Kas yra atskirtas liudytojas?

Atskirtas liudytojas arba „SegWit“, kaip paprastai vadinama, ką tik buvo įdiegtas „Bitcoin Blockchain“ ir buvo dislokuotas „LiteCoin“ tinkle dar šių metų gegužę. Nors tai tapo tokia viešosios leksikos dalimi, jūs galbūt nežinote, kas yra atskirtas liudytojas.

Iš esmės „SegWit“ yra vietos taupymo iniciatyva, skirta, be kita ko, atlaisvinti „Bitcoin Blocks“ saugyklą. Visi duomenys, susiję su parašas sandorio pašalinama. Tikėtasi, kad toks vietos atlaisvinimas blokuose gali reikšti daugiau operacijų viename bloke.

„SegWit“ idėja buvo išleista 2016 m. Spalio mėn. Tai buvo vienų ilgų diskusijų ir darbo, kurio buvo imtasi Bitcoin Scaling konferencijoje Honkonge, rezultatas. Idėja buvo pradinis Pieterio Wuille’o, kuris buvo pagrindinės „Bitcoin“ komandos narys, pasiūlymas.

Techninis atskirtojo liudytojo paaiškinimas

Anksčiau mes išsamiau aptarėme „Bitcoin“ blokus ir kasybą, todėl, norėdami paaiškinti, manysime, kad turite pagrindinį supratimą. Kiekvienoje „Bitcoin“ operacijoje yra „scriptSig“ ir „scriptPubKey“. Pirmojoje yra saugomi parašo duomenys, o antrojoje – informacija apie viešąjį raktą.

Pastaba apie tai, kaip buvo saugomi parašo duomenys, yra tai, kad parašai užima apie 60% vietos, tačiau jų iš tikrųjų kada nors reikia tik patvirtinant bloką. Todėl buvo siekiama atskirti šiuos atrakinimo kodus nuo operacijos atskirtas liudytojas.

Ši atskira operacijos dalis nebus maišoma su kitais operacijos duomenimis. Ši nauja „Bitcoin“ sandorio struktūra yra suderinama atgal ir todėl gali būti įgyvendinta minkšta šakute. Ne visi kalnakasiai turi sugebėti patvirtinti atskirtus liudytojo sandorius. Kad tai bent efektyviai veiktų 95% kalnakasių turi pranešti apie savo paramą tam.

Kokie yra privalumai

Kadangi dauguma „Bitcoin“ vartotojų pastaruoju metu gausis, „Bitcoin“ operacijos trunka daug ilgiau nei įprasta. Tai susiję su įprastais pajėgumų apribojimais, kurie turi įtakos tinklo greičiui. Blokų dydžio riba taip pat buvo ginčijama.

Tačiau atskiriant parašo duomenis kaip atskirtą liudytoją, sutaupoma daugiau vietos, taigi kiekviename bloke galima apdoroti daugiau operacijų. Vis dėlto yra keletas kitų „Segregated Witness“ pasiūlymo privalumų.

Sandorių formuojamumo taisymai

Operacijos pritaikomumas yra tada, kai operacijos ID galima pakeisti keičiant informaciją, esančią atrakinimo kode. Iš esmės, kai siunčiate operaciją tinkle, bet kuris kitas mazgas turi galimybę pakeisti operacijos ID prieš persiųsdamas jį kitam mazgui. Tai gali šiek tiek erzinti vartotojus, kurie seka jų operacijas.

Naudojant „Segwit“, pasirašymo duomenys nėra įtraukti į operacijos duomenis, todėl joks mazgas negali pakeisti operacijos ID. Tai padarys sandorį patikimą. Tai taip pat bus naudinga visiems tiems asmenims, kurie leidžia nepatvirtintus sandorius. Vis dėlto, svarbiausia, tai yra pagrindas žaibo tinklo įgyvendinimui.

Didesnis saugumas atliekant daugiasluoksnes operacijas

Dabartiniai kelių parašų operacijų saugumo protokolai yra P2SH, kuris naudoja 160 bitų maišos funkciją. Naudodamas neįtikėtinai galingus kompiuterio išteklius, užpuolikas galėjo pabandyti surasti „susidūrimą“ tarp galiojančio adreso, kuris yra daugialypio scenarijaus dalis, ir scenarijaus, kuris perveda visas lėšas.

Naudojant „SegWit“, scenarijaus mokėjimai maišomi naudojant 256 bitų SHA256 maišos algoritmą. Tai reiškia, kad už žiaurių pajėgų ataką susidūrimo tikimybė dramatiškai sumažėja mokant daugialypius mokėjimus. Tai taip pat labai naudinga tiems, kurie moka per daugialypę ar išmaniąją sutartį.

„SigHash“ operacijų tiesinis mastelis

Kalbant apie duomenų kiekį, kuris turi būti maišos sandoriui atlikti, dabartiniame protokole jis yra kvadratinė funkcija parašo operacijose. Padvigubinus operacijos dydį, paprastai padvigubėja parašų operacijų skaičius ir duomenų, kurie turi būti maišos tiems parašams, skaičius..

„SegWit“ gali tai išspręsti pakeisdamas parašo operacijos maišos apskaičiavimą taip, kad kiekvienas duomenų baitas turi būti maišomas tik vieną kartą. Tai reiškia, kad patikrinimo laikas yra tiesinė funkcija. Tai padarys saugesnį bloko dydžio keitimą ir leis atlikti daug didesnes operacijas, pvz., Mokamas kalnakasiams ar sutelktiniams finansuotojams.

Eiti į priekį

95% sutarimo reikalavimas galiausiai buvo įvykdytas, o „SegWit“ buvo oficialiai įjungtas „Bitcoin“ tinkle 2017 m. Rugpjūčio 23 d. Buvo keletas šalių, kurios švęs šį svarbų „Bitcoin“ kelionės etapą. Iš tiesų, daugelis tų, kurie laukė šio momento, džiaugėsi galimo „Lightning Network“ diegimo pasekmėmis.

Kiek laiko praeina, kol dauguma operacijų yra „SegWit“ operacijos, nėra aišku, bet jūs galite lengvai stebėti priėmimą tokiose svetainėse kaip segwit.partija.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me