Venesuela sukurs valstybinę kriptovaliutą – ar tai veiks?

Venesuelos prezidentas Nicholas Maduro turi paskelbė kad jo šalis pradės kurti naują kriptovaliutą „Petro“. Tai yra atsakas į hiperinfliaciją ir kitas finansines bėdas, nuo kurių šalis kenčia pastaraisiais mėnesiais.

Tikimasi, kad naujoji kriptovaliuta bus paremta naftos atsargomis, auksu ir deimantais. Ką tai reiškia Venesuelai ir apskritai kriptovaliutai?

Prognozės pildosi?

Analitikai kurį laiką prognozavo, kad vienas pagrindinių būsimos kriptovaliutos įsisavinimo signalų yra tai, kad maža ar kenčianti šalis priims arba nusistovėjusią kriptovaliutą, arba padarys savo. Keletas kitų spaudos atstovų aptarė tai, kad krizės metu Bitcoin tapo pagrindine Venesuelos valiuta.

Iš dalies taip yra todėl, kad sunku įsigyti pakankamai didelę užsienio popieriaus valiutą, pavyzdžiui, JAV dolerį. Kai kurie taip pat spėjo, kad Venesuela yra bent iš dalies atsakinga už pastarojo meto Bitcoin kainų padidėjimą.

Kliūtys Venesuelos kriptovaliutų ateičiai

Kai kurie Venesuelos vyriausybėje priešinasi Nicolasui Maduro pareiškė kad ši jo svajonė neišsipildys ir kad ji yra nereali. Atmeskime politiką nuošalyje ir apsvarstykime kai kurias nacionalinės kriptovaliutos, skirtos plačiai naudoti tokioje šalyje kaip Venesuela, sukūrimo realijas..

Pirmasis klausimas yra faktinis pačios valiutos sukūrimas. Sukurti kriptovaliutą dabar yra lengviau nei kada nors anksčiau. Tačiau tam vis tiek reikalinga tam tikra techninė patirtis, kad užtikrintumėte, jog kuriate kažką saugaus ir keičiamo dydžio. Prezidento Maduro pasakytoje kalboje nėra apibūdinta nė viena „Petro“ slypinti techninė detalė.

Pvz., Neaišku, ar jis veikia savo „blockchain“, ar tai yra ERC-20 prieigos raktas, ar tai yra privatus „blockchain“.

Mes nežinome, ar bus kokia nors kasyba, ar ji yra visiškai išminuota, kaip „Ripple“. Kas neduos kasybos, kas užtikrins visas operacijas tinkle? Ar bus mokami sandoriai? Kas tuos mokesčius surinks?

O Petro piniginės?

Antrasis klausimas apie valiutą bus piniginės. Kaip žmonės ketina laikyti, išleisti, dalintis ir gelbėti „Petro“? Tokioje šalyje, kaip Venesuela, kenčianti nuo ekonominių nesantaikų, atrodytų logiška, kad geriausias būdas plačiai paplitusiai piniginei bus „Android“ pagrįsta programa..

Pvz., Programa, kuri galėtų greitai saugoti ir dalytis valiuta ir adresais per QR kodus, panašiai kaip Kinija išgyvena mobiliųjų mokėjimų revoliuciją su „Alipay“ ir „WeChat pay“. Užuot pasikliavę tokia technologija kaip bekontakčiai mokėjimai, kuriuos naudoja „Apple Pay“, QR kodai leidžia geriau suderinti įrenginius, nes tam reikia tik ekrano ir fotoaparato. Dalykai, kuriuos turi beveik visi išmanieji telefonai.

Paskutinis dalykas, kurį turime apsvarstyti, yra kriptografinės valiutos paskirstymas. Pavyzdžiui, kaip žmonės gaus „Petro“? Ar jiems reikės eiti į vyriausybės įstaigą ir aprūpinti mainų agentus nacionaline valiuta bolivaru ir mainais gauti „Petro“ į savo mobiliąją piniginę?

Tai taip pat kelia abejonių dėl korupcijos. Ar „Petro“ bus platinamas visiškai skaidriai? Arba, jei valiuta bus iš anksto išgauta, ar tai tiesiog sumažės iki plačiai paplitusių pinigų, tokių, kurie šiandien sunaikino bolivaro vertę?

Nekreipdamas dėmesio į „Petro“ dėl bitkoino

Paskutinė aplinkybė, kuri gali atsitikti, net jei „Petro“ įdiegimas ir palaikymo technologija yra sėkminga, yra ta, kad žmonės gali ja nesirūpinti ir ja nepasitikėti. Venesuela jau pastebėjo didelį Bitcoin vartotojų skaičiaus augimą. Taip yra dėl to, kad „Bitcoin“ jau turi daug patikimos ir saugios infrastruktūros, kuria galima atlikti sandorius.

„Bitcoin“ taip pat turi daug nemokamų piniginių, skirtų praktiškai bet kokio tipo kompiuterinėms platformoms ar mobiliesiems įrenginiams.

Mes taip pat nežinome, ar „Petro“ matys kokią nors įvaikinimo formą už Venesuelos ribų. Tai svarbus faktas, kuris gali labai paveikti jo vertę visame pasaulyje. Pvz., Jei niekas nenaudoja „Petro“ sandoriams už Venesuelos ribų, tai jis greičiausiai negaus arba beveik nepriimtų savo šalies ir taip nugalėtų savo tikslą.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me