Kas yra Ethereum?

„Ethereum“ šiuo metu yra antra vertingiausia kriptovaliuta pagal rinkos kapitalizaciją. Tai tapo pagrindine kriptografine valiuta, kurią investuotojai gali laikyti savo portfelyje.

Nemažai žmonių sakė, kad „Ethereum“ gali labai pakeisti mūsų mąstymą apie kliento serverio modelis. Daugelis teigia, kad tai gali pakeisti mūsų mąstymą apie visą verslą.

„Ethereum“ taip pat tapo faktine kriptovaliuta, kad žmonės galėtų pasinaudoti ICO. Žmonės naudojasi „Ethereum“ tinklu ir žetonais norėdami pasiūlyti savo žetonus plačiajai visuomenei.

Kas yra Ethereum ir kuo jis skiriasi nuo Bitcoin?

Kas iš tikrųjų yra „Ethereum“?

Paprasčiau tariant, „Ethereum“ yra programinė įranga, veikianti paskirstytame kompiuterių tinkle, užtikrinanti, kad mažesnės programos (vadinamos išmaniosiomis sutartimis) būtų pakartojamos ir vykdomos visame tinkle. Atsižvelgiant į decentralizuotą „Ethereum“ pobūdį, nėra centrinio serverio ar koordinavimo sistemos. Ilgalaikis „Ethereum“ tinklo tikslas yra sukurti vieną didelę decentralizuotą virtualią mašiną.

Panašiai kaip „Bitcoin“, „Ethereum“ naudoja „blockchain“ koncepcijas, kad patvirtintų, saugotų ir atkartotų operacijų duomenis visuose tinklo mazguose. Tai apima ne tik šią paprastą koncepciją, bet ir išmaniųjų sutarčių kodų apskaičiavimą tinkle.

Todėl, nors „Bitcoin“ siekia išsaugoti duomenis apie užregistruotas operacijas tinkle, „Ethereum“ žengia dar vieną žingsnį įtraukdama į išmaniųjų sutarčių programas tinkle..

Ethereum Paaiškinta

Panašumai su Bitcoin

Prieš pradėdami gilintis į pagrindinę technologiją, kuri daro „Eterį“ unikalų, tai padeda žengti žingsnį atgal ir pažvelgti į tai, ką bendro turi „Bitcoin“ ir „Ethereum“..

„Blockchain“ technologija

Kaip ir „Bitcoin“, „Ethereum“ turi blokų grandinę, sudarytą iš visų anksčiau sudarytų sandorių blokų. Šių blokų viduje turime informacijos apie įvykusias operacijas. Panašiai kaip ir „Bitcoin“, šiuos blokus „išminuoja“ tinklo dalyviai. Bet kurio „Ethereum“ bloko jungtis taip pat yra susieta su visais ankstesniais blokais, kurių vertė yra maišos. Jie buvo sukurti naudojant ankstesnių maišų algoritmą, tokiu būdu sudarant nepertraukiamą patvirtintą grandinę.

Darbo kasybos įrodymas

Kalbant apie šių blokų kasybą ir patvirtinimą, naudojamas „Proow of Work“ (POW) algoritmas. Kitaip tariant, kalnakasiai bando išspręsti sudėtingas skaičiavimo problemas naudodami elektrą ir techninę įrangą. Tai yra „POW“ protokolo „darbo“ dalis. „Ethereum“ protokolas naudoja iššūkį, vadinamą „Etash“, todėl kalnakasiams ne taip lengva naudotis „Application Specific Integrated Circuits“ (ASICS). Tai reiškia, kad kalnakasiai, turintys mažiau pažangias technologijas, vis tiek gali konkuruoti kasdami „Ethereum“ tinklą. ASIC yra vienas iš nelaimingų centralizuoto Bitcoin kasybos šalutinių poveikių.

Visuomenės ir leidimai

Kaip ir „Bitcoin“, „Ethereum“ yra atviro kodo šaltinis ir kiekvienas gali atsisiųsti ir parašyti programinę įrangą bei paleisti ją tinkle. Jie taip pat gali atlikti kasybos užduotis, patvirtindami sandorius ir vykdydami išmaniąsias sutartis visame tinkle. Nereikalaujama „prisijungti“ prie bet kurio tinklo ir pateikti jam savo informacijos.

Ethereum valiuta

„Ethereum“ taip pat turi savo kripto valiutą. Jie vadinami eterio „žetonais“ (ETH). Juos galima nusipirkti ir iškeisti į kitas kriptovaliutas ir FIAT pinigus per daugybę mainų. Jei tik norėjote laikyti ir atlikti operacijas su valiuta, galite pasinaudoti keletu piniginių klientų, kurie saugo jūsų eterį kaip ir „Bitcoin“.

Skirtumai nuo Bitcoin

Nors „Ethereum“ su „Bitcoin“ dalijasi daugeliu įprastų disciplinų, yra daug daugiau techninių skirtumų, dėl kurių jis gana unikalus. Iš tiesų, pagrindinė „Ethereum“ idėja buvo sukurti vieną didelę ir decentralizuotą virtualią mašiną, o pagrindinis „Bitcoin“ tikslas buvo skaitmeninė valiuta.

„Blocksize Limits“

Bitcoin ir Ethereum blokų dydžio ribų skaičiavimo būdas yra gana skirtingas. Nors „Bitcoin“ yra nustatyta 1 MB bloko dydžio riba, „Ethereum“ bloko dydis pagrįstas išmaniųjų sutarčių skaičiavimo sudėtingumu. Tai vadinama blokų „dujų“ riba, kuri nėra vienalytė blokuose. Didžiausias „Ethereum“ tinklo bloko dydis yra apie 1,5 m dujų.

Nustatyta dujų riba, kad būtų padidintos sumanių sutarčių vykdymo išlaidos. Tai taip pat kovoja su „operacijų šlamšto“ problema. Atliekant standartinį sandorį, reikia apie 21 000 dujų. Todėl viename bloke galite sutalpinti apie 70 operacijų. Kiekviename „Bitcoin“ bloke galite gauti apie 1 500–2 000 operacijų viename bloke.

Trumpesnis blokavimo laikas

Kai ateina laikas, reikalingas blokui sukurti, „Ethereum“ užtrunka apie 14 sekundžių. Tai yra žymiai trumpesnė nei 10 minučių, kurios šiuo metu reikalingos „Bitcoin“ blokams. Taigi sandoriai gali būti įvykdyti per daug trumpesnį laiką „Ethereum“ blokų grandinėje.

Išmaniųjų sutarčių vykdymas

Kaip minėta, „Ethereum“ yra užkoduota žymiai pažangesne scenarijų kalba. Šis kodas yra tas, kuriuo grindžiamos išmaniosios sutartys ir kurį kūrėjai lengviau supranta. Tada šios sutartys vykdomos visame Ethereum tinkle arba „Virtualioje mašinoje“.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad „Ethereum“ išmaniosios sutartys yra „baigtos“. Tai reiškia, kad teoriškai bet kokį skaičiavimą galima atlikti tinkle, nepaisant sudėtingumo.

Tiekimas, augimas ir kasyba

Tai yra dar vienas esminis skirtumas tarp „Ethereum“ ir „Bitcoin“ ir jis susijęs su žetonų pasiūlos augimu. „Bitcoin“ buvo užkoduotas taip, kad BTC žetonų generavimas kas 4 metus sumažės perpus. Bitcoin tinklo kalnakasiai gauna 12,5 BTC už kiekvieną iškastą bloką. Tai reiškia, kad iš viso kada nors bus išgaunamas tik 21 m Bitcoin. Kita vertus, ETH vis tiek bus gaminamas pastoviu ETH skaičiumi per metus.

ETH skiriasi nuo „Bitcon“ tuo, kad pradiniai žetonai buvo išleisti parduodant sutelktinį finansavimą. Pramonės kalboje tai vadinama „išankstine kasykla“ ir ankstyviesiems investuotojams suteikiama ETH mainais už jų investicijas. „Ethereum“ minios išpardavime buvo surinkta 15 mln. USD, taigi buvo išleista maždaug 72 mln. ETH.

Kalbant apie pasiūlos augimą, yra nemažai papildomo tiekimo šaltinių. Pirmiausia yra dabartinis kalnakasio atlygis už bloką, kuris yra 5 ETH. Pagal dabartinius tarifus tai reikštų, kad kiekvienais metais kasama apie 18 mln.

Tačiau reikia atsižvelgti ir į „dėdės“ blokų naudą (paaiškinta toliau). Jei juos nurodo vėlesni blokai, atlygis kalnakasiui, kuris nurodo, yra tik 4,375 ETH (šiek tiek mažiau nei visas bloko atlygis). Tai vadinama „dėdės atlygiu“.

Yra dar vienas ETH tiekimo šaltinis, nors ir marginalesnis. Tai dėdės referato apdovanojimas. Tai yra atlygis, kuris skiriamas kalnakasiui, kuris vienu žingsniu vėliau blokų grandinėje nurodo dėdę. Dabartinis dėdės referencinis atlygis yra apie 0,15 ETH. „Ethereum“ protokole yra tik du dėdės.

Naudodamas „Bitcoin“, be to, kad Bitcoin uždirba už bloko išvalymą, kalnakasis taip pat gaus mokesčius už operacijas bloke. Panašiai, kai kasykla išvalys bloką „Ethereum“ tinkle, jie taip pat uždirbs dujas. Taip pat svarbu pažymėti, kad šie sandorių mokesčiai ar dujos neprideda jokio tiekimo į tinklą, nes jie jau buvo išgauti ir egzistuoja dabartiniame laisvame kelyje..

Dėdės prieš našlaičius

Naudojant „Bitcoin“, kai kalnakasis užbaigia galiojantį, bet po anksčiau užpildyto bloko bloką, tai vadinama „našlaičių“ bloku. Jie nėra pridėti prie pagrindinės grandinės ir išmesti. Atsižvelgiant į tai, kad „Ethereum“ tinkle sukuriama daug daugiau blokų, tikimybė, kad bus sukurti tinkami blokai, kurie tiesiog praleidžia galimybę būti įtraukti į pagrindinę grandinę, yra daug didesnė..

Taip yra todėl, kad per valandą „Ethereum“ tinkle sukuriama apie 250 blokų, palyginti su tik 6 „Bitcoin“ tinkle. „Ethereum“ šie blokai, kurie nėra pagrindinės grandinės dalis, vadinami „Dėdėmis“. Nors jie nėra įtraukti į pagrindinę grandinę, kalnakasiai vis tiek apdovanojami už jų sukūrimą. Tai mažesnis atlygis nei už pagrindinį grandinės bloką.

Taip pat yra atlygis už visus blokus, kurie nurodo dėdes aukščiau, bet tai yra daug mažesnė. Tai daroma siekiant paskatinti kalnakasius atsisakyti blokų, kurie nėra pagrindinėje grandinėje.

Adresai ir sąskaitos

Naudodami „Bitcoin“, jūs kaupsite savo lėšas piniginėje. Jūsų piniginę tinkle identifikuoja jūsų adresas. Tai naudojama jūsų piniginei atpažinti tinkle. Su Ethereum tai vadinama sąskaitos. Yra dviejų tipų „Ethereum“ sąskaitos.

  • Išoriškai priklausančios sąskaitos (EOA): Šios sąskaitos saugo tik ETH ir yra tarsi „Bitcoin“ adresas. Panašiai atliksite mokėjimą pasirašydami operaciją asmeniniu raktu ir perduodami į tinklą.
  • Sąskaitos, kuriose saugoma ETH ir kuriose yra išmaniųjų sutarčių: Šiose sąskaitose, be ETH laikymo, taip pat bus sudarytos išmaniosios sutartys. Šios išmaniosios sutartys vykdomos ir inicijuojamos tik tada, kai kas nors siunčia ETH adresu.

„Ethereum“ piniginės klientas

Decentralizuotos paraiškos

Vienas iš pagrindinių „Ethereum“ protokolo naudojimo atvejų yra decentralizuotų programų arba „Dapps“ kūrimas. „Dapps“ yra platinamos, skaidrios, atsparios ir skatinamos programos, kurios, daugelio teigimu, gali pakeisti technologijų veikimą.

Šios decentralizuotos programos veiks „Ethereum“ tinkle, o visi tinklo mazgai dalyvaus vykdant programą. Šie programų kūrėjai surinks lėšų siūlydami savo individualius žetonus ETH rinkai. Tai vadinama ICO arba pradiniais monetų pasiūlymais.

Potencialių „Dapps“ ateitis yra tokia didžiulė ir revoliucinga, kad mes ją aptarsime atskirai.

Galimi Ethereum pokyčiai

„Ethereum“ vis dar yra gana nauja technologija, todėl yra daugybė pakeitimų, kuriuos kūrėjai norėtų įgyvendinti. Šiuo metu keletas svarbiausių atnaujinimų, kurie gali būti už kampo, yra „Metropolis“ šakutė.

Tai siekiama atlikti keletą dalykų, pavyzdžiui, koreguoti tinkle reikalingą dujų kiekį. Taip pat yra apsaugos nuo kvantinių skaičiavimų atakų. Be to, prie kietosios šakės bus pridėta kasybos „sunkumų bomba“. Tai yra pirmas žingsnis pereinant nuo „PoW“ kasybos prie „Stake Mining“ (POS). „Ethereum“ kūrėjai ilgainiui nori pereiti prie vadinamo „PoS“ protokolo Casper.

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me