletas ypatumų, kurie stebėtinai nesulaukė didelio dėmesio. Pirmasis yra išskirtinai didelis COMP žetonų paskirstymas suinteresuotosioms šalims, steigėjams ir komandos nariams. Kaip minėta anksčiau, tai sudaro apie 60% viso COMP tiekimo.

Jei tai būtų koks kitas ženklas, prekybininkai ir investuotojai bėgtų į kalvas. Kai kriptovaliutos projekto steigėjai ir rėmėjai turi liūto dalį turto, tai kitiems žetonų savininkams palieka atvirą „pump and dump“ schemą, primenančią ICO pamišimą 2017–2018 m..

COMP savininkai

Kas turi daugiausia COMP kriptovaliutą ?: Vaizdas per „Compound Finance“

Antra, atrodo, kad steigėjai ir investuotojai, rėmę „Compound Labs Inc.“, yra labai įtraukti į „Compound“ bendruomenės valdymą. Viešai matomas „Populiariausi adresai pagal balsavimo svorį “rodo, kad beveik visi 50 geriausių COMP žetonų turėtojų yra žmonės, dalyvaujantys Compound Labs Inc.

Įdomu tai, kad derlingumo auginimo paslaugų teikėjas „InstaDapp“ taip pat patenka į 10 geriausiųjų..

Trečia, sunku suprasti, kaip skolinimo protokolai, tokie kaip „Compound“, galėtų būti praktiškai naudojami realiame pasaulyje. Tai visų pirma dėl to, kad yra beprasmiška skolintis turto sumą, kuri yra mažesnė už tą, kurią šiuo metu turite.

COMP skolintojai ir Skolininkai

Skolintojai ir paskolos gavėjai junginyje: Paveikslėlis Šaltinis

Kol kas labai nedaug „DeFi“ protokolų leidžia skolintis daugiau nei turite. Tai nėra problema tiems, kurie domisi derliaus auginimu, tačiau realus pasaulis, galintis skolintis daugiau nei turite, yra pagrindinis vertybinis pasiūlymas, turint paskolų paslaugas..

Nors tiesa, kad perspektyva sutaupyti pinigų DAO būtų pelningesnė (o gal net ir saugesnė) nei tai daryti per banką, atrodo sunku įsivaizduoti, kaip išliks tie aukšti APY tarifai, jei staiga pakiltų mažmeninių investuotojų paskolų pasiūloje.

Savo paties junginio algoritmas sumažintų palūkanų normą iki tokio lygio, kuris galėtų būti palyginamas su banku. Taip yra todėl, kad abejotina, ar norėtų skolintis mažiau nei šiuo metu turi žmonių lygiavertis augimas.

Juodosios gulbės renginiai

Paskutinis „Compound“ rūpestis yra tai, kaip jis galėtų įveikti juodosios gulbės įvykį. Nepažįstamiems juoda gulbė yra nenumatyta išorinė aplinkybė, sutrikdanti rinkas. Dabartinė pandemija yra juodosios gulbės įvykio pavyzdys, nes ji siuntė atsargas ir kriptovaliutas į laisvąjį kritimą kovo mėnesį šių metų.

Nors centralizuotos įstaigos turi šiek tiek galimybių reaguoti į tokius rinkos svyravimus, DAO, vykdantys iš anksto užprogramuotas išmaniąsias sutartis,.

Kovo „DeFi Crash“

Kriptovaliutų rinkos katastrofa 2020 m. Kovo mėn .: Vaizdas Šaltinis

Suprasti, kodėl tai yra problema, geriausiai galima suprasti nagrinėjant kas nutiko „MakerDAO“ per kovo blykstę. Kaip minėta anksčiau, „MakerDAO“ tikslas yra palaikyti DAI žetono stabilumą. Paprasčiau tariant, tai reiškia išlaikyti pusiausvyrą tarp apyvartoje esančios DAI USD vertės ir ją užtikrinančio užstato USD vertės. Tai daroma kaldinant ir deginant DAI prieš esamą užstatą įvairiuose kontekstuose.

Kai kovo juodoji gulbė išskleidė sparnus ir smarkiai krito kriptovaliutų kainos, tai paskatino nemažą dalį skolininkų „skliautų“ likviduoti užstatą. Kodėl? Kadangi jų pasiskolinta DAI suma staiga viršijo 66,6% rezervo ribą, kurios jiems reikia likti žemiau, kad būtų išvengta likvidavimo.

„MakerDAO“ užstatas

„MakerDAO“ užstato aukcionų aukcionai: vaizdas Šaltinis

Kaip galite įsivaizduoti, kiti sistemos vartotojai, kurie paprastai perka likviduotą užstatą su nuolaida, dvejojo, nes niekas nebuvo jo nusipirkęs ir įnešė pusiausvyrą į protokolą (kadangi DAI yra naudojama įkaitui pirkti ir tai dega).

Kai prisimenate, kad nepastovumo metu tinklai gali būti itin perkrauti, tai iš tikrųjų reiškė, kad aukcione esančių „saugyklų“ su užstatu ir norinčių bei galinčių pirkti vartotojų santykis buvo lengvai 100–1.

Tai leido kai kuriems vartotojams pirkti užstato lėšas beveik nulinėmis kainomis, kai nėra jokių faktinių aukciono dalyvių. Nors vartotojams, nusprendusiems įsigyti pigų užstatą, tai buvo puiku, „MakerDAO“ ekosistema buvo subalansuota.

„MakerDAO“ likvidavimas 2020 m

„MakerDAO“ likvidavimas 2020 m.: Vaizdas Šaltinis

Nors „Compound“ turėjo laimę neišgyventi kovo mėnesio katastrofos dabartinėje „DAO“ būsenoje, faktas yra tas, kad mes vis dar esame labai nepastovūs, kai kalbama ir apie kriptovaliutų, ir apie senas rinkas..

Ji gali labai gerai susidurti su „MakerDAO“ identiška problema, kai staigus kainos kritimas lemia skolinančių vartotojų užstato likvidavimą be pakankamai pirkėjų, kad būtų užtikrintas finansinis stabilumas ir likvidumas..

Išvada

Nepaisant šių susirūpinimų, manome, kad sudėtinis protokolas žada rimtą pažadą. Galų gale, atrodo, kad „Compound“ yra vienas iš retų ir naujausių visiškai veikiančio „DeFi“ projekto pavyzdžių, prilygstantis tokiems kaip „Ren’s RenVM“, leidžiantis decentralizuotai, saugiai ir privačiai keisti „cryptocurrency“ tarp „blockchain“..

Be to, darant prielaidą, kad sudėtinio protokolo veikimas iš tikrųjų yra perduotas bendruomenei, ji, tikiuosi, galės patobulinti platformą į kažką, kas bus naudojama už kriptografinių kultūrų tvorų tvorų dolerių žaliuoju nykščiu..

Nesuklyskite, tai, ką matome, yra naujos finansų eros pradžia. „MakerDAO“, „Kyber Network“, „Uniswap“ ir „Compound“ iš tikrųjų yra pirmieji žingsniai kur kas ilgesnėje kelionėje į pasaulį, kuriame finansai yra decentralizuoti, skaidrūs, tačiau privatūs, saugūs ir prieinami praktiškai visiems planetos žmonėms..

Čia reikia tikėtis, kad dėl „Bitcoin“ žmonės netyčia sužinos apie kai kurias įdomiausias iki šiol technologijas.

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me