Kas yra Kovri? „Monero“ naujausia privatumo didinimo funkcija

„Monero“ visada buvo viena labiausiai privatumą suvokiančių kriptovaliutų rinkoje. Tikėtina, kad tai bus daug saugiau, naudojant alfa versiją išleidus Kovri maršrutizatorių.

Projektas, kuris veikia nuo 2015 m. Lapkričio mėn., Siekia dar labiau pagerinti tinklo privatumą, slėpdamas IP adresus tiems, kurie nori bendrauti su „Monero“ blokine grandine..

Monero bendruomenė buvo be galo susijaudinusi dėl Kovri išleidimo. Tai ne tik pašalina „IP adresų“ identifikavimo „Monero“ tinkle galimybes, bet ir gali turėti daug daugiau pasekmių slėpiant IP adresus bendresnėje komunikacijoje.

Trumpai apžvelgsime Kovri protokolą, audringą jo istoriją ir didesnį pažadą anonimiškumui internete.

Kas yra Kovri?

Kovri yra nemokama ir decentralizuota anonimiškumo technologija. Jis pagrįstas „I2P“ nustatytomis specifikacijomis, tačiau buvo sukurtas C ++, o ne „Java“. Tai reiškia, kad jis gali geriau bendrauti su kriptovaliutomis, tokiomis kaip „Monero“.

Kovri šifruoja interneto srautą naudodamas česnako šifravimą ir česnako maršrutizatorių. Tiems, kurie galbūt nėra girdėję Česnako nukreipimas, tai yra saugesnė „Onion“ maršruto parinkimo versija, kai keli pranešimai užšifruojami kartu, kad būtų sunkiau atlikti srauto analizę. Tai leidžia Kovriui sukurti visiškai saugų ir privatų perdangos tinklą internete.

Šiuo metu prie Kovri projekto prisideda 48 dalyviai, o pagrindinis kūrėjas yra kūrėjas, vadinamas Anonminal. Jis kuriamas po „Monero“ projekto skėčiu. Jo „OpenHours“ serija, Anonimal aprašė Kovri naudą „Monero“ tinklui.

Iš esmės mes galėsime anonimizuoti monero operacijas net labiau nei tai, ką monero dabar gali padaryti, techniškai kalbant, tinklo lygmenyje

Kovri iš tikrųjų yra kito projekto, vadinamo „i2pd“, šakutė. Tai įvyko dėl ginčijamo „i2pd“ kūrėjų padalijimo, kuris beveik privedė prie projekto mirties. Tada atėjo „Anonimal“, kuris bandė išlaikyti C ++ projektą gyvą.

Jis išsiuntė atvirą kvietimą visiems kūrėjams, norintiems prisijungti prie jo, kad būtų galima tęsti projektą. Tai privertė pirmąjį „i2pd“ autorių reaguoti nepastoviai ir kurti kodą ne bendruomenės skyriuje. Tai buvo laikoma nuoroda, kad jiems reikia judėti į priekį kita iniciatyva, ir būtent tai ir paskatino Kovri apsaugą.

Kovri projektas buvo finansuojamas per sutelktinio finansavimo pastangos reklamuojamas per „Monero“ svetainę. Projektui pavyko surinkti daugiau nei 7200 XMR, o kūrimui liko apie 2296 XMR.

Bendruomenės nariai labai džiaugėsi galėdami finansuoti šį projektą, atsižvelgdami į Monero privatumo, saugumo ir vertės naudą.

Privalumai „Monero“

„Monero“ privatumo protokolai

„Monero“ privatumo protokolai. Šaltinis: laisvės mazgas

„Monero“ jau yra viena pažangiausių privatumo kriptovaliutų. Naudojant slaptus adresus, „Ring CT“ operacijas ir žiedinius parašus, galima paslėpti visą informaciją apie sandorį. Taip bus paslėpti asmens duomenys, įskaitant du sandorio adresus, taip pat suma.

Tačiau visada kilo klausimas dėl tų, kurie bendrauja su „Monero“ tinklu, IP adresų. Kai inicijuojate „Monero“ blokų grandinės operaciją, atskleidžiate savo IP adresą. Nors tai nėra saugoma „blockchain“, ji palieka jus atvirą „Meta“ duomenų analizei.

Pavyzdžiui, kenkėjai gali stebėti „Monero“ tinklą ir bandyti nustatyti jūsų IP adresą. Tiesa, tai padaryti yra gana sunku ir reikės, kad aktorius nuolat valdytų tinklą skenuojantį mazgą, kad būtų galima nustatyti inicijuojantį mazgą.

Tačiau jei užpuolikas yra ryžtingas ir turi daug išteklių, jis išlieka atakos vektorius. Pasak „Monero“ pagrindinio kūrėjo Riccardo Spagni

tai yra sunkus išpuolis, kuris atsitiko, tai jau buvo nutikę su bitkoinais anksčiau, ir galbūt tai gali atsitikti net su monero, mes nežinotume …

Žinoma, galima naudoti kitas anonimines technologijas, tokias kaip VPN ar TOR tinklas. Tačiau VPN problema yra rizika, kad jūsų paslaugų teikėjas tvarkys jūsų veiklos žurnalus. Naudojant TOR tinklą, vis labiau nerimaujama dėl kenkėjiškų išėjimo mazgų rizikos.

Kita vertus, su „Kovri“ jūsų operacija bus nukreipta per „Kovri“ anoniminį tinklą. Tai paslėps pradinį IP adresą. Galutinis tikslas yra, kad galiausiai visos Monero operacijos būtų nukreiptos per Kovri tinklą.

Platesnio naudojimo atvejai

Norint, kad Kovri būtų labai efektyvus kaip paslėpti monero vartotojus, jį turi naudoti ir kitos programos bei blokų grandinės. Taip yra todėl, kad jei vieninteliai „Monero“ vartotojai valdo „Kovri Daemons“, kiti tik „Kovri“ vartotoją susies su „Monero“ vartotoju..

Tai akivaizdžiai nepageidaujamas rezultatas ir viena iš priežasčių, kodėl Kovri projekte dirbantys asmenys nori, kad jis būtų prieinamas kitoms programoms.

Kūrėjai sukūrė „Kovri“ kaip agnostinę sistemą, kurią gali naudoti daugybė kitų naudojimo atvejų. Ją galima naudoti tiems, kurie norėtų alternatyvos TOR ir kitiems privatumą gerinantiems protokolams. „Kovri“ yra visiškai suderinamas su „I2P“ tinklu ir todėl gali būti naudojamas saugiam ryšiui.

Tai „Monero“ bendruomenė pripažino internetiniuose forumuose. Jie pasiūlė platesnį bendruomenės postūmį, kad kitos komandos paremtų Kovrį. Pasak vartotojo xmr_karnal „reddit“:

Siekdamas įgyvendinti savo decentralizavimo ir privatumo tikslus, siūlau nustatyti ir kreiptis į programinės įrangos komandas, kurios, mūsų manymu, būtų pagrįstai suinteresuotos pridėti vartotojams i2p palaikymą.

Šiuo metu nėra kitų programų ar „blockchain“, kurios būtų suinteresuotos naudoti „Kovri“, tačiau tai gali pasikeisti, kai ji įrodys save „Monero“ blokinėje grandinėje.

Kur iš čia?

Tai tik pradinis „Kovri“ alfa leidimas ir, be abejo, dar reikės atlikti daug bandymų. Komanda vis dar turi šiek tiek 2000 XMR skirti projektui. „Mononero“ gerbia pagrindiniai Monero atstovai, todėl, jei to pareikalautų, visada būtų galima surinkti papildomų lėšų.

Be to, Monero ekosistemoje yra nemažai žmonių, kuriuos lemia ideologija, o ne piniginės paskatos. Jie yra pasiryžę padaryti „Monero“ kuo saugesnį ir privatesnį. Jie gali būti didelis turtas, kai „Kovri“ žengs visiškos integracijos keliu.

Tikimės, kad vieną dieną Kovri bus naudojamas pagal numatytuosius nustatymus „Monero“ blokų grandinėje, slepiant visus mazgo IP adresus. Idealiu atveju tai būtų labai užgožta kitos veiklos iš kitų blokų grandinių, kurios Kovri priėmė dėl tų pačių priežasčių, kaip ir Monero, srautas..

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me