Kripto techninė analizė: išsamus TA pradedančiųjų vadovas

Koks yra tikrasis susitarimas dėl techninės analizės? Ar tikrai galite jį naudoti, kad nuosekliai gautumėte prekybos grąžą?

Iš tiesų, tai senas klausimas, kuris seniai buvo vykdomas prieš kriptovaliutų prekybą. Kai kurie prekybininkai prisieks tuo, o kiti mano, kad tai ne kas kita, kaip finansinės taro kortelės skaitymas.

Kaip ir daugumoje dalykų, susijusių su prekyba, taip ir atsakymas į šį klausimą dažniausiai priklauso nuo kiekvieno prekybininko ir parduodamo turto. Tai ne tik ar jis naudojamas, bet kaip jis naudojamas.

Šiame įraše mes giliau išnagrinėsime techninės analizės teoriją ir tai, ar ją galima efektyviai panaudoti jūsų kriptovaliutų portfelyje.

Pirmiausia pradėkime nuo kai kurių pagrindų …

Kas yra techninė analizė?

Techninė analizė yra gana plačiai apibrėžta kaip praktika, kai naudojama ankstesnio konkretaus turto kainų informacija siekiant prognozuoti būsimą to turto kryptį.

Skirtingai nuo pagrindinės analizės, kurioje analizuojamas pats pagrindinis turtas, techninė analizė susijusi tik su kainų lygiais, tendencijomis ir apimtimi. Tai teorinė elgesio ekonomikos sąvokos plėtra.

Jie mano, kad kainų tendencijos kartojasi dėl kolektyvinio šių investuotojų elgesio. Technikai savo analizę grindžia minios psichologija ir investuotojų modeliu.

Techninės analizės prekybos sąranka

Kripto prekybos sąranka su daugybe diagramų. Šaltinis: Reddit

Atsižvelgiant į tai, kad techninė analizė yra susijusi tik su kainų duomenimis, ji gali būti naudojama bet kokio turto kainos žemėlapiui nustatyti bet kuriuo laikotarpiu. Taigi jie buvo naudojami įvairiose turto klasėse, analizuojant nuo metų iki valandų.

Nors tai yra vadovėlio apibrėžimas, kas yra techninė analizė, daugelis technikų žino, kad į tai nereikėtų žiūrėti kaip į tikslųjį mokslą. Jie tai vertina kaip strategiją, galinčią suteikti informacijos apie jų prekybą ir padidinti ilgalaikės sėkmės galimybes.

Dabar, kai gerai suprantate, kas yra techninė analizė, pažvelkime į kitą argumento pusę.

Argumentai prieš techninę analizę

Vienas iš labiausiai cituojamų argumentų prieš techninės analizės svarbą yra Efektyvi rinkos hipotezė (EMH). Tai iš esmės tvirtina, kad turto kainos visiškai atspindi visą turimą informaciją ir kad kainų pokyčiai atitinka vadinamąjį „atsitiktinį pasivaikščiojimą“.

Kitaip tariant, turto kaina atspindės visą turimą informaciją rinkoje ir yra teisinga kaina. Jei judesiai yra vienaip ar kitaip, tai bus susiję su grynu atsitiktinumu ir jų negalima modeliuoti ar numatyti.

Atsitiktinis pasivaikščiojimas Volstrite

Atsitiktinis pasivaikščiojimas Volstritu

Žinoma, pati EMH yra gana dogminė teorija, kuri taip pat dažnai naudojama atmetant kitas investavimo formas, tokias kaip fundamentali analizė. Griežčiausia forma EMH teigia, kad optimaliausia investavimo strategija yra „pirkti ir laikyti“ rinką, nes bet kuri kita aktyvaus valdymo forma ilgainiui negali duoti perteklinės grąžos..

Nors dauguma žmonių vengs šio griežto požiūrio, priešindamiesi techninei analizei, tai yra keletas kitų argumentų, kurie pateikiami:

  • Subjektyvus modelio aiškinimas: Kai technikas bando nustatyti turto kainos diagramas ir modelius, jiems yra galimybė „pamatyti“ modelį, kai jis yra tikrai subjektyvus. Kitaip tariant, gali būti, kad vienas techninis analitikas atpažins galvos ir pečių modelį, kai kiti greičiausiai to nematys. Taigi subjektyvia interpretacija pagrįstos prekybos strategijos veiksmingumą sunku įvertinti.
  • Duomenų gavybos šališkumas: Būtent tada techninis analitikas pasirinks vieną rodiklį, o ne kitą, nes šis rodiklis patvirtina jų požiūrį į rinkos eigą. Net jei tam rodikliui prieštarauja visa eilė kitų techninių rodiklių.
  • Stipresnė konkurencija: Net jei yra atvejų, kai ankstesnė informacija apie kainas informuoja apie būsimas kainas, technikai gana griežtai konkuruoja su tokiais kaip kiekybiniai rizikos draudimo fondai ir aukšto dažnio prekybos įmonės. Šios įmonės naudoja sudėtingas AI algoritmines prekybos strategijas, kurios sugeba daug greičiau perskaityti pavedimų srautus ir judesius nei vidutinis techninis analitikas.

Iš tiesų, kai kurie žymiausi investuotojai, tokie kaip Warrenas Buffetas, technikos analizę vertina ne per palankiai. Jis garsiai kartą pasakė:

Supratau, kad techninė analizė neveikia, kai apverčiau diagramą aukštyn kojomis ir negavau kitokio atsakymo

Taigi, ar šie argumentai turi kokį nors faktinį pagrindą?

Atsisakymas kritikams

Šie argumentai prieš techninę analizę dažniausiai nepastebimi. Taip yra todėl, kad jie daro prielaidą, kad tie, kurie praktikuoja techninę analizę, ją laiko kažkokiu dievišku tekstu, kurio negalima suabejoti.

Didžioji dauguma technikų naudojasi pagrindu pateikdami savo nuomonę ir valdydami riziką. Jie neveikia siloje neatsižvelgdami į kitus veiksnius, galinčius lemti turto kainą.

Pažvelkime į kai kuriuos iš pirmiau pateiktų argumentų ir kaip juos lengvai paneigti:

Efektyvi rinkos hipotezė:

Hipotezė yra būtent tai, ką rodo pavadinimas. Jis pagrįstas matematine teorija, kad rinkos visada yra racionalios ir kad niekada nėra klaidingų vertinimų. Buvo atlikta begalė tyrimų ir empirinių tyrimų, kurie gali paneigti šią hipotezę.

Pavyzdžiui, tokie tyrimai, kokius atliko „Jegadeesh“ & Titmanas parodė pagreičiu pagrįstų prekybos strategijų statistinį reikšmingumą. Buvo atlikta daugybė kitų tyrimų, kurie kitose rinkose parodė tą patį statistinį reikšmingumą.

„Momentum“ strategijos atlikimas

Kaupiamasis „Momentum“ pagrįstos strategijos vykdymas. Šaltinis: Upenn

„Momentum“ tyrimai reguliariai naudojami atliekant techninę analizę ir jie aiškiai parodo, kad ankstesnė grąža yra susijusi su būsima grąža.

Rašto aiškinimas

Taip, gali būti, kad technikas pastebi modelį, kuris yra visiškai subjektyvus, tačiau šis argumentas pateikia apibendrinimą. Daroma prielaida, kad visi techniniai analitikai neturi disciplinos ir „motyvuos“ savo kelią atpažinti ir patvirtinti modelį.

Drausmingi techniniai analitikai turės aiškias psichikos gaires ir nykščio taisykles, kurias naudos nustatydami tikslius modelius ir formacijas. Tinkama sąranka yra būtina, o silpnas modelis tikriausiai bus mažiau pamokantis ženklas techniniam analitikui.

Duomenų gavybos šališkumas

Tai taip pat priklauso nuo techninio analitiko profesionalumo. Labai nedaug technikų naudos tik vieną ar du rodiklius. Jie bandys sujungti keletą jų, kad patvirtintų signalus, kuriuos duoda tam tikri rodikliai.

Jei jie turi prieštaringus vieno ar kito rodmenis, jie greičiausiai atliks daugiau tyrimų, užuot pasirinkę vienintelį rodiklį, patvirtinantį jų požiūrį.

Be to, kvalifikuotas techninis analitikas taip pat skolinsis kitų disciplinų studijas, kad patvirtintų jų nuomonę. Prekybininkai niekada neturėtų veikti vakuume ir būti priešiški kitoms analizėms ir metodams

Stipresnė konkurencija

Šis argumentas iš tikrųjų nėra reikšmingas platesniam klausimui.

Taigi ką daryti, jei didelis sudėtingas rizikos draudimo fondas gali gauti geresnę grąžą nei jūs? Tai nėra pagrindinis klausimas. Svarbu tik tai, ar techninė analizė gali suteikti jums tinkamus įrankius ir rodiklius, kad gautumėte geresnę grąžą, nei galėtumėte, jei jos nenaudotumėte.

Ar aukšto dažnio prekybininkas gali gauti geresnius lygius ir greitesnį vykdymą, neturėtų būti svarbu sprendžiant, ar turėtumėte jį naudoti. Jų sistemų kūrimas ir veikimas kainuoja milijonus dolerių, jūsų namų kompiuteris yra nepalyginamas. Tai tikrai lygina obuolius ir kriaušes.

Be to, trūksta platesnio požiūrio į šias firmas. Daugelis šių įmonių valdomų prekybos algoritmų veikia remdamiesi įvestimis, panašiomis į tas, kurios naudojamos techninėje analizėje. Tai turėtų dar labiau padidinti argumentą, kad techninė analizė gali tinkamai veikti tinkamai.

Techniniai ir pagrindiniai

Nė vienas prekybininkas neturėtų atlikti savo analizės atskirai. Jie turėtų bandyti įtraukti kitus požiūrius ir analizę priimdami sprendimus, kad susidarytų išsamesnį vaizdą.

Tai pasakius, yra bent du privalumai, kuriuos turi techninė analizė, palyginti su panašesnėmis, kaip ir daugiau tyrimų, pagrindinė analizė.

Mažiau nuomonių

Išorinių tyrimų ataskaitos, pagrįstos esminiais duomenimis, dažnai būna daug subjektyvesnės. Turite padaryti išvadą apie ilgalaikes įmonės, prekės ar kriptovaliutos perspektyvas, remdamiesi įvairiais veiksniais (ekonomikos augimas, sektoriaus augimas, generalinio direktoriaus vizija)..

Techninė ir pagrindinė analizė

Techninė analizė ir pagrindinis palyginimas. Vaizdas Šaltinis

Tai yra daug subjektyviau nei kainų, kurias galima visiškai patikrinti, rinkinys. Kai bandote interpretuoti diagramą, svarbi tik jūsų analizė. Vargu ar jus pajudins tyrimo ataskaitą rengiančio asmens požiūris.

Geriau rizikos valdymui:

Kai investuotojas pradeda poziciją remdamasis savo fundamentiniais tyrimais, jis tai daro remdamasis turto kainos tikrosios vertės įvertinimu. Tai reiškia, kad jie paprastai turtą laikys ilgą laiką, tikėdamiesi, kad galiausiai tai atspindės kaina.

Problema yra ta, kad jie palieka labai mažai vietos, kad jų analizė būtų neteisinga. Jie investavo laiką ir pastangas į savo tyrimus ir yra mažiau linkę atsisakyti prekybos, net jei ji vyksta prieš juos.

Kita vertus, techniniai analitikai dažniausiai prekiauja sustabdymo nuostoliais. Jie dažnai įtraukia savo sustabdymo nuostolius, riboja ir užima pelno pozicijas pagal techninį lygį. Taigi, jei tendencija nepatvirtins jų analizės, jie turės tinkamas atsargines vietas.

Technikos prekybininkai šia prasme gali būti laikomi metodiškesniais. Jie nesijaudina atsisakyti prekybos ir greitai sumažinti nuostolius, jei paaiškėja, kad jie galėjo būti neteisūs.

Kripto techninė analizė

Taigi akivaizdu, kad techninė analizė gali veikti, kai ją drausmingi prekybininkai naudoja riziką kontroliuodami. Bet ar jis gali būti efektyviai naudojamas besikuriančiose kriptovaliutų rinkose?

Na, tai tikrai priklauso nuo to, kokiomis monetomis prekiaujate.

Tikėtina, kad techninė analizė efektyviau veiks tose rinkose, kurios yra likvidžios ir kuriose yra didesnis apimtis įvairiuose biržose. Bandymas perskaityti kai kurių vidutinių ir labai mažų monetų diagramas yra daug mažiau efektyvus.

Taip yra todėl, kad yra labai daug manipuliuojama rinka mažesnėse rinkos kapitalizacijos monetose. Yra „pump-and-dump“ grupių ir kriptoninių banginių, kurie bandys sukurti judėjimą ir susidomėjimą moneta, norėdami išsimokėti iš mažiau patyrusių investuotojų.

„Pump and Dump“ šifravimas

„Pump-and-dump“ veiklos rizika mažo kapitalo monetose

Tai, ką galite interpretuoti kaip kainą, kuri sulaužė tendencijas, gali būti tik kai kurių piktadarių prekybininkų, apgaunančių mažiau patyrusius, veiksmai. „Pump-and-dump“ taip pat suteikia savo apimtį, kuri taip pat yra dar vienas svarbus rodiklis, naudojamas techninėje prekyboje.

Be to, esant plonoms rinkoms, kainos gali skirtis kur kas lengviau. Tai reiškia, kad lygiai gali lengvai iššauti pro jūsų sustojimo nurodymus arba būti sunku išeiti, kai norėtumėte. Dirbtinės rinkos ir dirbtinė paklausa gali greitai išeikvoti jūsų portfelį.

Ką tai reiškia?

Laikykitės monetų, kurios, jūsų nuomone, turi daug apimties ir nėra tokios jautrios manipuliacijoms rinkoje. Pavyzdžiui, monetos, patenkančios į rinkos kapitalizacijos dešimtuką, greičiausiai bus saugiausios rinkos efektyvumo požiūriu.

Kas daro gerą technikos prekybininką?

Svarbu pažymėti, kad techninė analizė yra įrankis ir, kaip ir dauguma įrankių, ją galima naudoti teisingai ir neteisingai.

Jei naudojatės technine prekyba ir nesielgiate sistemingai ir metodiškai, lošiate. Jei jūs atleidžiate iš prekybos pagal vieną ar du jūsų manymu lygius gali patvirtinkite savo nuomonę, tada esate nesistemingas.

Iš tiesų, taip pat yra daug technikos prekybininkų, kurie bando bombarduoti diagramas šimtais rodiklių ir bando sukurti komiškai blogą strategiją. Neturėtumėte daryti techninės analizės tik todėl, kad galite.

Bloga techninė analizė

Spalvinimo knygelė ar techninė analizė? Vaizdas Šaltinis

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad prekyboje apskritai ir techninėje analizėje reikėtų visiškai nepaisyti emocijų. Savo sandorius turėtumėte sudaryti ir išeiti tik iš to, ką jums sako diagramos ir analizė.

Niekada neturėtumėte vykdyti blogos prekybos ir pašalinti sustabdymo nuostolius, kad išvengtumėte nuostolių. Turėtumėte atsižvelgti į savo pelną nustatytu lygiu ir neleisti „laimėjimo eilutės“ mentalitetui užgožti jūsų analizės.

Tai nėra ruletė Vegase. Tai labai sisteminga, bet kartais savita rinka, kuriai reikalingas drausmingas ir metodiškas prekybininkas, kad geriausiai išnaudotų savo neefektyvumą..

Papildoma analizė

Kaip minėta pirmiau, geriausi prekybininkai yra tie, kurie sugeba įtraukti kitą analizę ir ją naudoti papildomai. Nebūtina pasirinkti, ar naudoti techninę, ar pagrindinę analizę.

Atminkite, kad techninė analizė nėra mokslas ir yra pagrįsta prekybos sandoriais, kurie greičiausiai vyks jūsų numatoma linkme. Jei prekiaujate remdamiesi tikimybe, tai gali būti papildoma tik tuo atveju, jei pagrindinis taip pat patvirtina šią nuomonę vidutiniu ir ilgesniu laikotarpiu..

Pavyzdžiui, galite sukurti monetų, kurios, jūsų manymu, yra prasmingos iš pagrindinės / vertybinės perspektyvos, sąrašą trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiu. Tada galite naudoti techninę analizę, kad geriau nustatytumėte sandorių laiką kontroliuodami riziką.

Tą patį galima pasakyti ir apie tas monetas, kurios, jūsų manymu, greičiausiai per trumpą ir vidutinės trukmės laikotarpį nukentės. Tai gali būti pagrindiniai kandidatai pateikti trumpą poziciją darant prielaidą, kad lygiai ir rodikliai rodo galimą lūžį.

Efektyvių tyrimų atlikimas

Nepaisant to, ką manote apie savo techninės analizės galimybes, naudinga gauti kitų nuomonę ir tyrimus. Tai taip pat gali padėti išvengti bet kokio subjektyvaus šališkumo kalbant apie skaitymo modelius.

Yra daugybė išteklių, kuriuos galite naudoti, kad gautumėte gana padorų analizę. Geriausios vietos tikriausiai yra orientuotuose forumuose, pvz Prekybos vaizdas ar pan. Joje analizę atliekantys technikai turi patikrinamus įrašus.

Techniniai tyrimai Kiti prekybininkai

Atlikti daugiau tyrimų su kitais prekybininkais. Šaltinis: „Fotolia“

Jei sugebėsite patekti į profesionalesnius „Telegram“ ir „Discord“ kanalus, tai taip pat gali būti gera vieta papildyti savo analizę.

Jūs tikriausiai turėtumėte vengti per daug skaityti diagramas, kurios daromos socialinės žiniasklaidos svetainėse, tokiose kaip „Twitter“, „Facebook“ ir kt. Šioje erdvėje dažnai būna per daug triukšmo, nes žmonės varžosi dėl didesnio stebėtojų skaičiaus.

Išvada

Techninė analizė yra naudinga priemonė, kurią prekybininkai gali naudoti nuosekliai atlikdami apskaičiuotus ir rizikos valdomus sandorius. Žinoma, ne be apribojimų ir vartotojui svarbu žinoti šiuos apribojimus.

Tai nėra mokslas ir jo nereikėtų laikytis kaip biblijos. Prekybininkai turėtų pabandyti papildyti savo techninę analizę daugeliu kitų rodiklių ir fundamentalių tyrimų, kad įsitikintų, jog jie turi geriausias galimybes pelningai prekiauti..

Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad prekyba vyksta sistemingai. Būkite drausmingas, kur statote sustojimus ir kaip išeinate iš savo pozicijų. Rinkos nėra kazino.

Galų gale techninė analizė yra kaip bet kuri priemonė. Įrankio naudingumas priklauso beveik vien nuo to kaip įrankis naudojamas.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me