Vandenyno protokolo apžvalga: decentralizuota „Web 3.0“ duomenų ekonomika

Duomenys per pastaruosius kelerius metus tapo daugelio verslo operacijų sąsaja. Užuot paprasčiausia dalimi tapus verslo sprendimų dalimi, duomenys tapo strateginiu turtu, turintys konkrečią vertę kiekvienai sėkmės siekiančiai įmonei..

Duomenys yra plačiai paplitę, nes jie kuriami kiekviename verslo lygmenyje, pradedant vartotojų duomenimis, skatinančiais pardavimą, ir finansiniais duomenimis, kurie lemia daug verslo sprendimų. Augant duomenų svarbai, auga ir jų rinkimo greitis. Apskaičiuota, kad 2016 m. Buvo sudaryta 16 Zetabaitų (ZB) duomenų, tačiau iki 2025 m. Šis skaičius padidės iki 160 ZB duomenų.

Interneto duomenų augimas

Duomenų apie kiekvieną dieną sugeneruojama apžvalga. Vaizdas per Raconteur.

Šis didžiulis surinktų duomenų kiekio augimas suteikia galimybę įmonėms naudoti tuos duomenis, taip pat įmonėms yra galimybė gauti pajamų iš pajamų. Deja, tikroji tiesa šiandien yra ta, kad dauguma duomenų yra tiesiog švaistomi ir nenaudojami tų pačių organizacijų, kurioms gali būti naudinga įtraukti duomenis į kasdienį veiklos planavimą. Taip atsitinka todėl, kad tiek daug duomenų rinkimo sistemų yra uždarytos, o tai neleidžia dalytis viešaisiais ir įmonės duomenimis daugelyje vidaus ir išorės verslo padalinių ir asmenų.

Vienas iš būdų, kaip galima pagerinti duomenų naudojimą, yra technologijų naudojimas.

Pristatome vandenyno protokolą

Vandenyno protokolas projektas bando sukurti decentralizuotą keitimąsi duomenimis, kuris galėtų atrakinti dirbtinio intelekto generuojamus duomenis. Jis naudoja „blockchain“ technologiją, kriptovaliutų žetonus ir išmaniąsias sutartis, kad duomenų vartotojai būtų susieti su duomenų tiekėjais. Tai leidžia dalytis duomenimis užtikrinant visų dalyvių pasitikėjimą, skaidrumą ir atsekamumą.

Vandenyno protokolas „Mantaray“

Vienas iš Okeano talismanų. Vaizdas per „Oceanprotocol.com“

Vandenyno protokole duomenų savininkai gali kontroliuoti savo duomenis, nebūdami užrakinti vienoje rinkoje. Projektas sujungia „blockchain“ technologiją ir duomenų mainų sistemą, kad būtų sukurta duomenų ekosistema. Pagal vandenyno protokolą vartotojai ir įmonės galės dalyvauti naujoje duomenų ekonomikoje, kuri tęsiasi visame pasaulyje, paliesdama kiekvieną verslą, asmenį ir įrenginį. Siekiama grąžinti duomenų galią į tikrųjų tų duomenų savininkų rankas, leidžiant jiems pasinaudoti duomenų esama verte.

Vandenyno bendruomenėje rasite platų pjūvį asmenų, pradedant dirbtinio intelekto / duomenų kūrėjais, baigiant verslu ir ne pelno siekiančiomis korporacijomis, baigiant kriptografijos entuziastais ir kitais asmenimis, kurie tiki vandenyno protokolo pasiūlyta ateitimi. Kadangi „blockchain“ pereina prie v4 ir v5, finansavimas taps visiškai decentralizuotas, nes valdymas pereina į DAO.

Tai užbaigs tuos, kurie buvo neįtikėtini „Ocean“ komandos metai, taip pat užbaigs paskelbtą planą, kai komanda toliau visiškai decentralizuotai plėtoja savo viziją..

Kas yra duomenų ekonomika?

Kaip jau sužinojome, mūsų pasaulį lemia duomenys, tačiau didžiąją dalį šių duomenų saugo ir kontroliuoja nedaug įmonių ir vyriausybių. Tokios kompanijos kaip „Google“ ir „Facebook“ (be kita ko) išmoko rinkti naudotojų duomenis ir uždirbti nešvankias pinigų sumas, pakuodamos ir parduodamos tuos duomenis per reklamą..

Duomenų ekonomika

Kas turi jūsų duomenis? Vaizdas per Youtube.com

Įdomu tai, kad šį pajamų gavimą sudarė AI sistemos, o didėjant surinktų duomenų kiekiui, dirbtinis intelektas tampa vis tikslesnis. Tai leidžia skelbimams tapti dar tikslesniais ir padidina duomenis valdančių įmonių pajamų srautus, todėl jie tampa vertingiausiomis organizacijomis planetoje.

Ką turime žinoti, kaip išlyginti prieigą prie duomenų ir kaip užtikrinti, kad tinkami duomenų savininkai galėtų užsidirbti pinigų iš savo duomenų, jei jie tai nusprendžia.

„Ocean“ uždavinys buvo padaryti teisingesnę prieigą prie duomenų, taikant technologijų ir valdymo derinį, kuris užtikrins duomenų skaidrumą ir užtikrins visų duomenų ekosistemos dalyvių pasitikėjimą.

Vandenyno protokolo ekonomika

Pagrindinis vandenyno protokolo ekonominis modelis. Vaizdas per vandenyno protokolą dienoraštis.

Kaip jūs tikriausiai jau žinote, 2020 m. Kiekviena jūsų lankoma svetainė tam tikru būdu renka informaciją apie jus. Jūs matėte iššokančiuosius langus, informuojančius, kad atitinkamose svetainėse naudojami slapukai ir kad jie „vertina jūsų privatumą“, bet ar tikrai? Kiek iš tikrųjų skyrėme laiko perskaityti paslaugų sąlygas, susijusias su šiais iššokančiaisiais langais?

Jei turite, žinote, kad iš esmės šie dokumentai yra tam, kad informuotų jus, jog svetainė renka bet kokią informaciją, kurią tik įmanoma, apie jūsų naršymo įpročius ir kad svetainę palaikanti įmonė naudos visus ir visus surinktus duomenis bet kokiu matomu būdu tinka.

Tai apima reklamavimą jums pagal jūsų naršymo istoriją, bet taip pat apima jūsų duomenų pardavimą kitoms įmonėms, kad jos galėtų reklamuotis ir jums. Visa tai uždirba milijardus dolerių technologijų įmonėms, dalyvaujančioms renkant duomenis, tačiau visa tai vyksta šešėlyje, kur mažai kas net žino, kad tai vyksta.

Duomenų ekonomikos iššūkis

2020 m. Duomenų ekonomikoje yra daug iššūkių. Vaizdas per Devpost.com

Tam tikru momentu duomenys tapo vertingiausia mūsų turima preke. Duomenys jau yra 11 trln. USD arba 15% pasaulio BVP vertės pramonė, o per ateinančius 5 metus tikimasi išaugti iki 25%. Duomenų pramonė yra didžiulė ir toliau auga ir auga.

„Ocean“ nenori sustabdyti duomenų rinkimo, tačiau nori, kad tai būtų sąžiningiau asmenims.

Vandenyno protokolo vertės

Vandenyno fondas ir su juo susijusi vandenyno protokolo komanda palaikė šias vertybes:

  • Atrakinkite turimus duomenis, kad jie būtų prieinami platesniam organizacijų ir asmenų ratui. Tai taip pat padės išlaisvinti didžiąją dalį latentinio duomenų potencialo.
  • Grąžinkite asmens duomenų kontrolę faktiniams asmenims ir paprašykite jų sutikimo, kad duomenų teikėjai galėtų naudoti asmens duomenis. Tai apima teisių suteikimą ir duomenų kontrolę, ir tai bus galima patikrinti atliekant reguliarius auditus.
  • Decentralizuokite valdymą ir padarykite jį skaidrų, pasitelkdami demokratinius idealus, kad kapitalas sistemoje būtų atsietas nuo sistemos valdymo, tuo pačiu užtikrinant, kad piliečiai sistemoje šiek tiek kontroliuoja.
  • Skleiskite turtus, sukurtus renkant ir platinant duomenis. Apdovanojimai bus nuosekliai platinami ir nebus skatinama spekuliuoti.
  • Aktyviai dirbkite laikydamiesi duomenų privatumo ir atitikties taisyklių apribojimų, kad išlaikytumėte pagrindines žmogaus teises į asmens duomenų privatumą ir turinį, kad galėtumėte dalytis ar parduoti tokius duomenis.

Kaip minėta pirmiau, duomenų rinkimas ir platinimas yra didžiulė ekonomika. Naudodamas „blockchain“ technologiją, „Ocean Protocol“ tikisi išspręsti visuotinio keitimosi duomenimis, kuriame gausu duomenų, kuriais galima pasitikėti, kūrimo iššūkius.

Patikimi duomenys

Decentralizavimas padeda užtikrinti pasitikėjimą. Vaizdas per „Oceanprotocol.com“

Ši „blockchain“ sistema yra alternatyva didelių technologijų korporacijų oligarchijos augimui, kurios nesugeba užtikrinti skaidrumo ar pasitikėjimo, taip pat panaikina asmens duomenų kontrolę ir nuosavybės teises, todėl prarandamos asmens laisvės..

Duomenų turgavietės & Duomenų mokslo įrankiai

Įmonės jau gana seniai žino, kad duomenys turi vertę. Neseniai žmonės taip pat suprato, kad jų pačių asmens duomenys turi vertę. Iki šiol bandymai sukurti šių duomenų prekyvietes buvo nesėkmingi dėl nerimo dėl privatumo ir duomenų kontrolės. „Ocean“ siūlo sprendimus abiem:

Kontrolė: „Ocean“ taiko sąvoką, kurią naudoja ne laisvės atėmimo žetonai, kai žetonai nekontroliuojami. Tuo pačiu būdu rinka niekada nekontroliuos duomenų.

Privatumas: Oceanas mano, kad galite turėti turgaviečių, kur galima pirkti ir parduoti privačius duomenis nepakenkiant privatumui. Nors tai skamba prieštaringai, Okeanas mano, kad tai įmanoma, apskaičiavus duomenis, kad jie būtų prieinami tik dirbtiniam intelektui.

Duomenų žetonai & „DeFi“ diegimai

Oceanas mano, kad duomenų prieigos raktų naudojimas yra raktas į gerinant „Web3“ kūrėjų patirtį, taip pat suteikiant geresnę įtaką kitai „Web3“ infrastruktūrai ir piniginėms.

Protokolas žymės prieigos valdiklius, paversdamas jūsų piniginę duomenų saugykla. Kad būtų tiksliau, kriptografinėse piniginėse bus žetonai, suteikiantys teisę naudotis duomenimis. Taigi šifravimo piniginės turės duomenų teises, o šias teises perduoti taip pat lengva, kaip siųsti žetonus į kitą piniginę ar adresą. Tai padaro kriptografines pinigines nauju duomenų tvarkymo būdu.

Vandenyno turgaus architektūra

„Ocean Compute-to-Data“ architektūra. Vaizdas per „Ocean Protocol“ baltraštį.

Duomenų žetonai vandenyne tampa tarsi API, leidžiančia duomenims tekėti ekosistemoje. Jie veiksmingai sujungs dirbtinį intelektą, mašininį mokymąsi ir duomenų mokslą su „blockchain“ ekosistema ir leis tiems duomenims egzistuoti kaip finansiniam turtui. Tai įtraukia duomenis į decentralizuoto finansavimo pasaulį („DeFi“) ir suteikia galimybę tokiems dalykams kaip duomenų paskolos, duomenų DEX, duomenimis paremti stabilūs pinigai ir duomenų žetonai finansinėje tiekimo grandinėje. „DeFi“ jau yra didžiulis, tačiau papildžius duomenis rinkiniu, „DeFi“ laukia dar šviesesnė ateitis.

Vandenynas veiks kaip pagrindinis duomenų ekonomikos sluoksnis. Gimtoji OCEAN žetona bus sistemos rezervinė valiuta (įkeičiant akciją), taip pat taps finansavimo platforma ir duomenų ar turto platforma su mainų vienetu..

Vandenyno žetonas

OCEAN prieigos raktas yra naudingumo ženklas, naudojamas vandenyno tinkle duomenims ir paslaugoms pirkti ir parduoti. Jis taip pat teikiamas kaip atlygis už duomenų tvarkymą ir kaupimą siekiant užtikrinti likvidumą. Taip pat planuojama jį naudoti decentralizuotam valdymui ateityje. Jis taip pat naudojamas kuriant duomenų žetonus prekyvietėms valdyti.

Iš esmės „OCEAN“ ženklas yra prekė, valdanti visą duomenų ekonomiką ir skatinanti bendruomenę suteikti išteklių, reikalingų tinklui apsaugoti ir išplėsti..

Vandenyno protokolo sistema

Srauto schema, kurioje išsamiai aprašyta sistema, kuria valdomas vandenyno protokolas. Vaizdas per „Ocean Protocol“ baltraštį.

Okeano žetonas buvo sukurtas, nes nors ekosistema kaip mainų vienetą galėjo naudoti esamą žetoną, pvz., Ethereum, protokolui reikėjo, kad vietinis žetonas būtų naudojamas kaip atlygio forma ir nustatant pinigų politiką. Tai nebūtų įmanoma, jei protokolas kaip išorinę prieigos raktą naudos kaip vertės terpę, nes protokolui reikalinga pinigų tiekimo kontrolė. Be to, bet koks trečiosios šalies žetono nepastovumas būtų sutrikusios tvarkingiems mainams turgavietėse, sukurtose „Ocean“ tinkle..

Tinkle yra keturi pagrindiniai veikėjai, kurie naudoja ir gauna OCEAN žetonus:

Vandenyno duomenų teikėjai: Tai sistemos veikėjai, turintys duomenų ir norintys juos pateikti kitiems už kainą. Kai kiti sunaudoja duomenis, jie kompensuoja duomenų teikėjams OCEAN žetonus.

Vandenyno duomenų kuratoriaiKuriant kuratorių rinkas „Ocean“ turi unikalią koncepciją. Iš esmės tai yra būdas žmonėms pasverti, kurie duomenys yra geri, o kurie – blogi. Kadangi „Ocean“ yra decentralizuota sistema, tai nėra vaidmuo, kurį gali atlikti centralizuotas komitetas. Vietoj to, „Ocean“ leidžia visiems, turintiems rinkos srities patirties, veikti kaip kuratoriui ir uždirbti „OCEAN“ žetonus kaip atlygį už paslaugas, išnaikinant blogus duomenis rinkoje. Kuratoriai laikosi sąžiningai, sudėdami savo žetonus, norėdami pranešti apie geros kokybės duomenis.

Vandenyno aktorių registras: Kadangi „Ocean“ yra atviras, reikia ne tik tvarkyti duomenis turgavietėse, bet ir kuruoti sistemos dalyvius. Veikėjų registras tai pasiekia reikalaudamas iš sistemos veikėjų žetonų, kurie daro gerą elgesį ekonomiškai patrauklų ir leidžia už blogą elgesį lengvai nubausti.

Vandenyno laikytojai: Galiausiai yra tinklo mazgų, kurie leidžia rinkmenas paleisti paleidę „Ocean“ programinę įrangą. Vandenyno mazgai vadinami Laikytojais. Kaip ir kiti dalyviai, jie gauna OCEAN žetonus už savo atliekamą paslaugą, įskaitant leidimą duomenų tiekėjams pasiūlyti duomenis tinklui.

Vandenyno protokolo komanda

Kaip ir daugelio „blockchain“ projektų atveju, „Ocean Protocol“ taip pat turi didelę ir įvairią profesionalų komandą, skirtą vizijai, kaip atlaisvinti duomenis naudojant dirbtinį intelektą. Pagrindinė apytiksliai 40 narių komanda yra išsibarsčiusi visame pasaulyje ir turi daug įvairių pramonės šakų, įskaitant dirbtinį intelektą ir „blockchain“ technologijas, taip pat verslą ir rinkodarą. Daugelis narių yra verslininkai, turintys patirties steigti savo įmones prieš prisijungdami prie „Ocean“.

Pagrindinis „Ocean Protocol“ projekto įkūrėjas ir generalinis direktorius yra Bruce’as Ponas, kuris taip pat buvo „BigchainDB“ įkūrėjas ir generalinis direktorius prieš pradedant kurti vandenyną. Jis taip pat buvo įmonės „Avantalion Intl Consulting“ įkūrėjas, kurio misija buvo teikti bankininkystės paslaugas bankams. Jis buvo ten nuo 2008 iki 2013 m., Padėdamas bendrovei sukurti daugiau nei 18 finansinių paslaugų bendrovių ir bankų tose pasaulio vietose, kur bankai, turintys banką, istoriškai turėjo mažai arba visai neturėjo galimybės naudotis bankininkyste..

Vandenyno protokolo steigėjai

Du iš vandenyno protokolo steigėjų. Vaizdas per „Oceanprotocol.com“

Antrasis projekto vykdytojas yra Trentas McConaghy. Trentas yra dirbtinio intelekto specialistas nuo darbo pradžios Kanados vyriausybėje dar 1997 m. Jis taip pat įkūrė įmonę ADA, kuri naudoja dirbtinį intelektą, kad padėtų analoginių grandinių projektuotojams greičiau pritaikyti grandines..

ADA buvo įsigyta 2004 m., O Trentas perėjo į „Solido“, kitos bendrovės, naudojančios dirbtinį intelektą schemų kūrėjams, įkūrimą. Šią įmonę „Siemens“ įsigijo 2017 m., O tuo metu 19 iš 20 geriausių pasaulio puslaidininkių firmų ją naudojo kurdami lustų dizainą..

2020 m. Gairės

Vandenyno komanda buvo nepaprastai didelė užimtas 2020 m. Metai prasidėjo beta rinkos atidarymu, po to sekė V2, kuris ne tik integravosi į turgų, bet ir leido apskaičiuoti duomenis. Tai išsprendė privačių duomenų dalijimosi rinkoje problemą, jų viešai neatskleidžiant. Su V2 duomenų savininkams buvo suteikta galimybė parduoti savo duomenis, tuo pačiu išlaikant tų duomenų kontrolę ir privatumą.

Vandenyno 2020 m. Planas

Kas įvyko ir bus 2020 m. Vaizdas per Oceanprotocol.com

Vėliau tais metais buvo įkurta bendruomenės rinka, tačiau įspūdingiausi pakeitimai buvo padaryti 2020 m. Pabaigoje. Tai apima V3 išleidimą, kuriame pristatyti turgaviečių duomenų žetonai, taip pat naują savųjų žetonų dizainą, leidžiantį statyti ir skatinti. Tai taip pat apėmė V5 paleidimą, kuris prie protokolo prideda leidimą neturintį substratą.

Paskutinis planuojamas atnaujinimas, numatytas 2020 m. (4 ketvirtį), yra V4, kuris įves decentralizuotą valdymą, kad projektas išliktų savarankiškas, numatant programinės įrangos kūrimo finansavimą ekosistemai ir bendruomenei, taip pat skatinant duomenų tiekimą..

Vandenyno žetonų platinimas

Visą „Ocean“ protokolo ekosistemą maitina „ERC-20 OCEAN“ prieigos raktas, naudingumo ženklas, leidžiantis bendruomenei gauti pajamų iš duomenų ir paversti duomenų rinkinius žvalgyba, su kuria įmonės gali imtis veiksmų..

VANDENyno žetonas naudojamas

Naudojamas OCEAN prieigos raktui. Vaizdas per „Oceanprotocol.com“

Didžiausias tiekimas yra 1,41 mlrd. OCEAN žetonų, iš jų jau išleista daugiau nei 613 mln. Žetonas naudoja paslaugų įrodymą kaip savo sutarimo mechanizmą ir veikia ekosistemoje kaip priemonė apsaugoti tinklą ir kaip paskata duomenų teikėjams ir kitiems ekosistemos dalyviams. Tai taip pat bus valdymo ženklas, kai tinklas bus visiškai decentralizuotas, ir taip pat bus naudojamas duomenims pirkti ir parduoti ekosistemoje..

Planuojama, kad 51% viso OCEAN žetonų kiekio bus išmokėta pagal į Bitcoin panašų emisijos grafiką, kuris užtruks dešimtmečius, kol bus visiškai išmokėti visi žetonai. Šie ženklai yra skirti finansuoti bendruomenės projektus, kuriuos kuruos „OceanDAO“.

Tarptautinė „Bittrex“ IEO

„Ocean“ turėjo pradinį finansavimo etapą 2019 m. Pirmąjį ketvirtį, ir nors projektas surinko 1,85 mln. USD per šį finansavimo etapą, jie nepasiekė 8 mln. USD finansavimo tikslo.

Vandenyno IEO sąlygos

Antrojo etapo „Ocean“ finansavimo „Bittrex“ sąlygos. Vaizdas per „Ocean Protocol“ tinklaraštį.

Antrasis finansavimo etapas buvo vykdomas per „Bittrex IEO“ schemą ir prasidėjo 2019 m. Balandžio 30 d. Šiame antrajame finansavimo etape buvo 56,4 mln. OCEAN žetonų (4 proc. Viso tiekimo), atidėtų parduoti. Kiekvienas žetonas buvo parduotas už 0,12 USD kainą. Individualiems pirkėjams iš viso buvo skirta 5000 USD vertės žetonų, o vienintelė priimta mokėjimo priemonė buvo „Bitcoin“.

Šis antrasis pasiūlymas buvo nepaprastai sėkmingas, nes komanda surinko 30,65 mln. Dolerių, o tai buvo tiesiog drovus tikslas pasiekti 31,6 mln. IEO truko tik 3 dienas, o OCEAN žetonas buvo įtrauktas į paskutinę „Bittrex“ dieną.

VANDENYNAS „Price Action“

Nuo 2019 m. Gegužės mėn. „Bittrex“ OCEAN žetono įtraukimas į sąrašą buvo įtrauktas į daugelį kitų biržų, o nuo 2020 m. Lapkričio mėn. Didžiausia OCEAN prekybos apimtis yra „Binance“..

Vandenyno protokolo kaina

OCEAN žetonų kainų istorija 2020 m. Vaizdas per Coinmarketcap.com

Ženklinė kaina taip pat gerokai padidėja nuo 0,12 USD IEO pasiūlymo kainos. 2020 m. Lapkričio mėn. OCEAN žetonų kaina siekia šiek tiek daugiau nei 0,46 USD, kad grąža būtų beveik 300%. Visų laikų žetono žemiausia kaina buvo pasiekta netrukus po IEO, nes iki 2019 m. Rugpjūčio 10 d. Kaina nukrito iki 0,013653 USD. Visų laikų aukščiausia žetono kaina įvyko maždaug po vienerių metų, nes 2020 m. Rugpjūčio 18 d..

Išvada

„Ocean Protocol“ dirba dviejose pramonės šakose, kurios yra tik pradinėje stadijoje. Tiek „blockchain“, tiek didžiųjų duomenų technologijos jau padarė didelę pažangą, tačiau abiejose srityse vis dar liko daug plėtros, augimo ir atradimų.

Be to, vandenynas taip pat remiasi dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi technologijomis, kurios abi taip pat yra labai ankstyvoje jų vystymosi stadijoje. Būtent šios technologijos padės „Ocean“ savo duomenis paversti privačiais, patikimais ir patikimais.

Apibendrinant akivaizdu, kad „Ocean“ ir jo patyrusių bei talentingų kūrėjų komanda eina keliu, kuris ateityje gali sukelti staigų augimą, nes jo naudojamos technologijos tampa brandesnės..

Nuolatinis OCEAN žetono kainos augimas liudija bendruomenės įsitikinimą, kad projektas eina teisingu keliu ir kad jis tenkina poreikius. Duomenų yra visur, o „Ocean“ ras būdą, kaip tuos duomenis supakuoti ir užtikrinti, kad oligarchai, vyriausybės ir korporacijos nepasinaudotų asmenimis.

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me