Kas yra „Ethereum Casper“ POS protokolas?

Kai per ateinančius kelis mėnesius „Ethereum“ ruošiasi išleisti sunkvežimį „Metropolis“, vis dar daug kalbama apie „Casper“ ir perėjimą prie „Proof of Stake“ (POS) iš „Proof of Work“ (POW) kasybos protokolo. Įdomus „GHOST“ („Greedy Heavyest-Observed Sub-Tree“) protokolo pritaikymas „Casper“ yra dabartinis kūrėjų pasiūlymas.

Šis atnaujinimas yra pasirengęs reikšmingai pakeisti išlaidas ir greitį, kuriuo vartotojai gali atlikti operacijas „Ethereum“ tinkle. Tai taip pat ypač svarbu, nes „Bitcoin“ blokinė grandinė rodo įtampos požymius ir vis dar įsitraukusi į vidinius padalijimus.

Akcijų kasybos įrodymas?

Dalies įrodymas iš esmės skiriasi nuo darbo įrodymo (PoW), kai naujo bloko kūrėjas pasirenkamas deterministiniu būdu, atsižvelgiant į jo turtą ar „akcijų paketą“. Tai skiriasi nuo „PoW“ algoritmo, kai tinklo dalyvis arba „kalnakasis“ turės dirbti su sudėtinga matematine problema, kuriai išspręsti reikia išteklių.

Naudojant karo belaisvių kasybą, kai kalnakasis sugeba išspręsti bloko problemą, už bloko išsprendimą jiems atlyginama tam tikru monetų kiekiu. Tačiau su POS nėra atlygio už bloko išsprendimą, o kalnakasiai gaus tik sandorio mokesčius.

Atsižvelgiant į tai, kad kalnakasiai neskuba spręsti „PoW“ skaičiavimo problemų (kurios tampa vis sunkesnės), PoS operacijos gali būti daug ekonomiškesnės ir efektyvesnės..

PoS algoritmo pagrindus yra pakankamai lengva suprasti, tačiau „Casper PoS“ protokolas yra šiek tiek sudėtingesnis nei tas.

Užstatu pagrįstas autentifikavimas

„Casper PoS“ protokolo atveju „akcijų paketas“ vadinamas „užstatu“. Tinklo dalyviai arba „mazgai“ turės pateikti šį užstatą, kad tarnautų sutarimui. Tai vadinama „susiejimu“, o tie mazgai, kurie jau sumokėjo užstatą, yra patvirtinti patvirtintojai.

Visa užstato idėja yra ta, kad kalnakasiai yra sąžiningi. Jei kas nors nustatys, kad tinklas yra negaliojantis, jie praras savo indėlį. Tai leidžia sumokėti už blogą elgesį.

„Consensus“ lošimų žaidimai

Kita „Casper“ protokolo idėja yra priversti surištus tikrintojus „lažintis“, kaip pasiseka tinkle. Be to, sutarimo procese tikimasi, kad visi tikrintojai lažinsis, kaip, jų manymu, visi kiti dalyviai lažinsis savo indėlius.

Jei jie lažinasi teisinga kryptimi, jie vėl uždirba indėlį kartu su visais sandorio mokesčiais. Kita vertus, jei jie negalės susitarti dėl bendro sutarimo dėl protokolo, jie uždirbs mažiau savo indėlio. Tikslas yra tai, kad per daugybę lažybų etapų statymai galiausiai sutaps.

Be to, „Casper POS“ protokolas nubaus tuos mazgus, kurie dramatiškai keičia savo statymus. Pavyzdžiui, tie, kurie stato didelę tikimybę viename bloke, o po to daro dar didesnę tikimybę kitam. Tai daroma siekiant įsitikinti, kad mazgai laimi tik didžiausią tikimybę dėl blokų, kurie, jų manymu, yra arčiausiai sutarimo..

Kova su mazgo cenzūra

Žinoma, kalbant apie bendro sutarimo protokolus, visada yra rizika, kad grupė mazgų bandys maksimaliai padidinti savo pelną nenaudodami kitų mazgų. Kad to išvengtumėte, „Casper PoS“ protokolas remiasi žaidimų teorijos ekonomikoje pateiktais patvirtintų mazgų interesais..

Atlygis visiems dalyviams yra didesnis, kai sutinka 100% visų sutarimo mazgų. Tai nubaus tuos mazgus, kurie nekuria blokų protokole nustatyta tvarka. „Casper“ gali identifikuoti tokiu būdu sukurtus blokus ir sulaikys sandorių mokesčius ir indėlius iš tikrintojų.

Konkrečiau, atlygis ar pajamos, kurias uždirba patvirtintojai, yra linijinė patvirtintojų, dalyvaujančių šiame konsensuso žaidime, skaičiaus funkcija..

Galimas poveikis operacijoms per sekundę

Kaip daugelis teigė, perėjimas prie „Casper POS“ protokolo greičiausiai labai pagerins operacijų greitį. „Casper“ blokų grandinės pobūdis leidžia blokuoti laiką būti daug mažesnį, nei tradiciškai yra „PoW“ algoritmų atveju.

Taip yra todėl, kad patvirtintojams nebus mokamas atlygis už bloko sprendimą, o jie uždirbs tik sandorio mokesčius. Jie skatinami padidinti blokų dujų ribą. Tačiau šiems tikrintojams, kurie gali tvarkyti padidėjusias serverio apkrovas, vis tiek reikės atsižvelgti į kitus tikrintuvus, kurie gali nesugebėti atsilikti.

Kaip jau minėjome aukščiau, kai lėtesni tikrintojai iškrenta iš sinchronizavimo, individualus atlygis kalnakasiams iš valymo blokų sumažėja. Taigi patvirtintojai tik kontroliuojamai padidins bloko dydžio ribą.

Naudodami karo belaisvių kasybą, kalnakasiai paprastai įsigis daug daugiau aparatūros, kad suteiktų jiems pranašumų skaičiavimuose. Kalbant apie POS, pvz., „Casper“ sistemą, serveriams tereikia atlikti daugiau operacijų. Tada jie turės paskatą investuoti į didesnę perdirbimo galią.

Operacijų greitis taip pat yra šiek tiek greitesnis, nes POS leidžia naudoti „light-client“ programinę įrangą. Skirtingai nei naudojant POW, nereikia patvirtinti ir apsaugoti operacijų blokinių antraščių. Tinklo tvirtintojai prisiėmė daug bendro sutarimo.

Sistemos avarijų poveikis & Skilimai

„Casper“ protokolas vis tiek gali veikti, net jei sugenda visas tinklas ir dauguma mazgų neveikia. Viskas, ko reikia, yra vienas patikimas tikrintojas, kuris vis tiek būtų internetinis, atlikdamas statymus ir pats gamindamas blokus. Akivaizdu, kad daugiau dalyvių gauna atlygius, tačiau aktyvus tikrintojas vis tiek yra skatinamas kurti blokus už mažesnį atlygį nei už nieką.

„Casper POS“ protokolas taip pat leidžia atkurti iš tinklo skaidinių ar padalijimų. Jei kada nors buvo padalintas tinklas, „Casper“ įvykdys tas operacijas, kurios gavo statymus dėl skaidinio, kuriame dalyvavo aukščiausio lygio dalyviai. Kai bus pakartotinis ryšys, tikrintojai grįš ir užbaigs blokus, esančius skaidinyje, dalyvaujant daugiau patvirtintojų.

Teorija ir praktika

Nuo šiol „Casper POS“ protokolas vis dar yra teorinė konstrukcija, kurią dar turi išleisti „Ethereum“ fondas. Kai fondas pagaliau paleidžia „Metropolis“ šakę, jie padaro pagrindą tam, kad galėtumėte pereiti prie POS algoritmo.

Nors nėra jokių abejonių, kad POS kasyba bus ekonomiškesnė ir greitesnė, tačiau daugelis mano, kad tai nebūtinai yra taip saugu, kaip POW. Taip yra todėl, kad kad piktadarys galėtų užpulti „PoW“ protokolą, jie turės investuoti nemažą pinigų sumą. Kai kuriais skaičiavimais, sumos, kurios prireiktų, yra daugiau, nei jie galėtų pavogti.

Kita vertus, POS yra tik algoritmas ir todėl jis turi būti 100% neperšaunamas, jei norima, kad pavyktų. Taip yra todėl, kad jei už tinklo užpuolimą nebus numatytos daug baudų, POS ataka būtų pigesnė ir naudingesnė, jei tai pavyktų.

„Casper“ protokolu siekiama panaikinti šią spragą ir sukurti dideles išlaidas bet kuriam iš tikrintojų užpulti tinklą. Be to, toks POS protokolas kaip „Casper“ reikš, kad liūdnai pagarsėjęs 51% puola negalėjo atsirasti. Jei blogas aktorius bandė supirkti 51% monetų, tai pakels kainą. Pasak Vitaliko Buterino

Ekonominis užbaigtumas Casperyje pasiekiamas reikalaujant, kad dalyviai pateiktų indėlius, ir atimtų jų indėlius, jei protokole nustatoma, kad jie elgėsi kažkaip pažeidžiant tam tikras taisykles („žiaurios sąlygos“)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me