Kas yra NEM (XEM)? Visas „Smart Asset Blockchain“ vadovas

NEM yra „New Economy Movement“, „blockchain“ platformos, kuri buvo kuriama iš pagrindų, santrumpa.

Faktinė kriptovaliuta prekiauja simboliu XEM. Jis buvo sukurtas kaip įmonės sprendimas artėjančiai „blockchain“ revoliucijai ir pasaulio ekonomikai.

Pirminės mintys apie NEM sukūrimą atsirado vartotojo „UtopianFuture“ pranešime „BitcoinTalk“. Iš pradžių jis buvo planuojamas kaip „NXT blockchain“ šakutė, tačiau kūrėjai nusprendė naudoti visiškai naują kodų bazę ir 2014 m. Birželio 25 d. Išleido alfa versiją, parašytą „Java“. Pirmoji stabili versija buvo išleista kovo mėn. 2015 m. 31 d.

Šiuo metu NEM yra perrašomas ir atnaujinimas vadinamas „Katapulta“, Tikimasi, kad ji bus išleista 2018 m. Tai padarys NEM greitesnį ir labiau keičiamą, taip pat pridės agreguotas operacijas ir daugiapakopes daugiaparašes paskyras – dvi funkcijas, kurios anksčiau niekada nebuvo įdiegtos blokų grandinėje.

NEM išmaniojo turto sistema

Vienas iš pagrindinių „ NEM yra tai, ką jie vadina išmaniąja turto sistema. Tai yra pagrindas, dėl kurio NEM yra unikalus. Jis buvo sukurtas kaip pritaikomas „blockchain“ sprendimas, leidžiantis daugybę naudojimo atvejų naudojant galingus, tačiau paprastus API skambučius.

Kaip ir dauguma decentralizuotų blokų grandinės sprendimų, NEM tinklą saugo pasaulinis mazgų tinklas, kurį platforma naudoja kaip API šliuzo serverį..

Tai daro NEM labai paprastą naudoti kūrėjams, kurie dabar gali kurti galingus DApps be jokios specialios programinės įrangos, nes visa NEM teikiama funkcija lengvai pasiekiama pasiekiant API šliuzą.

Tokiu būdu suprojektuojus NEM platformą, buvo užtikrintas didelis sistemos dizaino ir programų naudojimo būdų lankstumas. Be tiesioginės prieigos prie NEM API, programos taip pat gali pasiekti kitus serverius, pateikdamos užklausas NEM platformai, o kūrėjai gali net pritaikyti esamus serverius ir priversti juos naudoti NEM foniniuose procesuose..

NEM adresai ir mozaikos

NEM adresai yra pagrindiniai konteineriai, naudojami turtui laikyti, kuriuos galima atnaujinti ir pakeisti. Adresas gali būti paprastas kaip piniginė, turinti monetas, arba sudėtingesnis, pavyzdžiui, rinkimų apklausa, renkanti balsus, ar net visa turto prekybos sistema.

Nustačius adresus, kūrėjai gali kurti „Mozaikas“. Mozaika apibrėžiama kaip identiškas, perleidžiamas turtas, nurodantis turimą adresą. Sukūrus lanksčią adresų ir mozaikos sistemą, NEM tampa perspektyvus daugybe naudojimo atvejų.

Tikroji magija yra galimybė naudotis funkcijomis per NEM API. Dėl šio dizaino kiekvienas gali sukurti bet kurią programą ar sistemą, kurią gali susapnuoti, ir tada lengvai prijungti ją prie NEM API sistemos.

NEM naudojimo atvejai

Vaizdas Šaltinis

Sužinokite daugiau apie NEM naudojimo atvejus čia.

Svarbumo įrodymas ir derliaus nuėmimas

Nors „Bitcoin“ ir daugelyje kitų monetų darbo įrodymas naudojamas kaip sutarimo mechanizmas, o kita monetų grupė savo algoritmu pasirinko „Stake Proof“, „NEM“ blokų grandinė, norėdama pasiekti sutarimą, naudoja unikalų algoritmą, žinomą kaip svarbos įrodymą..

Svarbumo įrodymas skatina aktyvų dalyvavimą tinkle, priskirdamas kiekvienam mazgui svarbos balą, kuris nustato, kaip dažnai tas mazgas gali surinkti XEM žetoną (kas yra panašu į kasybą „PoW“ ir „stulpelį“ PoS sistemose). Tai sukuria decentralizuotą mazgų tinklą, visi elgiasi kaip geri dalyviai.

Dalis sistemos yra panaši į PoS sistemą. Skirtumas yra tas, kad monetos turi būti suteiktos prieš jas skaičiuojant į jūsų sąskaitos ar mazgo svarbą. Visos piniginėje įdėtos monetos prasideda kaip neinvestuotos monetos.

Kiekvieną dieną 10% monetų jūsų sąskaitoje bus suteikta. Kad galėtumėte gauti svarbos balą, piniginėje turite turėti 10 000 monetų. (Verta ~ 4000 USD nuo 2018 m. Balandžio 27 d. Už Coinmarketcap.com). Nors ši dalis yra tarsi įsidėmėjimas PoS sistemoje, tai yra tik viena svarbos skaičiavimo dalis.

NEM naudojimo atvejai

Vaizdas Šaltinis

Kita svarbos skaičiavimo dalis gaunama iš NEM tinklo sandorių grafiko, kuris yra nuolat stebimas ir analizuojamas siekiant nustatyti, kurie mazgai labiausiai prisideda prie tinklo.

Tai reiškia, kad mazgai, kurie dažniausiai naudojasi tinklu, yra patys svarbiausi, skatinantys aktyvų tinklo dalyvavimą. Gavimų balo ir sandorių analizės derinys sudaro bendrą svarbos balą, o tie, kurie turi didžiausią svarbą, turi didžiausią tikimybę sėkmingai surinkti XEM.

Vienas iš svarbumo įrodymo algoritmo privalumų yra tas, kad jis neapdoroja daug, o pilnus mazgus galima paleisti beveik bet kuriame kompiuteryje, taip išvengiant kasybos centralizavimo galingomis mašinomis ar ASIC lustais..

Taip pat išvengiama scenarijaus, kai tie, kurie turi daugiausiai pinigų, iš karto tampa svarbiausiu tinklu, nes monetoms reikia skirti laiko įsipareigojimą. Mažesni žaidėjai gali įsitvirtinti ir tapti gerais sistemos uždarbiais.

Tokie tinklai kaip „Bitcoin“ atskiria kasybos ir tinklo mazgų operacijas, tačiau su NEM abu veikia ta pačia programine įranga. Tai skatina vartotojus paleisti visą mazgą, nes to reikia „POI“ sistemai, ir laikui bėgant tinklas tampa vis labiau decentralizuotas, kai prisijungia daugiau žmonių, norėdami pasinaudoti pelningu XEM monetų pobūdžiu..

Nors įrodyti reikės laiko, POI sistema tikrai yra unikali tarp sutarimo algoritmų ir, atrodo, yra teisinga ir perspektyvi alternatyva tradiciniams „PoW“ ir „PoS“ sutarimo mechanizmams..

Kitos NEM savybės

NEM funkcijos

Vaizdas per „Fotolia“

NEM taip pat yra unikalus naudojant pasirinktinį „Eigentrust ++“ algoritmas kuri padeda sukurti tinklo mazgų reputacijos sistemą. Tokioje sistemoje kiekvienas mazgas seka informaciją, kurią gauna iš visų kitų mazgų (operacijų, naujų blokų ir kt.), Ir savarankiškai tikrina informaciją.

Kai tinkama kitų mazgų teikiama informacija, teikiantis mazgas sustiprina savo reputaciją, tačiau, jei informacija neteisinga, reputacija sumažėja. Reputacijos yra nuolat perduodamos visame tinkle ir atnaujinamos kiekviename dalyvaujančiame mazge.

Tokia sistema suteikia puikų blogų mazgų pašalinimo ir tinklo apkrovos balansavimo mechanizmą. Taigi tinklas veikia kuo efektyviau.

Kitos NEM funkcijos:

  • Įmontuoti šlamšto filtrai, neleidžiantys šiukšliadėžėms užtvindyti tinklo ir užkemšti darbų
  • P2P laiko sinchronizavimo sistema, leidžianti tinklui išlaikyti tikslias laiko žymes, nesilaikant jokių išorinių serverių tikrinant laiką
  • Šifruoti pranešimai „blockchain“ tinkle, nesulaužant operacijų laukų, kad būtų galima perkelti duomenis kaip ir kitas monetas
  • Kelių parašų adresai leidžia kūrėjams apibrėžti bendruosius adresus ir daugiašalę turto ir sudėtinių rodinių kontrolę

Norėdami gauti daugiau informacijos apie NEM tinklo ir „blockchain“ technologijas, žiūrėkite jų techninis informacinis dokumentas.

„Public vs Private Blockchain“

Kiekvienas gali kurti programas viešojoje NEM blokų grandinėje naudodamasis jos API. Tačiau kai kurios programos ir organizacijos pageidauja papildomų privatumo priemonių, todėl tam gali būti numatyta vidinė NEM versija.

Šį sprendimą galima paleisti vidiniuose serveriuose, vartotojams iš anksto nustatant blokus, naudojamus blokų grandinėje. Dar geriau, nes tai yra uždara, privati ​​sąranka, kai kurias viešojo tinklo funkcijas, kurios yra naudojamos siekiant užkirsti kelią blogiems mazgams kelti problemų, galima išjungti ir taip pagerinti tinklo greitį tūkstančiais operacijų per sekundę.

Tokio uždaro, privataus „blockchain“ tinklo naudojimui nėra jokių apribojimų. Šis sprendimas galėtų būti naudojamas transporto logistikai, lojalumo programoms, medicinos dokumentams ir daugeliui kitų galimybių. Įmonės gali pamatyti neprilygstamą operacijų greitį ir saugumą, bet niekada neatskleidžia sandorių duomenų viešam tinklui.

Tai puikus sprendimas organizacijoms, norinčioms pasinaudoti „blockchain“ sprendimo galia be papildomų viešosios grandinės pridėtinių išlaidų.

XEM pirkimas

Keli pagrindiniai mainai siūlo XEM monetą, tačiau įsigydami monetą turėsite naudoti „Bitcoin“, nes nė viena iš kitų biržų nesiūlo „fiat“ valiutos pirkimo..

Jei esate japonas, galite nusipirkti „XEM“ naudodami „Zaif Exchange“ jenas. XEM taip pat rasite „Binance“ ir „Bittrex“, taip pat „Upbit“, „HitBTC“, „Huobi“, „Poloniex“ ir daugelyje kitų mažesnių biržų..

„Coincheck XEM Hack“

„Coincheck Hack“

Vaizdas per Coincheck.com

Kai kuriuos investuotojus neabejotinai atbaido 2018 m. Sausio mėn. „Coincheck“ įsilaužimas, dėl kurio pavogta 523 milijonai XEM monetų, kurių vertė nulaužimo metu buvo apie 530 milijonų dolerių. Nors nulaužti buvo gaila, tai neturi nieko bendro su „blockchain“ NEM platformos saugumu.

Dėl įsilaužimo kaltas Coincheckas, kuris, matyt, laikė monetas karštoje piniginėje, o ne pramonėje standartinėje šaldymo kameroje. „Coincheck“ pažadėjo atlyginti žalą visiems 260 000 klientų, kuriuos paveikė įsilaužimas, o „XEM“ kaina atsigavo nuo 2018 metų balandžio pradžios.

XEM laikymas

NEM turi nuosavą piniginę, vadinamą „Nano“ pinigine, kurią galima naudoti XEM saugoti, perkelti ir gauti. Jis suderinamas su „Windows“, „Linux“ ir OSX ir suteikia visas funkcijas, įskaitant „Changelly Instant Exchange“ ir „Trezor“ aparatinės piniginės palaikymą. Taip pat yra mobili versija, skirta „Android“ ir „iOS“.

Jei jus domina XEM suteikimas ir rinkimas, jums reikės viso mazgo kliento.

Visa tai galima atsisiųsti iš NAUJOS svetainės čia.

Apibendrinant

NEM platforma yra unikalus ir perspektyvus „blockchain“ ekosistemos papildymas. Jis žada tapti pagrindiniu žaidėju su būsimu „Catapult“ atnaujinimu, pateikdamas įmonės lygio sprendimą bet kokiam naudojimo atvejui, kurį gali pasiūlyti kūrėjas, o tai yra gana įspūdinga.

Lengva kurti NEM platformą, be abejo, bus pagrindinis dalykas, o lankstumas ir unikalus bendro sutarimo dėl svarbos įrodymo mechanizmas tikrai bus patrauklus kūrėjams tiek viešosiose, tiek privačiose programose..

Nors niekada nėra galimybės garantuoti bet kokios technologijos ar „blockchain“ pritaikymo, atrodo, kad NEM žengia teisingus žingsnius, kad užtikrintų būsimą augimą ir įsisavinimą. Po to, kai 2018 m. Sausio mėn. „Coincheck“ nulaužė kainas, jos vis dar buvo prislėgtos, tai galėtų būti geras laikas patekti į monetą.

Žinoma, turėtumėte atlikti savo tyrimus, tačiau tai tikrai projektas, kurį reikia stebėti.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me