Sumažinta paaiškinta: viskas, ką reikia žinoti apie projektą

„Decred“, kuris buvo paleistas 2016 m. Vasario mėn., Siekia būti atvira ir progresyvi savarankiška kriptovaliuta, pagrįsta bendruomenės valdymu.

Vienas iš įdomiausių „Decred cryptocurrency“ aspektų yra tai, kaip bandoma sujungti skaitmeninių pinigų, tokių kaip „Bitcoin“, sąvoką su tam tikru decentralizuotu valdymu. Tai daroma naudojant skirtingus kasybos protokolus.

Įtraukti tam tikrą valdymo formą į protokolus, kuriuose dalyviai gali balsuoti, neseniai patvirtino daugybė kriptovaliutų. Tai laikoma keletu efektyviausių būdų išvengti nesutarimų, kuriuos pastaruoju metu patyrėme dėl „SegWit2X“ kietojo šakinio šakniavaisio..

Per pastaruosius kelis mėnesius „Decred moneta“ (DCR) įvyko ir keletas kitų įdomių įvykių. Vis dėlto, prieš įsigilindami į naujausias „Decred“ naujienas, pažvelkime į projekto pagrindus.

Kas yra Decred?

Decred pradėjo „mainnet“ 2016 m. vasario mėn., siekdamas sukurti monetą, kuri iš tikrųjų įkūnijo decentralizuotą ekosistemą, kurią turėjo būti „Bitcoin“.

Tai dažnai skamba kaip šiokia tokia klišė, kai moneta teigia, kad jie atspindi tikrąjį Bitcoin tikslą. Tačiau jie turi tašką, kai kalbama apie Bitcoin kasybos centralizavimą. Šiuo metu Bitcoin yra iškasamas per Proof-of-Work algoritmus.

Iš esmės tai reiškia, kad kalnakasiai bandys įveikti sudėtingus matematinius algoritmus, vadinamus maišos funkcijomis, naudodami grubios jėgos skaičiavimą. Kai kurie kalnakasiai sugebėjo sukurti specialias mašinas, vadinamas „Application Specific Integrated Circuits“ (ASIC)..

Šie ASIC gali išgauti Bitcoin daug efektyviau naudodamiesi SHA256 maišos algoritmu. Tai reiškia, kad tie kalnakasiai, kurie turi šias mašinas, gali pralenkti kitus mažesnius kalnakasius. Tai veda prie didelių ir centralizuotų kasybos baseinų.

Decredas gali tai atsverti naudodamas hibridinę kasybos sistemą, kurią aptarsime toliau. Yra keletas kitų unikalių skirtumų tarp „Decred“ ir „Bitcoin“, įskaitant jų išleidimo būdą ir maišos funkciją.

Decred palyginimas Bitcoin


Bitcoin palyginimas & Decred. Šaltinis: Vidutinis

Dar viena įdomi „Decred“ savybė yra galimybė priversti sandorius pasibaigti praėjus tam tikram laikotarpiui. Vartotojas gali įvesti galiojimo laiką, kurį jis norėtų prieš pasirašydamas operaciją.

Jei sandoris nebuvo įtrauktas po tam tikro blokų skaičiaus, jis automatiškai bus atmestas po to bloko aukščio. Tai puiku, nes leidžia atšaukti operacijas, jei tinkle vėluojama žymiai vėluoti.

„Hyrbid PoS“ ir „PoW Mining“

Decred kriptovaliuta naudoja „Proof-of-Work“ (PoW) ir „Proof-of-Stake“ (PoS) kasybos algoritmų derinį. Skirtingai nei naudojant „PoW“ kasybą, nėra jokių skaičiavimų ar „darbų“, kurių reikia norint išminuoti pagal PoS.

Decredas vis dar naudoja „PoW“ kasybą, kad patikrintų operacijas. Tačiau norint apriboti ASIC kasybą, Decredo naudojamas maišos algoritmas yra „blake“ algoritmas. Tai padeda apriboti maišos galios centralizavimą.

PoS modelyje reikalinga tik tai, kad tinklo dalyviai sukrautų tam tikrą kiekį monetų, kad galėtų veikti kaip sutarimo algoritmo tikrinimo mazgai. Šie mazgai patvirtins operacijas neskaičiuodami sumų.

Kalbant apie atlygio pasiskirstymą, 60% naujai sugeneruotų monetų, gautų „Decred“, atiteks „PoW“ kalnakasiams, 30% – tiems, kurie investavo monetas, o likę 10% bus skirti subsidijai plėtrai..

Naudojant „Bitcoin“, visa nauda iš monetų kasybos atiteks kalnakasiui ir neliks lėšų būsimam „Bitcoin“ protokolo vystymui. Neseniai tai matėme, nes darbas, atliktas sprendžiant „Bitcoin“ mastelio problemas, buvo ribotas.

Su „Decred“ kūrėjai gaus atlyginimą už darbą, susijusį su bendruomenėje išdėstytais pasiūlymais. Tai taip pat turės patvirtinti bendruomenė prieš išlaisvinant lėšas.

Kalbant apie bendrą monetų kiekį, tiek „Bitcoin“, tiek „Decred“ turi ribotą monetų kiekį, kuris nustatytas 21 mln. Tai reiškia, kad kasybos sunkumai bus koreguojami panašiai kaip ir „Bitcoin“, kad niekada nebūtų galima išgauti daugiau kaip 21 milijono monetų.

Balsavimas su Decred

Atsisakytas balsavimo pavyzdys

Balsavimo pavyzdys. Vaizdas per Steemit

PoS modelis taip pat yra naudingas ne tik patvirtinant operacijas. Tie vartotojai, kurie domėjosi savo monetomis, taip pat turi pranašumą dalyvaudami bet kokiuose bendruomenės sprendimuose dėl plėtros.

Neseniai balsavimui pasiūlytų pokyčių pavyzdys buvo daugybės privatumo monetų protokolų įgyvendinimas. „Decred“ komanda norėjo įtraukti keletą anonimiškumo funkcijų, kurias turėjo tokios monetos kaip „Monero“. Galite pamatyti dabartinio balsavimo apžvalgą čia.

Kitaip tariant, šiems vartotojams bus suteikta balsavimo teisė už svarbiausius sprendimus dėl plėtros, kurie formuoja tolesnę technologiją. Balsavimas vyks su „bilietus“ perkančiais vartotojais. Šie bilietai kainuos tam tikrą kiekį DCR.

Nors jūs „mokėsite“ už šiuos bilietus, DCR bus grąžinta jo savininkui. Tai reiškia, kad vis tiek laimėsite, jei padidės DCR kaina. Tai yra jūsų monetų įtraukimas į balsavimą, kuris įvyks per 28 dienas.

Pasiūlymai dėl būsimų pokyčių bus išdėstyti, o bilietų turėtojai turės galimybę balsuoti dėl šių pasiūlymų. Baigę balsavimą, jums bus grąžinta DCR, kai praeis 256 blokai. Tada gausite bilieto kainą ir „PoS“ atlygį.

Valdymo nauda

Decentralizacija Decredralizuota

Vaizdas per Decred.org

Šio požiūrio į balsavimą nauda yra ta, kad tie, kurie turi tiesioginę monetos kainos dalį, balsuos dėl jos ateities. Taigi paskatos yra suderintos, nes šie vartotojai priims sprendimus dėl balsavimo, kurie greičiausiai padidins DCR kainą.

Daugeliui gali būti įdomu, kuo tai skiriasi nuo brūkšnio valdymo modelio, kuriame naudojami masternodai. Nors jos abi yra balsavimo sistemos, norint tapti „Dash“ „Masternode“, reikia suimti 1000 DASH.

Esant dabartinei DASH kainai, vartotojui reikės balsuoti už daugiau nei 500 000 USD. Tai automatiškai apriboja daugelio žmonių galimybę dalyvauti procese. Tai galėtų centralizuoti sprendimų priėmimą tik keliems didiesiems banginiams.

Be to, „Decred“ protokolo kodavimo būdas, pakeitimai, dėl kurių galiausiai bus nuspręsta, bus automatiškai įgyvendinti. Tai skiriasi nuo kitų balsavimo ekosistemų, kurios surinks balsus ir vėliau įgyvendins pakeitimus atskirai.

Atsisakęs rangovo modelis

Atsižvelgiant į tai, kaip naujos monetos yra platinamos bendruomenėje, visada bus 10%, kurie bus skirti kūrimo išlaidoms padengti. Tai bus naudojama norint sumokėti už rangovus, kurie dirba pagal protokolą.

Dėl to jis skiriasi nuo „Bitcoin“, kuris nemokamai remiasi kūrėjų darbu. Kūrėjai gaus tiesioginę kriptovaliutos, kuria dirba, dalį, kuri taip pat suderins paskatas. Tai taip pat leidžia palaikyti ekosistemą protingiausių kūrėjų pasaulyje.

Šiuo metu „Decred“ yra 14 aktyvių kūrėjų ir daugelis iš jų yra „Bitcoin“ kūrėjai, dirbę „BTCsuite“. Jie sulaukė daugybės pagyrų iš daugelio įtakingų bendruomenės balsų, įskaitant Charlie Lee, Riccardo Spagni ir Jimmy Song.

Žaibo tinklas ir atominiai apsikeitimo sandoriai

„Atomic Swap“ Decred Litecoin

Vaizdas per Decred.org

„Decred“ taip pat laukia kai kurių naujausių technologijų diegimo kriptovaliutų erdvėje. Pavyzdžiui, atsižvelgiant į tai, kad jie glaudžiai bendradarbiauja su LN kūrėjais, „Lightning Network“ parama jau buvo įtraukta.

Tai leis sukurti skirtingus mokėjimo kanalus tarp dviejų skirtingų „Decred“ vartotojų ir leis jiems atlikti daug efektyvesnius sandorius. Daugelis žaibų tinklą taip pat laiko efektyviausiu Bitcoin mastelio sprendimu.

„Decred“ taip pat buvo pirmieji keli kriptovaliutos, atlikusios grandinės atominį apsikeitimą. „Decred“ / „Litecoin“ atmoikos apsikeitimo sandoris buvo baigtas praėjusių metų rugsėjį ir buvo įvertintas daugelio bendruomenės narių, įskaitant Charlie Lee.

Atominiai apsikeitimo sandoriai iš esmės leidžia dviem vartotojams, turintiems skirtingas kriptovaliutas, decentralizuotai iškeisti šias monetas per biržą. Tai pašalina didelių centralizuotų biržų, kurios dažnai ima didelius mokesčius, poreikį.

Decredo ateitis

Pastaruoju metu „Decred“ nebuvo per daug viešinama, tačiau tai greičiausiai dėl to, kad jie pirmenybę teikė plėtrai, o ne PR. Yra daug „Altcoins“, kurie išleidžia dideles pinigų sumas rinkodarai vietoj kitų svarbesnių funkcijų.

PoS balsavimo sistema taip pat labai paveiks būsimus pokyčius, nes svarbūs sprendimai priimami decentralizuotai ir demokratiškai. Vartotojai daugiausia balsuos už tuos patobulinimus, kurie padidina DCR vertę.

Ar „Decred“ iš tikrųjų kada nors gali būti stipri alternatyva „Bitcoin“, nėra aišku. Kadangi „Bitcoin“ grandinėje labai pagerinamas ne grandinės mastelis, yra daugiau vilties, kad sandorio nesėkmės bus pašalintos ir mokesčiai sumažės.

Tačiau papildoma „Hodling Decred“ nauda yra ta, kad jei jūs sukursite monetas balsavimui, iš jos galėtumėte užsidirbti. Vienintelė Bitcoin grąžos viltis yra grynas kainos padidėjimas.

Mes atidžiai stebėsime naujausias „Decred“ komandos naujienas.

Paveikslėlis per „Fotolia“ & Decred

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map