Trumpai apie Ethereum vadovą – lengvas Ethereum paaiškinimas

>

Ethereum. Pavadinimas skamba šauniai, ar ne?

Už futuristinio pavadinimo yra besivystanti technologijų ekosistema, taip pažengusi, kad mokymasis apie ją panašus į „Matrix“ raudonųjų tablečių momentą.

Įgiję kai kuriuos dalykus, kuriuos „Ethereum“ gali padaryti dabar, ir tai, ką sugebės „Ethereum“ ateityje, niekada daugiau neatsigręšite, nes ateitis bus per šviesi.

1. Kas yra Ethereum?

Pirmas dalykas yra pirmas – kas yra „Ethereum“?

Šis klausimas, nors ir paprastas iš išorės, yra gana sudėtingas.

Tačiau „Ethereum“ galima apibendrinti kaip keičiamo dydžio „blockchain“ platformą protingos sutartys. Gerai, tai daug nepaaiškina, jei iš pradžių nesate susipažinę su šiais terminais.

Norite sužinoti, kas yra „Ethereum“ paprastais žodžiais? Savo esme „Ethereum“ yra platforma, skirta sukurti decentralizuotą interneto versiją, kurioje trečiosios šalys nebekontroliuoja, neturi ir nevaldo duomenų..

Panaudokime greitą pavyzdį, su kuriuo lengva susieti. Kiekvieną dieną jūs naudojatės internetu. Galbūt kuriate dokumentus naudodamiesi „Google“ dokumentais arba bendraujate su kolegomis naudodamiesi programa „Slack“, arba įsigyjate kelis pagrindinius „Amazon“ dalykus naudodamiesi naršyklėje saugoma kredito kortelės informacija.

Kai atliekate bet kurį iš šių dalykų, trečioji šalis, nesvarbu, ar tai „Google“, ar „Slack“, ar „Amazon“, valdo pačią programą kartu su leidimais naudotis jų paslaugomis ir jose esančiais duomenimis. Be to, viskas, netaikant didesnio sudėtingumo laipsnio, kai atsižvelgiama į trečiąsias šalis, kurias jie naudoja.

Kaip galite suprasti iš šio greito pavyzdžio, internetą sudaro begaliniai ryšiai su trečiosiomis šalimis dar prieš pirmąjį pelės paspaudimą ar klavišo paspaudimą.

Ką tai reiškia tau? Tai reiškia, kad jūs neturite savo duomenų ir kad neturint jokios formos valdymo teisių į šiuos tinklus, jūsų leidimas jiems gali būti bet kada atšauktas.

Norint šiek tiek pajusti paskutinį tašką, galima įsivaizduoti, kad „Slack“ nusprendžia perjungti savo programą neprisijungus, cenzūruoti ją savo šalyje ar vienašališkai pakeisti paslaugų teikimo sąlygas..

„Ethereum“ nori pakeisti šią centralizuotą, nuo trečiųjų šalių priklausančią paradigmą savo decentralizuota platforma, ant kurios gali atsirasti į vartotoją orientuotas internetas.

Kas yra „DeFi“?

Decentralizuotas finansavimas yra kažkas, kas kripto savininkams aistringai klostosi ne vienerius metus aiškinantis sąvoka.

Užuot centralizuotomis programomis, kontroliuojančiomis vartotojo duomenis ir pasilikusi karalystės raktus, „Ethereum“ programos grąžins vartotojams visą tą galią, leisdamos be lyderio programoms atsirasti su protokolo lygio taisyklėmis, kaip jos veikia..

Nustatytos vykdyti, šios programos veikia tiksliai taip, kaip suprojektuota, kai vartotojai įjungia ir išjungia, dalindamiesi tik būtinais duomenimis, reikalingais sąsajai su ta programa..

Kaip pavyzdį pagalvokite, kada paskutinį kartą išsinuomojote automobilį. Formoje po formos prašoma pateikti išsamią asmeninę informaciją, kuri dažniausiai yra abejotina svarbiausiam klausimui – ar turite teisę išsinuomoti ir vairuoti automobilį?

Kai nuomos įmonei pateikiate savo asmens duomenis, jie dabar juos turi ir gali daryti su tuo, kas jiems patinka. Tačiau pagal „Ethereum“ scenarijų su decentralizuota automobilio nuomos programa, pateiksite tik atestaciją patikrinti savo galimybes išsinuomoti ir vairuoti automobilį, nepateikiant jokių asmens duomenų.

Gerai – šaunu, bet kaip visa tai veikia?

2. Kaip veikia „Ethereum“

„Ethereum“ yra sudėtingas net sunkiems kompiuterių mokslininkams.

Taigi, praleiskime kvantinę mechaniką ir kalbėkime konkrečiai, ar ne?

Jei esate susipažinęs su „Bitcoin“ ar „blockchain“ apskritai, „Ethereum“ iš esmės veikia taip pat. Po gaubtu yra darbo sutarimo algoritmo įrodymas, reikalaujantis kalnakasių patvirtinti naujus blokus prieš kalant papildomus eterio žetonus (vadinamus ETH).

Greitas dalykas čia: nors „Ethereum“ šiuo metu yra darbo įrodymas, jis pereina prie kitokio bendro sutarimo algoritmo, vadinamo akcijų paketo įrodymu. Dėl šio žingsnio, kurį reikia atlikti bet kurią dieną, bus sukurta „Ethereum 2.0“, bet apie tai vėliau.

Tikras išsigryninimas norint suprasti, kaip veikia „Ethereum“, priklauso protingos sutartys.

Išmanioji sutartis yra lengva programa, kuri vykdys funkcijų rinkinį tiksliai taip, kaip numatyta protokole nurodytais laiko intervalais.

Nėra didelio reikalo, sakote? Priešingai, mano draugas, ir štai kodėl.

Protinga sutartis leidžia visiškai pašalinti tarpininkus nesvarbu, ar jie yra finansiniai, ar kitokie.

Įsivaizduokite, pavyzdžiui, kad norite pasiskolinti šiek tiek grynųjų, naudodami kriptovaliutą kaip įkaitą.

Naudojant Ethereum pagrįstą decentralizuotą finansų protokolą, pvz Junginys, sukuriate paskolos prašymą paskolai, kurioje nurodomas 1 metų grąžinimo laikotarpis, 50% LTV, ir mėnesio įmokos. Skolininkas pasiima jūsų paskolos prašymus, o naudojant decentralizuotą sudėtinę programą sukuriama išmanioji sutartis su konkrečia paskolos informacija.

Išmanioji sutartis priima jūsų užstatą ir išduoda paskolą, įgyvendindama susitarimą ir veiksmingai įgyvendindama. Jei pažeisite bet kurią iš paskolos sąlygų negrąžinant laiku arba neviršijant 50% LTV santykio, protinga sutartis gali nutraukti susitarimą pirmojo atveju arba likviduoti jūsų užstatą antrojoje..

Jei iki sutarties laikotarpio pabaigos viskas vyko pagal planą, išmanioji sutartis grąžina jūsų užstatą, o paskolos davėjas gauna jų grąžinimą ir palūkanas.

Protingos sutartys įgalina tikrovę peer to peer sandoriai ne tik mokėjimų siuntimu, bet ir Bitcoin atveju.

Dabar viena protinga sutartis negali atlikti visų funkcijų, reikalingų, tarkime, lažintis už 2020 m. Lapkričio mėn. Prezidento rinkimų rezultatus. Bus reikalingas visas išmaniųjų sutarčių rinkinys, bet todėl, kad sumanios sutartys gali "kalbėti" tarpusavyje „Ethereum“ programos gali suaktyvinti visas išmaniąsias sutartis, reikalingas skirtingiems veiksmams atlikti.

Patikėkite ar ne, mes net nesubraižėme viso to, ką sugeba „Ethereum“, paviršiaus.

Dar 2016 m. „Ethereum“ kūrėjai jį pavadino pasaulio kompiuteriu – šis apibūdinimas šiandien dar labiau tinka. Vadindami „Ethereum“ pasaulio kompiuteriu, kūrėjai padarė paprastą analogiją.

Vietinėms užduotims atlikti naudojate asmeninį kompiuterį, tačiau „Ethereum“ pasaulio kompiuteris, decentralizuotas ir prieinamas visiems (t. Y. Kiekvienas gali kurti programas ir naudoti tas programas), yra kompiuteris, kurį gali naudoti visas pasaulis..

3. Paaiškinta „Ethereum“ žetonas (ETH) ir „Ethereum 2.0“

Sukurti ir prižiūrėti pasaulio kompiuterį yra nelengvas darbas, ypač jei visa operacija yra decentralizuota.

Norėdami paskatinti tinklo plėtrą, priežiūrą ir naudojimą, „Ethereum“ naudoja ETH – vietinį raktą, kuris yra ir skaitmeninė valiuta, ir skaitmeninio naudingumo turtas.

ETH valdo ir kaldina panašiai kaip ir Bitcoin – kalnakasiai, kurie naudoja specializuotą kompiuterinę įrangą blokams patvirtinti.

Kaip ir vairuojant automobilį, norint atlikti bet kokius veiksmus su „Ethereum“ tinklu, reikia degalų. „Ethereum“ naudoja ETH, užuot naudojęs tą žalingą iškastinį kurą, į priekį.

Kuo didesnis veiksmas ir ilgesnė trukmė, tuo daugiau dujų reikia sumokėti ETH. Keičiantis naftos paklausai, keičiasi ir dujų kainos – o kintant „Ethereum“ blokų grandinės paklausai, ETH dujų kainos taip pat kyla ir mažėja..

Norėdami sekti ETH dujų kainas, galite sužinoti ETH degalinė. Tai puikus vadovas apskaičiuojant, kiek ETH jums reikės piniginėje prieš sudarant sandorį.

Tačiau netrukus „Ethereum“ pereina prie bendro sutarimo įrodymo, pakeisdama viską, kaip elgiamasi su tinklo valdymu, ir amžinai pakeisdamas ETH vaidmenį.

Užuot pasikliavęs kalnakasiais, „Ethereum“ pereis prie žymiai labiau decentralizuotos valdymo sistemos, kuri remiasi suinteresuotosiomis šalimis.

Dalyvis yra tas, kuris turi ir turi mažiausiai 32 ETH, kad patvirtintų „Ethereum“ tinklą.

Minimalus 32 ETH yra esamos ETH žetonų vertės padidėjimas. Stakeriai gaus nuo 4% iki 10% grąžos už savo ETH, sukurdami didelę paskatą visiems, norintiems padėti veikti „Ethereum“ tinklui.

Jei nustatoma, kad tinklo tikrintojas veikia piktybiškai, jų ETH akcijų paketas sumažėja, o tai reiškia, kad jie praranda kai kuriuos arba visus su jais susijusius ETH žetonus.

4. Kaip laikyti Ethereum (ETH)

„Ethereum“ saugojimas yra kitoks nei „Bitcoin“ kaupimas.

„Ethereum“ tinkle naudojamas žetonų protokolo standartas, vadinamas ERC-20 – taigi, norint išsaugoti ETH ir visus „Ethereum“ pagrįstus žetonus, jums reikės su ERC-20 suderinamos piniginės.

Šiomis dienomis didžioji kriptovaliutų dalis yra ERC-20. Taip yra todėl, kad didžiulis „Ethereum“ populiarumas kūrėjų bendruomenėje sukėlė tūkstančius ERC-20 žetonų.

Norėdami laikyti „Ethereum“ kriptovaliutos piniginėje, turite dvi galimybes:

  1. „Ethereum“ programinės įrangos piniginė – programinės įrangos piniginės yra mobiliųjų programų arba stalinių kompiuterių piniginės, kurios yra tinkamos ERC-20. Jie paprastai yra saugūs tol, kol jūs esate patikimoje „Ethereum“ piniginėje, ir siūlo daugiau lankstumo kalbant apie daugelį saugomų išteklių nei aparatinės piniginės..

  2. „Ethereum“ aparatinės įrangos piniginė – jei ieškote saugumo, nežiūrėkite toliau kaip į aparatinę piniginę, skirtą „Ethereum“ saugoti. Aparatinės piniginės yra panašios į mažas USB atmintines ir leidžia išlaikyti „Ethereum“ saugomą neprisijungus ir toli nuo tiesioginių tinklų – ir įsilaužėlių, kurie nuo jų priklauso, kad pavogtų kriptovaliutą..

Nepaisant to, kurį maršrutą pasirinksite „Ethereum“ saugoti, vienintelis tikrasis taškas yra tas, kad piniginė turi būti suderinama su ERC-20, tačiau yra daugybė pasirinkimo galimybių.

Geriausi ETH statymo baseinai

Kadangi statymas yra gana nauja sąvoka, galite nežinoti, kaip tai veikia. Peršokite į straipsnį, kad sužinotumėte.

Papildomi geri skaitiniai

Atvejo analizė: mašininio mokymosi naudojimas portfelio valdymui

Prekybos kriptovaliutomis robotai – pilnas vadovas

Kryptinio portfelio valdymo slenkstinis balansavimas

„Python“ scenarijai šifravimo prekybos robotams

„Bitcoin Price Live Ticker“ scenarijus (naudojant „Websockets“)

Krevetės yra kriptovaliutų socialinė prekybos platforma. Prisijunkite prie bet kurios iš 16 geriausių šifravimo biržų, automatizuokite savo portfelio strategiją ir nukopijuokite geriausius pasaulio prekybininkus.

Sekite mus „Twitter“ ir Facebook jei norite sužinoti naujienas ir užduokite klausimų mūsų nuostabioms, aktyvioms bendruomenėms Telegrama & Nesantaika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me