Kas yra „ByteBall“? Kriptovaliuta be blokų

„Byteball“ yra įdomus projektas, apie kurį pastaruoju metu galėjo girdėti daugelis „Bitcoin“ bendruomenės narių. Taip yra todėl, kad „ByteBall“ monetos buvo platinamos „Bitcoin“ turėtojams per 2017 m. Proporcingai jų turimai sumai.

Kažkas, kas intriguoja „ByteBall“, yra tai, kad jis nenaudoja „blockchain“. Jame naudojama revoliucinė nauja technologija, vadinama „Directed Acylic Graph“ arba „DAG“. Daugelis žmonių manė, kad tai puikus būdas įveikti „blockchain“ auginimo skausmus.

Taip pat yra keletas unikalių „ByteBall“ projekto savybių. Pavyzdžiui, galite siųsti sąlyginius mokėjimus, apsidrausti nuo neapibrėžtų įvykių, dalyvauti prognozavimo rinkose ir P2P lažybose. Visa tai paremta išmaniųjų sutarčių technologija.

Panagrinėkime giliau į projektą ir išsiaiškinkime, kodėl galbūt norėtum užmesti savo išmetamas monetas.

„ByteBall“ apžvalga

„ByteBall“ logotipas

Šaltinis: byteball.org

Projektas savo kelionę pradėjo 2014 m. Pabaigoje, kai Rusijos technologas Antonas Churyumovas ieškojo būdų, kaip išspręsti klausimus, kurie, jo manymu, egzistuoja „Bitcoin“ blokų grandinėje. Taigi „ByteBall“ gimė ir buvo paleistas apie 2016 m. Kalėdas.

Pagrindiniai „ByteBall“ sutarties privalumai yra tai, kad galima sukurti konkrečias išmaniąsias sutartis, kurios bus patvirtintos visuose tinklo mazguose. Sutartyje užkoduotos taisyklės yra nekintamos, o tai reiškia, kad jų negalima pakeisti.

Kai daugelis žmonių galvoja apie šias sutartis, jie galvoja apie „Ethereum“. Nors jos yra gana panašios, „Ethereum“ išmaniosios sutartys yra daug galingesnės ir lankstesnės, nes jose naudojama patentuota kalba „Solidity“.

Vis dėlto tai, ko „ByteBall“ kūrėjai atsisakė dėl funkcionalumo, kompensavo paprastumu. „Anton“ tikslas buvo leisti ne kūrėjams lengvai sukurti šias išmaniąsias sutartis. Šis protingas sutarčių paprastumas taip pat reiškia, kad greičiausiai pasitaikys mažiau kodavimo klaidų, tokių kaip „Parity“ piniginės užšaldymas.

Taigi, kokia funkcija yra prieinama tiems „ByteBall“ vartotojams? Žemiau pateikiamas galimų programų sąrašas ir keletas paprastų pavyzdžių.

Nerizikingi mokėjimai

Nerizikingo mokėjimo pavyzdys

Nerizikingo mokėjimo pavyzdys. Šaltinis: byteball.org

Vienas iš „Bitcoin“ mokėjimo trūkumų yra tas, kad kai jis bus sumokėtas, nebus galimybės jo susigrąžinti. Taigi, jei jums reikia atlikti mokėjimą remiantis tam tikromis sąlygomis, teks naudotis tam tikra depozito paslauga..

Tačiau naudodami „ByteBall“ turite galimybę sukurti paprastus sąlyginius mokėjimus, kurie galutines operacijas patikrins tik jiems įvykdžius. Techniškai kalbant, mokėjimą „pririšite“ prie konkrečios sąlygos.

Jei kita šalis neįvykdė sąlygos, jūsų baitai siunčiami atgal į jūsų piniginę. Visa tai daroma tiesiogiai „Peer-to-Peer“ būdu ir nėra tarpininkų. Tikslius reikalavimus galite perskaityti „Byteball“ programoje. Tai yra IF / AND / OR sąlygų serijos.

Todėl galite susisteminti savo depozitinę išmaniąją sutartį, kuri sumokės gavėjui, kai kas nors kitas patikrins, ar sąlyga įvykdyta, ir tik praėjus tam tikram laikotarpiui..

„ByteBall“ komanda taip pat ieško galimybės į šiuos mokėjimus įtraukti sutartis, kuriose nurodomi ne įvykiai. Šios išorės šalys vadinamos orakulais ir jos jau tampa svarbia kitų pažangių sutarčių ekosistemų dalimi.

Draudimas

Mes visi buvome tokiose situacijose, kai nelaimingas įvykis paveikė mums finansines išlaidas. Nors daugelis žmonių gali apsidrausti dėl šių įvykių, reikalauti pinigų grąžinimo nėra taip aišku, kaip galima pagalvoti.

Ar nebūtų idealu, jei būtų sprendimas, kai kodo eilutė tiesiog sumokėtų tuo atveju, jei įvyktų minėtas neigiamas įvykis? Būtent tai gali padėti „ByteBall“ paprastas sutarčių draudimas.

Galite sudaryti draudimo sutartį „ByteBall“ kodu, kur asmuo, kuris apsidraudė, gaus iš emitento jiems pervestas lėšas, jei bus įvykdyta sąlyga. Galite nusipirkti šį draudimą iš kito asmens arba jį parduoti.

Šios „smart smart“ sutartys yra tos, kurios greičiausiai naudos iš „oracle“ technologijos. Atsižvelgiant į tai, kad draudimo įvykiai dažniausiai būna išoriniai, šie žodžiai gali pateikti informaciją apie įvykį pačiai išmaniajai sutarčiai.

Paprastas to pavyzdys gali būti atšauktas skrydis. Kai kas nors perka skrydžio draudimą, tai gali būti sudaryta kaip sutartis, kuri jam sumokės tuo atveju, jei skrydis dėl kokių nors priežasčių bus atšauktas. Orakulas šiuo atveju gali būti išorinis skrydžio informacijos sekėjas.

Tai automatiškai išsiųs informaciją į išmaniąją sutartį, kad ją būtų galima įvykdyti tuo momentu, kai skrydis buvo atšauktas. Be abejo, yra daugybė kitų pavyzdžių, kuriuos galima sugalvoti.

Spėjimas & Lažybos

Sportinių lažybų pavyzdys „ByteBall“

Sporto lažybų pavyzdys. Šaltinis: byteball.org

Kai statoma ar numatoma, jų išmokos paprastai yra sąlyginio pobūdžio. Jums bus išmokėta tam tikra suma, pagrįsta kokio nors išorinio įvykio rezultatais.

P2P lažybų atveju galite sudaryti išmaniąją sutartį su kuo nors kitu dėl konkretaus sporto renginio. Remdamasis šio įvykio rezultatais, laimėtojas gaus pralaimėtojo mokėjimą, kaip apibrėžta sutarties taisyklėse.

Taip pat galite naudoti „P2P“ išmaniąją sutartį, norėdami statyti už tam tikros kainos judėjimą. Pavyzdžiui, šiame pavyzdys kur lažinsitės už Bitcoin kainą. Tai galėtų būti naudojama, pavyzdžiui, apsidraudžiant dabartine pozicija.

Pateiktame pavyzdyje statymas bus dvejetainis. Bus nugalėtojas ir pralaimėtojas, kuris bus nustatytas po įvykio pagal išmaniosios sutarties kodą. Panašiai kaip aukščiau pateiktame skrydžio pavyzdyje, orakulas sutartyje pateiks informaciją apie kainą.

Tapatybės valdymas

Nors viena iš pagrindinių kriptovaliutų motyvų buvo, kad ji būtų anonimiška, „ByteBall“ kūrėjai suteikė vartotojams galimybę saugoti savo ID piniginėje ir tiksliai nustatyti, su kuo dalintis šia informacija.

Tai galėtų būti įdomus pasiūlymas tiems žmonėms, kuriems reikia įrodyti, kas jie yra anoniminėje ekosistemoje. Vienas iš labiausiai paplitusių to pavyzdžių yra KYC reikalavimai, kurių bendrovės turi laikytis pildydamos ICO.

Šių metų pradžioje „ByteBall“ turėjo bendradarbiauja su „Jumio“, siekiant patikrinti asmens, kuriančio tam tikrą „ByteBall“ adresą, tapatybę. Tai, be abejo, procesą pavers daug paprastesniu.

„ByteBall“ technologija

Kaip jau minėta, „ByteBall“ atsisakė „blockchain“ ir „Proof-of-Work“ (POW) kasybos sąvokos ir pasirinko DAG duomenų saugojimo technologiją. Tai turi keletą pranašumų, palyginti su tradicinėmis „blockchain“ pagrindu veikiančiomis kriptovaliutomis.

Tai visi išsamūs „ByteBall“ aprašymai Baltas popierius. Toliau pateikiami keli unikalūs „ByteBall“ tinklo naudojimo atvejai.

DAG duomenų saugojimas

„Bitcoin“ blokų grandinės atveju visi blokai yra susieti vienoje ilgoje grandinėje nuo pat „Bitcoin“ genezės pradžios. Kalnakasiai turės atlikti „PoW“, norėdami pridėti naujų blokų prie šios grandinės. Tai vyksta maždaug kas 10 minučių dėl protokolo pobūdžio.

„Blockchain“ pavyzdys

„Bitcoin Blockchain“ pavyzdys. Šaltinis: Fortune.com

Šis blokų kūrimo apribojimas yra viena iš priežasčių, dėl kurių perkrovos metu gali padidėti operacijų laikas ir mokesčiai. „ByteBall“ tai panaikina naudodamas visiškai kitokią duomenų struktūrą. Žemiau yra DAG vaizdas.

DAG duomenų struktūros pavyzdys

Kreipiamojo acilinio grafiko pavyzdys. Šaltinis: Fortune.com

Kaip matote, visos operacijos DAG yra kriptografiškai susijusios viena su kita. Kitos operacijos bus pridėtos prie jūsų, kai jos bus įvestos. Privalumas yra tas, kad visi tinklo mazgai (vartotojai) padės patikrinti operacijas.

Tai reiškia ne tik tai, kad mokėjimus galima patikrinti greičiau, bet ir tai, kad tinklas yra pakankamai decentralizuotas. Viena iš kitų problemų, kurią daugelis mato su „Bitcoin“, yra dideli centralizuoti kasybos baseinai, kurie gali kelti grėsmę tinklui.

DAG nauda yra gana aiški, ir yra daugybė kitų monetų, naudojančių šią technologiją, įskaitant IOTA ir Nano. IOTA atveju tai vadinama „raizginiu“.

Siekdamas sumažinti operacijų šlamštą tinkle, „ByteBall“ naudojasi operacija „Liudytojai“, kurie ims 1 baito mokestį už DAG saugomų duomenų baitus..

Neįmanoma atsekti baitų

„ByteBall“ taip pat turi dar vieną įmontuotą kriptovaliutą, skirtą specialiai anonimiškumui. Jie vadinami Blackbytes kurių pasiūla yra daug didesnė nei standartinių baitų žetonų. Jie naudojami specialiai privatiems sandoriams.

Šiuos „Blackbytes“ gali siųsti dvi skirtingos šalys, kurios bendrauja per šifruotą pranešimą. DAG užregistruos, kad ankstesnis „Blackbytes“ savininkas jo nebeturi, tačiau jis neregistruos naujų „Blackbytes“ gavėjų.

Tai turi daug privalumų, palyginti su „Bitcoin“, nes visi „Bitcoin“ tinklo sandoriai yra saugomi „blockchain“ ir gali būti atsekami. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl tiek daug vartotojų pereina prie privatumo apgaulingų monetų.

Kitas turtas & Atominė birža

Kita „BlackBytes“ tinklo ypatybė yra ta, kad vartotojai gali nustatyti savo unikalias valiutas. Tai galima padaryti maišant įvairias kitas „ByteBall“ tinklo savybes. Pavyzdžiui, finansų įstaiga galėtų naudoti „ByteBall“ tinklą apibrėždama savo turtą, pavyzdžiui, paskolą.

Jie reikalautų, kad daugybė KYC patikrinimų būtų atliekami naudojant programą kaip sumaniosios sutarties, kuria grindžiamas paskolos turtas, dalį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl Antonas nusprendė įtraukti KYC funkcionalumą. Tai leistų „ByteBall“ lengvai naudoti kaip ir tokio tipo įstaigoms.

„ByteBall“ tinklas taip pat turi galimybę užbaigti atominius mainus. Tai iš esmės leidžia operaciją įvykdyti akimirksniu abiejuose galuose. Jei jie nevykdomi vienu metu, sandoris visiškai neįvyksta.

Kur gauti baitų?

„ByteBall Bytes“ (GBYTE) paskirstymas „Bitcoin“ turėtojams įvyko per pradinį paleidimą 2016 m. Gruodžio 25 d. Arba per 10 kitų platinimų 2017 m. Serijas. Tai reiškia, kad apie 65% viso tiekimo jau buvo paskirstyta.

Tačiau vis tiek galite įsigyti „Bytes“ daugybėje biržų su savo BTC. Šiuo metu „Bytes“ galima įsigyti biržose, įskaitant „Bittrex“, „Cryptopia Exchange“, „Changelly“ ir keletą kitų. Visą mainų sąrašą galima rasti „ByteBall“ svetainėje.

Baitbolo mainų sąrašas

Biržos pirkti „Bytes“ (GBYTE). Šaltinis: byteball.org

Šiuo metu šiose biržose nėra tiek daug, o bendras „Bittrex“ dienos kiekis yra maždaug 614 tūkst. USD. Taigi turėtumėte būti atsargūs, kai įvesite pirkimo užsakymą, nes nenorite turėti neigiamos įtakos kainai.

Įsigiję „Bytes“, geriausia kriptovaliutų praktika reiškia, kad norėsite juos pašalinti iš biržos. Čia į paveikslą patenka „ByteBall“ piniginė. Galite atsisiųsti iš Oficiali svetainė ir jis yra prieinamas daugelyje kompiuterių ir „Mac“ operacinių sistemų. Taip pat yra versijų mobiliesiems, skirtoms „Android“ ir „iOS“.

„ByteBall“ perspektyvos

Nors „ByteBall“ vis dar yra gana nauja kriptovaliuta, lyginant su tokiais kaip „Bitcoin“, ji yra gana nustatyta, palyginti su visomis kitomis monetomis ir žetonais, kurie pasirodė rinkoje per pastaruosius 2 metus.

Taigi aplink „ByteBall“ nebuvo tiek daug „buzz“, kiek kitų naujesnių ir „karštesnių“ žetonų. Tai galbūt priklauso nuo projekto pobūdžio. Kūrėjai norėjo sukurti kriptovaliutą, kuri būtų techniškai pranašesnė, o reklama būtų antrinis tikslas.

Tuo tikslu atrodo, kad jie tikrai pasiekė šį tikslą. Nors DAG technologija vis dar turi būti visapusiškai išbandyta, teoriškai tai gali būti daug labiau keičiama alternatyva tradicinėms blokinėms grandinėms.

Šiaip ar taip, „ByteBall“ yra unikalus projektas, kuriame dalyvauja entuziastinga bendruomenė ir stipri komanda. Bus įdomu pamatyti, kaip tai vyksta per metus.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me